Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
karty bezprzewodowe
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: karty bezprzewodowe

Wątków
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

karty bezprzewodowe

chciałem się zapytać, czy ktoś wie, czy mandrake bezproblemowo obsłuży kartę planet wl-u350 (karta bezprzewodowa, z wyjściem do anteny)?
    albo może jakiś link do strony ze sprzętem w mandrake?

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Wątków
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    1
    ... Właśnie ostatnimi czasy borykam się z takim samym problemem, rozmawiałem raz z jakims kolesiem z planeta z servisu i powiedział, że niema wsparcia dla linuxa...

rozchodzi się o 2 rzeczy i :idea: jedną możliwość..... !

#1 Program, który masz zainstalowany na windowsie ... i tu dosłowne tłumaczenie gostka "tłumaczy wszelkie przychodzące impulsy radiowe z dekodera na sygnały zrozumiałe dla komputera - czyli tzw. pakiety - czyli sygnały czysto cyfrowe bez zakłóceń, itd. ..."
    Niestety nie ma czegoś takiego pod linuxa i wydaje się mnie, że jedynym racjonalnym rozwiązaniem może być jakiś emulator, translator tego sygnału softwerowy.

#2 Chwytając pierwszy temat jest możliwość że sterowniki mogą podejść o innej karty ponieważ nie tylko planet wypuszcza takie badziewie a znając warianty polskiego rynku mniemam, że już ktoś opracował cos takiego dla siebie tudzież dla jakiejś firmy.
    Jednakże lepsze karty o czym wcześniej nie wspomniałem (takie powyżej 400 pln) mają specjalne modchipy dzięki którym sprzetowo ten sygnał z odbiornika jest przetwarzany na pakiety. Zazwyczaj te karty mają aprobatę na jajko 2.2 ale niejednokrotnie sie spotkałem z tymi samymi kartami chodzącymi na 2.4 i na 2.6 beta !
    Jak wiadomo ... wiodace firmy z takimi ukladami to D-Link, 3COM - spotkałem się także z LG oraz analog device. Prawdopodobnie i inne mniej znane firmy wypuszczają takie zabawki ale trudno stwierdzic czy to rzeczywiscie bedzie chodzic ... bo moj kumpel sie raz nacial kupujac karte Intela ! Niby miala chodzic a okazala sie totalnym niewypalem :!:

Tak wiec jezeli znajdziesz takowy sterownik czy tez program co by te karte obsluzylo to daj znac na maila albo umiesc tutaj posta.
    Chomik Sierściuch - stary "chomik" na nowej drodze

Wątków
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    28
    Reputacja
    1
    http://radio.ats.pl/realtek.php3 - jest to prosta, tania (poniżej 200zł) karta działająca pod MDK 9.0 i RedHat 9 bez najmniejszych problemów. Sprzedajemy je w firmie klientom, którzy chcą pracować na linuksie. Działa prawie "z marszu".

Teddy47
    Teddy47
    ---------
    "Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej" :-D

Anonymous Gość
    Link - proszę bardzo: http://hardware.linuxnews.pl/_rids/_ncardd...etails/756.html
    Sam mam (nadal) problemik z ta kartą. W podanej lokacji jest opis rozwiązania problemu wraz z alternatywnym sterownikeim i opisami instalacji pod różnymi linuxami. Po zastosowaniu się do wskazówek udało mi się skompilowac i uruchomić sterownik pod Mandrake 9.1. Niestety urządzenie wlanxx nie pojawilo się. Prawdopodobnie problem leży w tym, że id urządzenia nie jest znane la usb hotplug-a, przez co nie jest wykrywane. Jeśli chodzi o jakieś emulatory itp. to nie trzeba żadnych emulatorów. Pod linuxem jest pakiet wireless-tools, który zajmuje się konfiguracja takich sieciówek i robi to samo, co ten pod windą.
    Właśnie rozpoczynam kolejną sesję zmagań z ww. sieciówką. Jeśli coś z tego wyjdzie dam znać.

Anonymous Gość
    No i utknałem.
    Sterowniki ładują się (widać wszystko co potrzeba w lsmod), ale ciągle brakuje mi urzązenia wlanxx. lsusb zwraca pustkę, poza komunikatem o błędzie w linii xxx na początku. Ktoś może pomóc?

Anonymous Gość

Karta Sieciowa Radiowa D-Link DWL-AB520

Witam!
    Jestem Zooltodziobem jesli chodzi o Mandrake. Dopiero co go zainstalowalem wersja 9.1 I mam problem z karta sieciowa radiowa D-Link DWL-AB520. Na stronie producenta nie ma sterownikow pod Linuchy. Jedyne OS'y ktoore obslooguje to produkty Microsoftu! Mam pytanie czy ktos ma taka karte sieciowa i wie jak odpalic ja na MDK9.1 ? Nie moge kozystac z netu Czy istnieje cos takiego jak Alternatywne sterowniki pod ta karte?

Pozdrawiam

Druciak jest nieaktywny Gold Member
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Abit BX-133RAID
      • Procesor:
      • Pentium III (Coppermine)
      • Karta Graficzna:
      • GeForce
      • Karta Dźwiękowa:
      • Creative Labs SB Live!
      • Monitor:
      • iiyama
      • Kernel:
      • 2.6.16.23-1
    Dystrybucja: 2.0 PLD Linux (Ac)
    Wątków
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    36
    Reputacja
    71

Re: Karta Sieciowa Radiowa D-Link DWL-AB520

Witam!
    Jestem Zooltodziobem jesli chodzi o Mandrake. Dopiero co go zainstalowalem wersja 9.1 I mam problem z karta sieciowa radiowa D-Link DWL-AB520. Na stronie producenta nie ma sterownikow pod Linuchy. Jedyne OS'y ktoore obslooguje to produkty Microsoftu! Mam pytanie czy ktos ma taka karte sieciowa i wie jak odpalic ja na MDK9.1 ? Nie moge kozystac z netu Czy istnieje cos takiego jak Alternatywne sterowniki pod ta karte?
    Nie wiem czy pomoge, czy to ta sama karta, ale sprawdz [url=http://www.mandrake.pl/viewtopic.php?t=326]TEN temat.
    Tam jest jakis tam opis ktory sam napisalem. Ale nie testowalem tego, nie mam takiej karty. To jest opis czysto teoretyczny, napisany gdy zalozylem GOOGLE na oczy.

Wątków
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    ... powiedział, że niema wsparcia dla linuxa...
    Tak wiec jezeli znajdziesz takowy sterownik czy tez program co by te karte obsluzylo to daj znac na maila albo umiesc tutaj posta.
    A guzik prawda. Dla linuxa jest wsparcie idealne. Ta karta jest oparta na chipsecie Atmela i na ich stronie znajdziesz ciagle aktualizowane sterowniki z pieknym (po angielsku) opisem instalacji.
    Wymaga to zmiany m.in usb-uhci na uhci , skompilowania i zainstalowania. wszystko przebiega szybko i prosto.
    Mam tę kartę (Planet - usb) i nie mam problemów.
    Testowałem ja na Mandrake, Auroxie, J.A.M.D-zie
    sterowniki sa tu:
    http://atmelwlandriver.sourceforge.net/downloads.html
    Piotrek Karczmarczyk
    Registered Aurox User No.449
    GG 4289143

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)