Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
LinuxMandrake wiesza się przy drugim starcie systemu
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: LinuxMandrake wiesza się przy drugim starcie systemu

Anonymous Gość

LinuxMandrake wiesza się przy drugim starcie systemu

Witam Was, mam problem:
    w najnowszym Enter dołączono płytę z Linux Mandrake 9.1.
    Znajomy u którego to instaluję ma 2 dyski: dyskA (primary master) ma 2 partycje Fat32, startuje z niego WinXP, dyskB (primary slave) ma 2 partycje FAT32 dla WinXP oraz utworzone przy instalacji linuxa 2 partycje na Swap (800MB)i partycja na sys i dane linuxa 30GB.

No więc zainstalowałem tego Linuxa definiując jako miejsce bootowania nie MBR ale opcje bodajże 3cia - partycję dysku (szkoda ze nie podali ktorego ale domyslam sie ze chodzi o ta na ktorej ma siedziec linux?). Po zdefiniowaniu GUI na KDE i po pobierznym przejrzeniu zawartosci Linuxa wyszedlem prawidlowo z systemu. Po załączeniu kompa przy starcie Linuxa przy Starting ALSA version 0.9.0rc8:_ komp zwisa. (raz zostawiłem na 4 godziny - nie przeszedł tego punktu)

Zainstalowałem ponownie Linuxa definiując jako miejsce bootowania dyskietkę - to samo. Mozna w Linuxie popracować do woli ale tylko do pierwszego restartu. Wiesza się w tym samym miejscu. Co robić?

Dodam że po tym i WinXP nie chciał wstać. Nie pomagało wejście w tryb awaryjny i restart. Dopiero po odswieżeniu tablicy partycji dysku0 (całe szczęscie zroilem backup tablicy partycji przed instalacją - wystarczyl partition recovery w BootitNG) i dało sie normalnie wejsc do WinXP (uff) .
    Co do błądu startowanego modułu: w googlu znalazłem tylko jedno info - że alsa ma cos wspolnego z kartą muzyczną: a ta na kompie to SB Live 5.1 Digital OEM. Były z nią podobno kiedyś jakies problemy pod XP (sys nie bootował - konieczne bylo wyjecie karty i wsadzenie jej spowrotemw ten sam slot PCI) ale te problemy pod XP to odległa przeszłosc.

1. Co wiec moze byc nie halo ze Linux sie wiesza po pierwszym restarciejak dla nas jako poczatkujacych z tym systemem jest to mocno zniechęcające

2. Ktora opcje bootowania dysku startowego wybrac by nie bylo problemow przy starcie i Linuksa i WinXP?

Grzegorz

Dzięki z góry za podpowiedź.
    Grzegorz
    grzegorz@wizja.net

Borry jest nieaktywny Gold Member
    Dystrybucja: Debian/Freesco/WinXP
    Wątków
    38
    Siła Reputacji
    33
    Reputacja
    6
    Wg. mnie jest to wina ALSy. Spróbuj zainstalować nowszą wersję ze strony http://www.alsa-project.org/. Poza tym takich problemów nie powinieneś mieć z nowszą wersją systemu (np.Mandrake 9.2) - od czasu 9.1 trochę się zmieniło.

A co do uruchamiania to spróbuj nacisnąć ctrl+c (przerwij) kiedy następnym razem wyrzuci ci coś takiego.
    A oto człowiek który potrafi usypiać cegły.
    --------------------
    JID : borry@chrome.pl (to NIE jest mail)

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)