Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
Gdzie lilo? gdzie podział się fat32?
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Gdzie lilo? gdzie podział się fat32?

Anonymous Gość

Gdzie lilo? gdzie podział się fat32?

Właśnie jestem po dziewiczej instalacji Mandreake 9.2 i .... kuku.
    Przed instalacją miałem win 98 na jednej partycji i smieci na drugie. Podczas instalacji usunąłem druga partycję i utworzylem na niej dwie nowe partycje Swap i Native. Instalacja przebiegła bez zarzutu ale po ostatnim restarcie nie odpala się zaden system (). Jak załaduję dysk startowy w98 i dam f disk aby sprawdzić partycje to otrzymuje info że ....nie ma dysku. Co się stało z moja partycją FAT32.

Aha.raz udało mi się odpalić Linuxa -załadowałem dyskietkę do instalacji (oczywiście przerwalem bo nie chcialem ponownie instalowac) i po kolejnym restarcie było lilo i odpalil się Mandrake z automatu. Ale zrobilem kolejny restart i znowu to samo " brak systemu, wymien dysk i nacisnij jakis klawisz ..."

Proszę o pomoc, jestem zielony i nie wiem czy mam instalowac całość jeszce raz CZy wszystkie dane z FAT32 zostały usuniete dlaczego fdisk z w98 nie widzi partycji

Pozdrawiam
    DD126

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Wątków
    38
    Siła Reputacji
    30
    Reputacja
    1
    Co podaje fdisk ? Jakie informacje o dysku ?
    Pozdrowienia
    Slig (sikorski001@wp.pl)

Anonymous Gość
    Co podaje fdisk ? Jakie informacje o dysku ?

fdisk z dyskietki w98 podaje ze brak dysków. To ze nie widzi Swapa i Native jest oczywiste ale dlaczego nie widzi mojej partycji FAT32. Zostawiłem ją z windą98.

Anonymous Gość
    Właśnie udało mi się odpalić linuxa, wczoraj sie nie odpalał (i dalej się nie odpala) jezeli robię restart (ponownie uruchom). Jak wyłącze i włączę ponownie to zgłąsza się lilo ale nie wyswietla mi dostepnych systemów. Muszę wpisać z palca "windows" lub "linux" wtedy system idzie dalej. Czy ktoś wie jak ustawić zeby się wyswietlało menu, w KDE (chodzi mi o tryb graficzny linuxa-jezeli coś palnąłęm to wybaczcie) ustawilem zeby lilo miało formę graficzną ale dalej jest tylko tekstowa.

Znalazł się tez fat32 z moją windą98- teraz włąśnie stukam z pod windy bo nie mogę odpalić połączenia z siecią w mandarynce.

Pozdrawiam
    DD126

numerek jest nieaktywny Królik Zabójca
    Mężczyzna
    Dystrybucja: PclinuxOs/win XP
    Wątków
    182
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    -11
    ja mialem to samo jak zostawiłem botowanie z CD-ROMa
    wyłącz botowanie powinno być ok

Anonymous Gość
    ja mialem to samo jak zostawiłem botowanie z CD-ROMa
    wyłącz botowanie powinno być ok
    Tylko ja mam jakąś stację COMPAQ i bios jest automatyczny (?) nie moge wejsc do biosu jak w normalnym kompie i zmienic kolejnosc lub wylaczyc botowanie z CDroma.

Pozdrawiam

Anonymous Gość
    Miałem podobny problem. Okazało się, że (u mnie) 2 pierwsze partycje zrobiły się ukryte (czyli wszystkie przed partycjami linuxowymi)
    Wystarczy wziąść dysk do kumpla, z zainstalowanym Partition Magic (ja używałem 8.0) i odkryć te partycje.

U mnie pomogło - u Ciebie też powinno.

Pozdrawiam!

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)