Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
OpenOffice.org-2.0-beta_pl-zmiana ikon pasków narzędzowych - wyjaśnienie
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: OpenOffice.org-2.0-beta_pl-zmiana ikon pasków narzędzowych - wyjaśnienie

pawelst81 jest nieaktywny Anticristianos
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • ECS K7S5A
      • Procesor:
      • AMD Athlon(tm) XP 1700+
      • Karta Graficzna:
      • GF FX 5200
      • Karta Dźwiękowa:
      • SB Live! 5.1
      • Monitor:
      • Getaway FPD1730
      • Kernel:
      • 2.6.27.19
    Dystrybucja: Mandriva Linux 2009
    Wątków
    273
    Siła Reputacji
    78
    Reputacja
    681

OpenOffice.org-2.0-beta_pl-zmiana ikon pasków narzędzowych - wyjaśnienie

Opiszę sposób zmiany ikon pasków narzędziowych na przykładzie pakietu "OpenOffice.org-2.0-beta_pl" (przykładowa paczka całego pakietu: "openofficeorg-core01-1.9.102-1.i586.rpm") pobranego stąd:

http://www.ux.pl/openoffice/

Nie sprawdzałem, czy dla inych wersji OOo ten sposób zadziała, lecz myślę, że problemów z tym raczej być nie powinno. Różnica będzie na pewno w ścieżkach do plików katalogów. Ale jak komuś zależy, to na pewno je znajdzie (trudne to przecież nie jest ). Oki, do rzeczy.

Za ikony pasków narzędziowych odpowiedzialne są pliki:

images.zip

U mnie po instalacji OOo plik "images.zip" był dowiązaniem do:

images.zip.1

Wystarczyło usunąc dowiązanie, a właściwemu plikowi zmienić nazwę z "images.zip.1" na "images.zip" (to jest dla późniejszej wygody). W moim przypadku "images.zip" jest tutaj:

/opt/openoffice.org1.9.102/share/config/

Sztuka polega na tym, by:

1.
    Podmienić danym zestawem ikon wskazany wyżej plik:

/opt/openoffice.org1.9.102/share/config/images.zip

oczywiście z zachowaniem nazwy archiwum.

2.
    Aby wszystko poprawnie działało i aby nie ładowały się poprzednie ikony (będące zapisane w pamięci podręcznej programu), to należy usunąć katalog:

/home/user/.openoffice.org1.9.102/user/config/imagecache

I dosłownie to wszystko. Skąd wziąć ikony? Ja ich w necie szczerze mówiąc nie szukałem. Poszedłem troszkę na łatwiznę. Robiąć update systemu pobrał mi się pakiet:

http://rpm.nyvalls.se/10.2/RPMS/open....thac.i586.rpm

On ma zaimplementowane zestawy ikon (aż 3! ), lecz przynajniej u mnie nie działał poprawnie. Jak writer chciał, to otwierał tak pliki *.odt, jak i *.doc. A jak nie chciał, to nie otwierał twierdząc, że dany plik nie istnieje. Bądź co bądź mając go na moment zainstalowanego, skopiowałem z jego katalogu instalacyjnego (innego, niż standardowu, bo był gdzieś w "/usr/lib/ooo19" czy jakoś tak) motywy ikon. Wywaliłem OOo z thac i wróciłem do poprzedniej wersji "OpenOffice.org-2.0-beta_pl" podmieniając ikonki.

Nie testowałem też ikon, o których mowa jest tutaj:

http://forum.mandriva.org.pl/showpos...75&postcount=2

w poście MarusMK. Testowałem tylko ten opis, ale nie zadziałał.

EFEKTY:

Motyw crystal

Motyw Industrial

Motyw Oryginalny
    Ostatnio edytowane przez suncez ; 31.10.2010 o 18:07
    "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do tego pierwszego nie mam pewności" - A. Einstein

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia