Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
karty bezprzewodowe
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: karty bezprzewodowe

Wątków
    1
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

karty bezprzewodowe

chciałem się zapytać, czy ktoś wie, czy mandrake bezproblemowo obsłuży kartę planet wl-u350 (karta bezprzewodowa, z wyjściem do anteny)?
    albo może jakiś link do strony ze sprzętem w mandrake?

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Wątków
    3
    Siła Reputacji
    31
    Reputacja
    1
    ... Właśnie ostatnimi czasy borykam się z takim samym problemem, rozmawiałem raz z jakims kolesiem z planeta z servisu i powiedział, że niema wsparcia dla linuxa...

rozchodzi się o 2 rzeczy i :idea: jedną możliwość..... !

#1 Program, który masz zainstalowany na windowsie ... i tu dosłowne tłumaczenie gostka "tłumaczy wszelkie przychodzące impulsy radiowe z dekodera na sygnały zrozumiałe dla komputera - czyli tzw. pakiety - czyli sygnały czysto cyfrowe bez zakłóceń, itd. ..."
    Niestety nie ma czegoś takiego pod linuxa i wydaje się mnie, że jedynym racjonalnym rozwiązaniem może być jakiś emulator, translator tego sygnału softwerowy.

#2 Chwytając pierwszy temat jest możliwość że sterowniki mogą podejść o innej karty ponieważ nie tylko planet wypuszcza takie badziewie a znając warianty polskiego rynku mniemam, że już ktoś opracował cos takiego dla siebie tudzież dla jakiejś firmy.
    Jednakże lepsze karty o czym wcześniej nie wspomniałem (takie powyżej 400 pln) mają specjalne modchipy dzięki którym sprzetowo ten sygnał z odbiornika jest przetwarzany na pakiety. Zazwyczaj te karty mają aprobatę na jajko 2.2 ale niejednokrotnie sie spotkałem z tymi samymi kartami chodzącymi na 2.4 i na 2.6 beta !
    Jak wiadomo ... wiodace firmy z takimi ukladami to D-Link, 3COM - spotkałem się także z LG oraz analog device. Prawdopodobnie i inne mniej znane firmy wypuszczają takie zabawki ale trudno stwierdzic czy to rzeczywiscie bedzie chodzic ... bo moj kumpel sie raz nacial kupujac karte Intela ! Niby miala chodzic a okazala sie totalnym niewypalem :!:

Tak wiec jezeli znajdziesz takowy sterownik czy tez program co by te karte obsluzylo to daj znac na maila albo umiesc tutaj posta.
    Chomik Sierściuch - stary "chomik" na nowej drodze

Wątków
    14
    Siła Reputacji
    31
    Reputacja
    1
    http://radio.ats.pl/realtek.php3 - jest to prosta, tania (poniżej 200zł) karta działająca pod MDK 9.0 i RedHat 9 bez najmniejszych problemów. Sprzedajemy je w firmie klientom, którzy chcą pracować na linuksie. Działa prawie "z marszu".

Teddy47
    Teddy47
    ---------
    "Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej" :-D

Anonymous Gość
    Link - proszę bardzo: http://hardware.linuxnews.pl/_rids/_ncardd...etails/756.html
    Sam mam (nadal) problemik z ta kartą. W podanej lokacji jest opis rozwiązania problemu wraz z alternatywnym sterownikeim i opisami instalacji pod różnymi linuxami. Po zastosowaniu się do wskazówek udało mi się skompilowac i uruchomić sterownik pod Mandrake 9.1. Niestety urządzenie wlanxx nie pojawilo się. Prawdopodobnie problem leży w tym, że id urządzenia nie jest znane la usb hotplug-a, przez co nie jest wykrywane. Jeśli chodzi o jakieś emulatory itp. to nie trzeba żadnych emulatorów. Pod linuxem jest pakiet wireless-tools, który zajmuje się konfiguracja takich sieciówek i robi to samo, co ten pod windą.
    Właśnie rozpoczynam kolejną sesję zmagań z ww. sieciówką. Jeśli coś z tego wyjdzie dam znać.

Anonymous Gość
    No i utknałem.
    Sterowniki ładują się (widać wszystko co potrzeba w lsmod), ale ciągle brakuje mi urzązenia wlanxx. lsusb zwraca pustkę, poza komunikatem o błędzie w linii xxx na początku. Ktoś może pomóc?

Anonymous Gość

Karta Sieciowa Radiowa D-Link DWL-AB520

Witam!
    Jestem Zooltodziobem jesli chodzi o Mandrake. Dopiero co go zainstalowalem wersja 9.1 I mam problem z karta sieciowa radiowa D-Link DWL-AB520. Na stronie producenta nie ma sterownikow pod Linuchy. Jedyne OS'y ktoore obslooguje to produkty Microsoftu! Mam pytanie czy ktos ma taka karte sieciowa i wie jak odpalic ja na MDK9.1 ? Nie moge kozystac z netu Czy istnieje cos takiego jak Alternatywne sterowniki pod ta karte?

Pozdrawiam

Druciak jest nieaktywny Gold Member
    Dystrybucja: 2.0 PLD Linux (Ac)
    Wątków
    48
    Siła Reputacji
    38
    Reputacja
    71

Re: Karta Sieciowa Radiowa D-Link DWL-AB520

Witam!
    Jestem Zooltodziobem jesli chodzi o Mandrake. Dopiero co go zainstalowalem wersja 9.1 I mam problem z karta sieciowa radiowa D-Link DWL-AB520. Na stronie producenta nie ma sterownikow pod Linuchy. Jedyne OS'y ktoore obslooguje to produkty Microsoftu! Mam pytanie czy ktos ma taka karte sieciowa i wie jak odpalic ja na MDK9.1 ? Nie moge kozystac z netu Czy istnieje cos takiego jak Alternatywne sterowniki pod ta karte?
    Nie wiem czy pomoge, czy to ta sama karta, ale sprawdz [url=http://www.mandrake.pl/viewtopic.php?t=326]TEN temat.
    Tam jest jakis tam opis ktory sam napisalem. Ale nie testowalem tego, nie mam takiej karty. To jest opis czysto teoretyczny, napisany gdy zalozylem GOOGLE na oczy.

Wątków
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    ... powiedział, że niema wsparcia dla linuxa...
    Tak wiec jezeli znajdziesz takowy sterownik czy tez program co by te karte obsluzylo to daj znac na maila albo umiesc tutaj posta.
    A guzik prawda. Dla linuxa jest wsparcie idealne. Ta karta jest oparta na chipsecie Atmela i na ich stronie znajdziesz ciagle aktualizowane sterowniki z pieknym (po angielsku) opisem instalacji.
    Wymaga to zmiany m.in usb-uhci na uhci , skompilowania i zainstalowania. wszystko przebiega szybko i prosto.
    Mam tę kartę (Planet - usb) i nie mam problemów.
    Testowałem ja na Mandrake, Auroxie, J.A.M.D-zie
    sterowniki sa tu:
    http://atmelwlandriver.sourceforge.net/downloads.html
    Piotrek Karczmarczyk
    Registered Aurox User No.449
    GG 4289143

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)