Hello Guest, if you are reading this it means you have not registered yet. Please take a second, Click here to register, and in a few simple steps you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Note that lewd or meaningless nicknames are prohibited (no numbers or letters at random) and please introduce yourself in the section for you to meet our community.
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Kilka denerwujących drobiazgów MDK 9.2

Wątków
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    1

Kilka denerwujących drobiazgów MDK 9.2

Witam.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu kilku drobnych (a czasem nawet trywialnych) problemów związanych z konfiguracją MDK 9.2 i KDE.

1. Upierdliwy KMix zawsze ustawia się na 50% głośności, nawet jak zapiszę konfigurację z ustawieniem na 100% to i tak po restarcie kompa jest 50%. Jak go ustawić żeby mieć spokój

2. Gdzie w KDE znajduje się taki odpowiednik "autostartu" z windozy, chciałbym żeby uruchamiało mi się Kadu i KMail przy starcie KDE

3. Jak usunąć " -> Co robić" z menu startowego? W menudrake nie ma tego na liście a mimo to jest w menu

4. Pracuję na laptopie Toshiby. Działa mi kontrolka zasilania / ładowania baterii i komp krzyczy jak barteria jest bliska rozładowania. Nie mogę jednak przełączyć kompa w stan uśpienia bo nie ma takiej opcji. Czy można to uaktywnić

5. Jak sprawić, aby w końcu zadziałał Apollon? Zainstalowałem wszystkie pakiety wg. instrukcji znalezionej na forum i nadal nie działa, krzyczy o braku pliku libgift.so.0 , a ten plik jest w /usr/local/lib. Może zamiast tego użyć innej aplikacji? Zależy mi na dostępie do sieci Kazy, czego mam użyć zamiast tego? Mam już GTK-Gnutellę i działa, ale to nie to samo

6. Po rekompilacji jądra (na 2.4.23) nie chce mi się uruchomić KDE, krzyczy że nie ma dostępu do $HOME. Nie wiem za cholerę czemu tak się dzieje.

Sorry, jeżeli odpowiedzi leżą już sobie gdzieś na forum. Z góry dzięki za pomoc, będę wdzięczny za konkretne pomysły rozwiązania tych problemów , typu "edytuj plik .. i dopisz ..."
    Pozdrawiam
    Marcin J.

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

motto jest nieaktywny Jaskółka Europejska
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • JetWay VB400
      • Procesor:
      • Athlon XP 2400
      • Karta Graficzna:
      • GeForce IV
      • Karta Dźwiękowa:
      • AC'97
      • Monitor:
      • Philips170B
      • Kernel:
      • zazwyczaj najnowszy...
    Dystrybucja: Debian GNU/Linux
    Wątków
    101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    30
    Reputacja
    1

Re: Kilka denerwujących drobiazgów MDK 9.2

2. Gdzie w KDE znajduje się taki odpowiednik "autostartu" z windozy, chciałbym żeby uruchamiało mi się Kadu i KMail przy starcie KDE
    System otwiera się, tak jak go zamyksza, jak zostawisz włączone KMail i Kadu to system przy następnym starcie uruchomi sie wraz z nimi.
    3. Jak usunąć " -> Co robić" z menu startowego? W menudrake nie ma tego na liście a mimo to jest w menu
    Po restarcie KDE takżę? Prawoklik i poptarz sobie.
    6. Po rekompilacji jądra (na 2.4.23) nie chce mi się uruchomić KDE, krzyczy że nie ma dostępu do $HOME. Nie wiem za cholerę czemu tak się dzieje.
    Ja też nie wiem, nie jestem wróżką, może jakieś szczegóły?

NeizD Gość

Re: Kilka denerwujących drobiazgów MDK 9.2

W Centrum Sterowania KDE jest opcja zwiazana z zapisywaniem sesj - tam pogrzeb ;-)

Styl menu w "menudrake"

ad 1) man alsamixer
    ad 6) echo export HOME=/home/nazwa-usera; chmod 755 /home/nazwa-usera

Wątków
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    1
    Odnośnie autostartu to też kiedyś tym się zainteresowałem i wgrałem skrót do podkatalogu .autostart gdzieś w $HOME o ile pamiętam - działało bez problem.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)