Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
OpenOffice i rozmiar kartki A4 :)
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: OpenOffice i rozmiar kartki A4 :)

Wątków
    26
    Siła Reputacji
    36
    Reputacja
    63

OpenOffice i rozmiar kartki A4 :)

Mam następujący, podejrzewam dość nietypowy problem. Otóż po otwarciu dokumentu w Writerze (OpenOffice 1.1.0) kartka A4 ma bardzo dziwny rozmiar... otóż jest szersza niż dłuższa... jest jakby sztucznie rozciągnięta w szerz, ale rozmiar w cm ma prawidłowy. po otwarciu jakiegokolwiek dokumentu jest on też rozciągnięty, a litery rozstrzelone.
    (zaznaczę że NA PEWNO wszystko e OOo jest skonfigurowane ok, rozmiar i orientacja strony również)
    piszę o tym na tym właśnie forum, bo znalazłem wskazówkę dlaczego tak może się dziać. po uruchomieniu gimp'a we wstępnej konfiguracji zapytał mnie jaka jest rozdzielczość ekranu (monitora właściwie) (w dpi) i zasugerował, że może pobrać z systemu rozdzielczość... uwaga... 283x92 dpi czyli w poziomie o wiele wiele większą niż powinna. i to nawet by się zgadzało z tym co wyświetla OOo. skoro w poziomie jest o wiele więcej punktów na cal to i w piskelach rozmiar musi być o wiele większy.

pytanie w związku z tym, gdzie w systemie (Mandrake 9.2) zmienia się ustawienie rozdzielczości monitora w dpi (a może jest to związane z konfiguracją Xów?).
    pomóżcie proszę, bo tak się nie da używać Writera

....z góry dziękuję
    (dla zainteresowanych mogę przesłać zrzut ekranu)

--
    barcin

hihi znalazłem własny daaaawny problem, proszę nie usuwać - dopiszę rozwiązanie
    barcin

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)