Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
NVIDIA on Mandrake 9.2 HOWTO - to działa.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: NVIDIA on Mandrake 9.2 HOWTO - to działa.

motto jest nieaktywny Jaskółka Europejska
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Debian GNU/Linux
    Wątków
    101
    Siła Reputacji
    31
    Reputacja
    1

NVIDIA on Mandrake 9.2 HOWTO - to działa.

Rozwiązałem problem nie instalowania się u mnie i prawdopodobnie u większości narzekających sterowników na Mdk 9.2.
    Do rozwiązania problemu przyczynili się wszyscy którzyprzysłali na moją prośbę logi. Zarówno Ci którym te sterowniki działały, jak i te, którym nie działały. Problem zazwyczaj występował na komputerach zprocesorami AMD i płytami głównymi na chipsecie VIA. Udało mi się zainstalować sterowniki na kernelach kompilowanych pod Athlona w wersji:
    2.4.22-10mdk, 2.4.22-21mdk, 2.4.23, 2.6.0 (stable)
    Oto rozwiązanie.
    Jeśli posiadamy Athlona zanim przystąpimy do instalacji sterowników edytujemy plik lilo.conf dopisując w liniach zaczynających się od append na końcu mem=nopentium.
    U mnie wygląda to tak:
    (...)image=/boot/vmlinuz
    label="linux"
    root=/dev/hda1
    initrd=/boot/initrd.img
    append="devfs=mount (...) splash=silent mem=nopentium"
    vga=788
    read-only
    (...)
    następnie $ lilo -v
    Jeśli posiadamy płyty główne na chipsecie VIA wchodzimy do BIOSu i zmieniamy opcję AGP Driving Control z (zazwyczaj auto) na EE.
    Jeśli posiadamy Athlona na VIA robimy obie w/w rzeczy.
    Teraz standardzik:
    $ sh ./NVIDIA...run +n +a (wersja 1.0-4496)
    (parametry nie konieczne, ale skracają czas instalacji).
    W stosownym pliku zmieniamy nv na nvidia.
    Nie dopisujemy nvidia do /etc/modules (zbędne).
    UWAGA! reboot wymagany aby to co dopisaliśmy do lilo sie uaktywniło.
    To koniec działa!
    ps. WAŻNE! agpart musi być wkompilowane jako modół, w większości fabrycznych kerneli mdk jest ono w samym kernelu.

W KOŃCU IDĘ SIĘ WYSPAĆ! Tydzień walki nie poszedł namarne.

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Wątków
    30
    Siła Reputacji
    30
    Reputacja
    1

Jeśli posiadamy Athlona zanim przystąpimy do instalacji sterowników edytujemy plik lilo.conf dopisując w liniach zaczynających się od append na końcu mem=nopentium.
    Proszę tłumaczyć jak osłowi, bo ja mało co rozumiem. Gdzie znajdę plik "lilo.conf"?

Dzięki za poświęcenie swojego czasu na rozwiązanie tego poblemu! Proszę na przyszłość tłumaczyć bardziej szczegółowo - nie zaszkodzi, a na pewno pomoże.

Jeśli ma ktoś czas to może napisał by jeden duży BARDZO szczegółowy opis instalacji tych sterowników uwzględniając wszystkie możliwe problemy? Mam Linuxa od tygodnia i byłem z niego badzo zadowolony. Dziś jednak jak wzięłem się za instalowanie tych sterowników jestem zrezygnowany. Wasze instrukcje są za trudne, nie poradzę sobie. Idę się powiesić...

Jeśli ktoś jednak zdecyduje się napisać ten duży opis instalacji to proszę napisać. Odłoże sznur.

Wątków
    58
    Siła Reputacji
    43
    Reputacja
    141
    Pliki konfiguracyjne, zazwyczaj znajdują się w /etc. I tam też znajdziesz plik lilo.conf
    This is your life and it's ending one minute at a time.

Wątków
    30
    Siła Reputacji
    30
    Reputacja
    1
    Poczekm jednak na pożądne sterowniki. Jak myślicie? Długo będę musiał czekać?

Anonymous Gość
    Ja mam mandrake 9.1 i Rive TNT 2 M64 32mb ram i sterowniki się instalują. Po zainstalowaniu sterowników i po wyedytowaniu pliku tego co trzeba w katalogu etc/X11 (nie ma u mnie linijek Load "Dri" i Load "GLcore" a Load "gfx" #3d Acceleration było od początku) wpisuje startx i pięknie logo NVIDI (czego nie było) KDE się uruchamia, instaluje quake 3 wszystko działa elegancko. Ale po restarcie gdy chce uruchomić KDE pisze że nie może sie połączyć do X servera. Spanikowałem. ale postanowiłem wszystko zrobić w tym pliku jak było po staremu mianowicie zmieniłem tylko wpis z "nvidia" na "nv" wpisałem startx KDE się uruchamia ale nie ma już loga Nvidi i quake 3 nie działa czy ja mam ten sam problem co wy prosze pomóżcie .... ps. u mnie w biosie nie ma opcji EE w "AGP Driving control" tylko jest Auto i Manual.

Mój komputer to
    Riva TNT 2 M64 32mb ram
    AMD Duron 702Mhz
    320 SD Ram dim
    Dysk WD 14 gb 5400 rpm (linux) i WD Caviar 120gb 7800rpm (windows XP)
    Płyta Główna na Chipsecie VIa
    karta muzyczna on-board zintegrowana AC'97

Aha i jeszcze jeden problem powiedzcie mi jak zainstalować lub zrobic te sterowniki ALSA bo nie mam głosu w quake3
    Pozdrawiam Wszystkich Dobrze że takie forum jest

Wątków
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

hellppppp

A u mnie się wszystko niby zainstalowało (ofkozz po wcześniejszej instalacji kernel-source), ale po wydaniu komendy startx przy Driver w sekcji "Device" w pliku XF86Config-4 ustawiony na "nvidia" X-y nie zaczynają działać a następuje zwis systemu próbowałem już instalować sterownik NVIDIA-Linux-x86-1.0-4496-pkg2.run jak i najnowszy NVIDIA-Linux-x86-1.0-5328-pkg1.run i przy zmianie powrotnej na "nv" X-y działają spowrotem

Mój system to:
    Mandrake 9.2 (FiveStar) z jądrem 2.4.22-10 (i takim samym zainstalowanym jego źródłem) na Celeronie 700 MHz z kartą Riva TNT2 m64 32mb z płytą główną opartą na chipsecie Via694

Anonymous Gość
    czyli mamy ten sam problem tyle ze ja mam mandrake 9.1 i Durona

Anonymous Gość
    radze skompilowac stery z pakietow *.src.rpm. nie wiem dlaczego ale tylko w ten sposob uruchomilem X-window (a prubowalem wszystkiego: zrodel, .run, .rpm) :roll:

Anonymous Gość
    a mógł byś mi jeszcze powiedzieć z kąd to wziąść, będę bardzo wdzięczny ciekawe czy pod MDK 9.0 było by to samo. i czemu nie mozna uruchomic X-y po tej instalce driverów jakiś błąd w komputerze ? pozdrawiam

Anonymous Gość
    a co zrobic jak sie nie ma opcji AGP driving control?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)