Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Seagate Barracuda Serial ATA pod Mandrake 9.1
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Seagate Barracuda Serial ATA pod Mandrake 9.1

Anonymous Gość

Seagate Barracuda Serial ATA pod Mandrake 9.1

Mam mały problemik Otóż kupiłem se właśnie nowego kompa i zainstalowałęm WinXP - wszystko ok, troszke sterowników i działą ... ale tu chce sobie Mandraka zainstalować i ... figa - system nie wykrył żadnego dysku twardego ! (Mandrake 8.0). No dobra wwalam się na net i se ściągam nowego Mandrake 9.1 (cała nocka :wink: ) i staram sie zainstalować i - figa system nadal nie wykrywa żadnego dysku twardego i każe mi ręcznie wybrać sterownik ... no dobra wybieram seagate - nic. Wybieram kilka innych - nic. Przeleciałem wszystkie sterowniki i NIC ! AAA Pomóżcie co mam zrobić żeby ten <censored> mi dysk wykrył ! WinXP nie ma z tym żadnych problemów - mój dysk to Seagate Barracuda ST3120023AS 120 GB 7200 rpm z Serial ATA. Windoza wykrywa go jako "ST3120023AS" i jedzie, a mandrake nic ...

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Anonymous Gość

Lol

Poczekaj na następnego mandrake może będzie Serial ATA Bo z tego co wiem to nawet w 9.1 nie ma :cry:

Wątków
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Re: Seagate Barracuda Serial ATA pod Mandrake 9.1

Mam mały problemik Otóż kupiłem se właśnie nowego kompa i zainstalowałęm WinXP - wszystko ok, troszke sterowników i działą ... ale tu chce sobie Mandraka zainstalować i ... figa - system nie wykrył żadnego dysku twardego ! (Mandrake 8.0). No dobra wwalam się na net i se ściągam nowego Mandrake 9.1 (cała nocka :wink: ) i staram sie zainstalować i - figa system nadal nie wykrywa żadnego dysku twardego i każe mi ręcznie wybrać sterownik ... no dobra wybieram seagate - nic. Wybieram kilka innych - nic. Przeleciałem wszystkie sterowniki i NIC ! AAA Pomóżcie co mam zrobić żeby ten <censored> mi dysk wykrył ! WinXP nie ma z tym żadnych problemów - mój dysk to Seagate Barracuda ST3120023AS 120 GB 7200 rpm z Serial ATA. Windoza wykrywa go jako "ST3120023AS" i jedzie, a mandrake nic ...
    Podobny problem jest z RH9, nie wykrywa kontrolera RAID Fastrak Promise, zapodaje mu stery na poczatku i nic, nie widzi dyskow. Musialem softwarowego RAIDa zrobic. Mandrake 9.1 to samo.

Anonymous Gość

No ale ...

Lol ale raid to jeszcze jakoś ale jak on mi dyskoo nie looka to ja go nawt zkompilowac nie moge :cry: Pomocy, może ma ktoś jakiś pomysł :cry:

Wątków
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    41
    Reputacja
    141
    Nie wierzę, że jesteś jedyną osobą z HDD na Serial ATA i Mandrake'iem 9.1. Poszukaj po Googlach, a potem zadaj pytanie na grupach dyskusyjnych:
    alt.comp.os.linux
    alt.linux
    alt.os.linux.mandrake
    alt.pl.comp.os.linux.newbie
    comp.os.linux.questionsp
    pl.comp.os.linux

Ew. poszukaj na stronie producenta
    This is your life and it's ending one minute at a time.

Anonymous Gość

Re: Seagate Barracuda Serial ATA pod Mandrake 9.1

A jak zrobić softwarowego RAIDa?

Podobny problem jest z RH9, nie wykrywa kontrolera RAID Fastrak Promise, zapodaje mu stery na poczatku i nic, nie widzi dyskow. Musialem softwarowego RAIDa zrobic. Mandrake 9.1 to samo.

Wątków
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    1

re:)

Witasm.

A mi chodzi taki dysk i jeszcze dodatkowo k. raid - więc nie wiem gdzie jest problem.... (najwyżej ustaw inne wartości w biosie swojej maszyny)
    Pozdrawiam:
    soba
    -----------
    <a href='http://mandrake.pl/viewtopic.php?p=1013#1013' target='_blank'>http://mandrake.pl/viewtopic.php?p=1013#1013</a>

Anonymous Gość

Re: re:)

Witasm.

A mi chodzi taki dysk i jeszcze dodatkowo k. raid - więc nie wiem gdzie jest problem.... (najwyżej ustaw inne wartości w biosie swojej maszyny)
    Witam
    U mnie jest to samo. Mam dysk Maxtoa 6Y120M0 SCSI Disk Device (120 GB, 7200 RPM, Serial-ATA/150) i do tego Mandrake 9.2 i mam taki sam problem.

Proszę o pomoc
    gontek@o2.pl

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)