Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
Podstawowe pytania
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Podstawowe pytania

Wątków
    9
    Siła Reputacji
    31
    Reputacja
    1

Podstawowe pytania

Witam,
    Jestem poczatkujacym uzytkownikiem linuxa. Mam zainstalowany Mandrake 9.1 i problem z kilkoma rzeczami:

1) Nie mam dostepu do partycji windy. Podobno mandrake montuje automatycznie te partycje ale u mnie pojawia sie brak dostepu. Zmodyfikowalem plik fstab wg. porad z roznych zrodel i mimo to nic nie dziala. Ponizej jest moj fstab: (interesuje mnie dostep tylko do win_d)

/dev/hda5 / ext3 defaults 1 1
    none /dev/pts devpts mode=0620 0 0
    /dev/hda9 /home ext3 defaults 1 2
    none /mnt/cdrom supermount dev=/dev/hdb,fs=auto,ro,--,iocharset=iso8859-2,codepage=852 0 0
    none /mnt/cdrom2 supermount dev=/dev/scd0,fs=auto,ro,--,iocharset=iso8859-2,codepage=852 0 0
    none /mnt/floppy supermount dev=/dev/fd0,fs=auto,--,iocharset=iso8859-2,sync,codepage=852 0 0
    /dev/hda1 /mnt/win_c vfat iocharset=iso8859-2,codepage=852 0 0
    /dev/hda6 /mnt/win_d vfat iocharset=iso8859-2,codepage=852,quiet,user,rw 0 0
    none /proc proc defaults 0 0
    /dev/hda8 /usr ext3 defaults 1 2
    /dev/hda7 swap swap defaults 0 0

2) Jak moge wyrzucic programy zainstalowane ze zrodel n.p: kadu?

Z gory dziekuje za pomoc
    Pozdrawiam

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Wątków
    58
    Siła Reputacji
    43
    Reputacja
    141
    Odnośnie programów instalowanych ze źródeł i ich wyrzucania. Przypomnij sobie, gdzie instawałeś je (opcja --prefix="<folder_docelowy>" przy ./configure). Jeżeli nie podawałeś tego parametru, pliki będą "gdzieś" w /usr/local, więc jak chcesz, możesz ich poszukać, ale znalezienie wszystkich (i co ważniejsze tych właściwych) będzie bardzo trudne. Ew, jeżeli producent programu pomyślał, wejdź do folderu z którego instawałeś program (nie skasowałeś go, prawda?) i wpisz: make uninstall. Jednak, nie zawsze ta metoda jest dostępna. Niemniej jednak, życzę powodzenia...
    This is your life and it's ending one minute at a time.

Anonymous Gość
    dokładnie. programy zainstalowane ze źródeł odinstalowujemy w katalogu z k?órego instalowałeś -make unistall.
    żeczywiście u mnie mandrake partycje z windą montuje od razu.ale jest rada.spróbuj ją zamontować w centrum sterowania mandrake.
    wejdź w ustawienia zaawansowane.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)