Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
Mandrake 9.1
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Mandrake 9.1

Anonymous Gość

Mandrake 9.1

:shock: Zainstalowałem Mandrake 9.1 wspólnie z WinXP na jednym dysku 80GB. Taki układ:
    c:NTFS - WinXP 15GB d:FAT32 obszar wspólny dla obu systemów 5GB e:NTFS dane 45GB i dodatkowo swap 500MB i ext3 10GB. Bootloader: LILO
    Problem
    1. wszystko to partycje podstawowe, a teoretycznie na dysku mogą być tylko 4 - czy mam coś zmienić?
    2. Za każdym razem jak odpalam XP pojawia się informacja "System uzyskał sprawność po wystąpieniu krytycznego błędu". Czasem po ukazaniu się pulpitu komputer sam się resetuje a następnie ponownie uruchamia. Zawsze pojawia się ten sam błąd.
    3. Czy to normalne, że w LILO są windows windows 2 i 3?
    Dzięki za pomoc.

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Anonymous Gość

Chyba za trudne pytania

Chyba zadałem zbyt trudne pytania. No nic będę musiał dalej szukać. A swoją drogą podziękowania za to forum, z którego wiele się dowiedziałem. Bez tego chyba nie przebrnął bym instalacji i konfiguracji.

Wątków
    38
    Siła Reputacji
    68
    Reputacja
    517
    1. Nie wiem, nie sądzę.
    2. http://forum.mandriva.org.pl/viewtopic.php?p=784#784 punkt 2
    3. A masz jednego Windowsa? Jesli tak to sprawdz, co się uruchamia pod tymi wpisami, a potem ewentualnie wyedytuj sobie /etc/lilo.conf

Anonymous Gość

RE

:idea: Jeżeli ktoś mnie o coś pyta i znam odpowiedź to jej udzielam.
    Mogę napisać podobne zasady do udzielania odpowiedzi innym:
    1. nie odpowiadaj google i man - to każdy wie
    2. jeżeli nie rozumiesz co jest napisane nie odpowiadaj, jeżeli pytający chce odpowiedź to inaczej zada pytanie
    3. nie sądź, że inni myślą tak jak ty - twoje skróty myślowe mogą być zrozumiałe dla Ciebie (i tylko dla Ciebie), ale nie dla innych
    4. odpowiadaj krok po kroku tak jak dla początkującego - nikt nie rodzi się z umiejętnością obsługi Linuxa
    5. nie sądź, że osoba zadająca proste(podstawowe) pytania jest infantylna (bo może się okazać, że ma tytuł prof.)
    6. traktuj pytającego tak jak sam chciałbyś być traktowany na innym forum (niekoniecznie komputerowym)
    7. itd.
    Nie chcę nikogo obrażać, tylko uświadomić, że nikt nie wie wszystkiego.
    Troszkę się rozpisałem, jak uraziłem to przepraszam

Ale do rzeczy:
    Mam tylko Mdk 9.1 i XP. A napis "System uzyskał sprawność po wystąpieniu krytycznego błędu" dalej się pojawia. Trwa to już z miesiąc od chwili zainstalowania Mdk z płyty DVD Enter.
    Gdyby ktoś wiedział jak rozwiązać ten problem z góry dziękuję.
    Pozdrawiam

Wątków
    38
    Siła Reputacji
    68
    Reputacja
    517
    Pytanie dotyczace Windowsa zadałeś raczej na niewłaściwym forum. Dlatego wkleiłem link do regulaminui. Bo z tego co widać problem nie leży po stronie Linuksa,a po stronie Windows. Dlaczego sądzisz,że każdy linuksiarz musi wiedzieć co się dzieje z Windowsem?

Pozatym, odpowiedziałem na Twoje dwa pozostałe pytania, no na jedno

PS
    Sprawdziłeś co się uruchamia po wybraniu "innych" windowsów?

Borry jest nieaktywny Gold Member
    Dystrybucja: Debian/Freesco/WinXP
    Wątków
    38
    Siła Reputacji
    32
    Reputacja
    6
    Pozwolę sobie na malutką ripostę.

1.Nie każdy - wiele osób zadaje pytanie które można wygrzebać w manie lub goglach i tym samym zmusza potencjalnego odpowiadającego za odwalenie za niego roboty. W ten sposób nigdy sam do niczego nie dojdzie. Zresztą podstawowym źródłem informacji są manuale, gogle i grupy dyskusyjne. IMHO tak było,jest i będzie.
    2.Zdziwiłbyś się ile postów pt. "Nie działa mi (wstaw nazwę programu)!Pomocy!" mogą wyprodukować ludzie, a potem dziwią się, że nikt im nie odpowiada.
    3.Co fakt to fakt. Niestety z tym trzeba się pilnować.
    4.Po treści i formie zadanego pytania można w pewnym stopniu ocenić stopień zaawansowania rozmówcy. Tłumaczenie osobie która zapyta się o VPN "Włącz komputer, zaloguj się..." itd jest IMHO pozbawione sensu.
    5.Hmm.. Temat na dłuższą dyskusję.
    6.Nie zawrócisz kijem Wisły.Nie zmienisz mentalności wszystkich ludzi na świecie.

Ale do rzeczy:
    Pytałem się Bardzo Mądrych Znawców Windows i poradzili odwiedziny witrynę Windows Update i spaczowanie Xp. Mam nadzieję, że pomogłem
    A oto człowiek który potrafi usypiać cegły.
    --------------------
    JID : borry@chrome.pl (to NIE jest mail)

Anonymous Gość

podziękowania

Windoza to dziwny system, po uruchomieniu w trybie awaryjnym i ponownym odpaleniu normalnie system uległ samonaprawieniu. Co się stało, jak to się stało? Nie wiem.
    Co do Lilo to faktycznie wystarczyło poprawić wpis.
    Dzięki za pomoc
    Pozdrawiam

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)