Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
Problem z instalacją z WIN XP
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Problem z instalacją z WIN XP

Wątków
    3
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Problem z instalacją z WIN XP

Mam na dysku zainstalowany WIN XP (na c). Na dysku d chciałem zainstalować linuxa Madrake 9.1. System plików na c to NTFS. W czasie startu instalacji linuxa dochodzi on do etapu sprawdzenia dysków i koniec. Za chorobe nie chce dalej.
    Czy problem w tkwi w systemie plików na c.

Pomóżcie

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Wątków
    9
    Siła Reputacji
    31
    Reputacja
    1
    Nie jestem autorytetem w tej dziedznie ale ntfs nie powinien miec tu nic do gadania. Najbardziej prawdopodobnym jest, ze masz kopnieta plyte instalacyjna. Dokladny opis instalacji jest na http://www.strony.wp.pl/wp/linuxtwarka/ins_91.htm. Tam mozesz znalezc pomoc.

Wątków
    1
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Re: Problem z instalacją z WIN XP

też mam XP i instalka poszła bez problemu

Anonymous Gość

Re: Problem z instalacją z WIN XP

Mam na dysku zainstalowany WIN XP (na c). Na dysku d chciałem zainstalować linuxa Madrake 9.1. System plików na c to NTFS. W czasie startu instalacji linuxa dochodzi on do etapu sprawdzenia dysków i koniec. Za chorobe nie chce dalej.
    Czy problem w tkwi w systemie plików na c.

Pomóżcie
    Moze masz wlaczony Wirus Warning w biosie - zablokowany zapis do MBR dysku. Kiedys windy nie chcialy sie instalowac przy tej wlaczonej opcji. Ja zapobiegawczo zawsze ja wylaczam i nie mam problemu.

Wątków
    5
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    Wiesz, na oko to masz płytkę walniętą. Ja nie mam żadnego problemu BIOS ustaw na default, z tym wyjątkiem, żebyś mógł boot'ować z CD-ROM'u to pójdzie Ci z CD. Oczywista można też z dystkietki. Miałem to samo z porysowaną plytką Red Hat Guinnes. Niezłe jaja się pokazywały ). Aha, jeszcze jedno, może masz za mało RAM-u. Ja ci zależy na instalce to wykosztuj się i kup mandrake'a np. w gazetce Linux+. System plików nic nie ma do tego. Wiesz, ale czy ty masz na pewno wolne miejsce na linuxa. Wolne tzn. wolne np. masz 40 Gb w tym win XP ma tylko 30 GB resza jest pusta bez partycji.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)