Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
SabayonLinux - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: SabayonLinux

VooVoo jest nieaktywny Ban :(
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Dell
      • Procesor:
      • pentium
      • Karta Graficzna:
      • intel 915
      • Monitor:
      • Dell
      • Kernel:
      • 2.6.26-2-686
    Dystrybucja: debian 5.0.1 kde 3.5.10
    Wątków
    27
    Siła Reputacji
    193
    Reputacja
    2451

Odp: SabayonLinux

Z wifi bywa różnie, raz różne linuksy odpalają z marszu raz walą głupa, że sterownik zamknięty. No i problem jakie wifi. Miałem kartę broadcam, i opalałem ją prze ndiswrappera, śmigała znakomicie. Mój kolega, zdeklarowany zwolennik systemu M$ postanowił wypróbować linuksa i odpalił suse. Byłem mocno ździwiony, że odpalił wifi bez problemu (pierwszy raz na linuksie i proszę wio ). Więc się pytam jak odpalił tą kartę ( mamy takie same laptopy), a on - no kliknąłem tu i tam i było. No to zmiana dysku instaluję susła i katastrofa, nie widać wifi. Po kilku godzinach walki, przełamałem się i poszedłem do niego i zapytałem o wynik polecenia lsusb. No i wyszło, że w jego laptopie była karta Intela ipw2200. Więc niewiele się zastanawiając (czytając tu posty o bólach z bcm-ami) kupiłem za grosze intela.
    Sidux ją rozpoznaje, knoppix też, sabayon też, ale za to mdv - sorry zamknięty sterownik, tak samo ubuntu i pochodne.
    Do czego zmierzam - nie rozumiem polityki wydawców dystrybucji, że w jednych wydaniach karta jest rozpoznawalna z marszu, a w innych niestety nie .
    Prawa autorskie? Skoro mogę pobrać ipw2200.tar.gz (przykład), to chyba może go zainstalować też i wydawca
    Pozdrawiam

"Co, u diabła, mieliście na myśli, wy sku?wysynu, mówiąc, że nie możemy was ukarać?" - odczytał ze swego protokołu kapral, który umiał stenografować" - §22-Joseph Heller

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

darcnet jest nieaktywny Seksowna Goldnerka
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • DFI LanParty X48-T2R
      • Procesor:
      • Intel Core 2 Duo E8600
      • Karta Graficzna:
      • GeForce GTX 280
      • Monitor:
      • Samsung SyncMaster 920NW
    Dystrybucja: #!, Emacs
    Wątków
    63
    Siła Reputacji
    528
    Reputacja
    7514

RTFM - naprawdę przeczytaj, zanim zadasz pytanie
    NIE UDZIELAM POMOCY NA JABBERZE ANI GADU-GADU (bo i raczej nie bywam)
    Linux Registered User #440416

mabi76 jest nieaktywny Sprzedawca Żywopłotów
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Biostar P4m800
      • Procesor:
      • Intel Celeron 2,93Ghz
      • Karta Graficzna:
      • ‎RV280 [Radeon 9200 PRO
      • Karta Dźwiękowa:
      • AC97
      • Monitor:
      • Belinea
      • Kernel:
      • 2.6.24.4-desktop586-1mnb
    Dystrybucja: MDV2008 Sidux2009-04 Fedora12
    Wątków
    17
    Siła Reputacji
    41
    Reputacja
    343

Po dwóch dniach zabawy z Sabayonem muszę jednak stwierdzić że nie jest tak kolorowo.
    System lubi sobie czasem "pomyśleć" chwilę nad różnymi rzeczami, u mnie nie zapamiętuje ustawień rozdzielczości i Dns-ów. Portage to też narzędzie które nie bardzo mi leży, nie działało mi Deluge więc chciałem ściągnąć Ktorrent ale cóż po dłuższej chwili mielenia emerge oświadczył że Ktorrent 3.1.6 jest w konflikcie z Ktorrent 3.1.6 i d...pa z instalacji. Zresztą zainstalowanie czegokolwiek to jest kilka minut niepewności, uda się czy nie? (mi kilka razy się nie udało bo coś tam,coś tam...) I w wersji 4 Dvd dalej nie da rady wybrać oprogramowania do instalacji( teoretycznie jest opcja ,ale przy próbach wywala błąd i instalator się zamyka). Przez to instalacja u mnie trwa ok 2 godz( Cpu3Ghz) i zajmuje 11GB po instalacji. Pewnie większość moich problemów wynika z braku wiedzy w użytkowaniu tego systemu( jak się podszkolę to napiszę nowe wrażenia

PS. Pytanie do Vorlog'a jakie repo trzeba dodać do Sidux'a żeby móc zainstalować FF i win32?
    Pozdrawiam!

darcnet jest nieaktywny Seksowna Goldnerka
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • DFI LanParty X48-T2R
      • Procesor:
      • Intel Core 2 Duo E8600
      • Karta Graficzna:
      • GeForce GTX 280
      • Monitor:
      • Samsung SyncMaster 920NW
    Dystrybucja: #!, Emacs
    Wątków
    63
    Siła Reputacji
    528
    Reputacja
    7514

Firefoksa masz chyba instalowanego standardowo, ale w Siduksie nazywa się on Iceweasel. Mój /etc/apt/sources.list
    Kod:
    # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #
    # See sources.list(5) for more information, especialy remember that you can   #
    # only use http, ftp or file URIs, CDROMs are managed through apt-cdrom.      #
    #                                                                             #
    # Please use /etc/apt/sources.list.d/ instead of this file and create a       #
    # separate *.list configuration file for each repository, containing the      #
    # actual deb/deb-src desired suites and components for that repository.       #
    #                                                                             #
    #   /etc/apt/sources.list.d/debian.list                                       #
    #   /etc/apt/sources.list.d/sidux.list                                        #
    /etc/apt/sources.list.d/debian.list
    Kod:
    deb http://ftp.us.debian.org/debian/ sid main contrib non-free
    #deb-src http://ftp.us.debian.org/debian/ sid main contrib non-free

deb http://www.debian-multimedia.org sid main
    #deb-src http://www.debian-multimedia.org sid main
    I /etc/apt/sources.list.d/sidux.list
    Kod:
    deb  ftp://ftp.spline.de/pub/sidux/debian/ sid main contrib non-free fix.main fix.contrib fix.non-free
    #deb-src  ftp://ftp.spline.de/pub/sidux/debian/ sid main contrib non-free fix.main fix.contrib fix.non-free
    Oczywiście i kodeki i FF mam zainstalowanego, więc to w tych repo siedzieć musi.
    RTFM - naprawdę przeczytaj, zanim zadasz pytanie
    NIE UDZIELAM POMOCY NA JABBERZE ANI GADU-GADU (bo i raczej nie bywam)
    Linux Registered User #440416

mabi76 jest nieaktywny Sprzedawca Żywopłotów
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Biostar P4m800
      • Procesor:
      • Intel Celeron 2,93Ghz
      • Karta Graficzna:
      • ‎RV280 [Radeon 9200 PRO
      • Karta Dźwiękowa:
      • AC97
      • Monitor:
      • Belinea
      • Kernel:
      • 2.6.24.4-desktop586-1mnb
    Dystrybucja: MDV2008 Sidux2009-04 Fedora12
    Wątków
    17
    Siła Reputacji
    41
    Reputacja
    343

Dzięki. Już sobie znalazłem. Kodeki też już mam,
    Ostatnio edytowane przez mabi76 ; 13.02.2009 o 11:05

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia