Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
OpenOffice.org-2.0-beta_pl-zmiana ikon pasków narzędzowych - wyjaśnienie
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: OpenOffice.org-2.0-beta_pl-zmiana ikon pasków narzędzowych - wyjaśnienie

pawelst81 jest nieaktywny Anticristianos
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • ECS K7S5A
      • Procesor:
      • AMD Athlon(tm) XP 1700+
      • Karta Graficzna:
      • GF FX 5200
      • Karta Dźwiękowa:
      • SB Live! 5.1
      • Monitor:
      • Getaway FPD1730
      • Kernel:
      • 2.6.27.19
    Dystrybucja: Mandriva Linux 2009
    Wątków
    273
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    76
    Reputacja
    681

OpenOffice.org-2.0-beta_pl-zmiana ikon pasków narzędzowych - wyjaśnienie

Opiszę sposób zmiany ikon pasków narzędziowych na przykładzie pakietu "OpenOffice.org-2.0-beta_pl" (przykładowa paczka całego pakietu: "openofficeorg-core01-1.9.102-1.i586.rpm") pobranego stąd:

http://www.ux.pl/openoffice/

Nie sprawdzałem, czy dla inych wersji OOo ten sposób zadziała, lecz myślę, że problemów z tym raczej być nie powinno. Różnica będzie na pewno w ścieżkach do plików katalogów. Ale jak komuś zależy, to na pewno je znajdzie (trudne to przecież nie jest ). Oki, do rzeczy.

Za ikony pasków narzędziowych odpowiedzialne są pliki:

images.zip

U mnie po instalacji OOo plik "images.zip" był dowiązaniem do:

images.zip.1

Wystarczyło usunąc dowiązanie, a właściwemu plikowi zmienić nazwę z "images.zip.1" na "images.zip" (to jest dla późniejszej wygody). W moim przypadku "images.zip" jest tutaj:

/opt/openoffice.org1.9.102/share/config/

Sztuka polega na tym, by:

1.
    Podmienić danym zestawem ikon wskazany wyżej plik:

/opt/openoffice.org1.9.102/share/config/images.zip

oczywiście z zachowaniem nazwy archiwum.

2.
    Aby wszystko poprawnie działało i aby nie ładowały się poprzednie ikony (będące zapisane w pamięci podręcznej programu), to należy usunąć katalog:

/home/user/.openoffice.org1.9.102/user/config/imagecache

I dosłownie to wszystko. Skąd wziąć ikony? Ja ich w necie szczerze mówiąc nie szukałem. Poszedłem troszkę na łatwiznę. Robiąć update systemu pobrał mi się pakiet:

http://rpm.nyvalls.se/10.2/RPMS/open....thac.i586.rpm

On ma zaimplementowane zestawy ikon (aż 3! ), lecz przynajniej u mnie nie działał poprawnie. Jak writer chciał, to otwierał tak pliki *.odt, jak i *.doc. A jak nie chciał, to nie otwierał twierdząc, że dany plik nie istnieje. Bądź co bądź mając go na moment zainstalowanego, skopiowałem z jego katalogu instalacyjnego (innego, niż standardowu, bo był gdzieś w "/usr/lib/ooo19" czy jakoś tak) motywy ikon. Wywaliłem OOo z thac i wróciłem do poprzedniej wersji "OpenOffice.org-2.0-beta_pl" podmieniając ikonki.

Nie testowałem też ikon, o których mowa jest tutaj:

http://forum.mandriva.org.pl/showpos...75&postcount=2

w poście MarusMK. Testowałem tylko ten opis, ale nie zadziałał.

EFEKTY:

Motyw crystal

Motyw Industrial

Motyw Oryginalny
    Ostatnio edytowane przez suncez ; 31.10.2010 o 18:07
    "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności" - A. Einstein

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia