Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Czarny Ekran podczas instalacji - jak nie należy pisać postów - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Czarny Ekran podczas instalacji - jak nie należy pisać postów

Wątków
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Odp: "Czarny Ekran " podczas instalacji mandriva 2008.0

Niestety to nie pomaga

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

bear jest nieaktywny Dyżurny Miś Zakładowy
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Ascrock ConRoseXFire-eSATA2 Intel 945P
      • Procesor:
      • Intel Core 2 Duo E6400 2,13GB
      • Karta Graficzna:
      • Ati Radeon X1600Pro 256MB/128Bit
      • Monitor:
      • Belinea 12035W
      • Kernel:
      • 2.6.17-13mdv
    Dystrybucja: Mandriva 2007.1Spring
    Polska
    Wątków
    31
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    357
    Reputacja
    5002

@bolek117
    Jak widać Twoje posty można było różnie rozumieć i interpretować, stąd moje apele o ścisłość, żeby wszystkim ułatwić życie. Także Tobie. Co jakiś czas na forum pojawia się mnóstwo postów, które sprowadzają się do okrzyków
    Pomocy, help itp.
    Każdy popełnia błędy, chodzi o to aby ich niepotrzebnie nie powtarzać.Dal przykładu, żeby już nie przeciągać niepotrzebnej dyskusji. Napisałeś:
    Mam to samo
    co sugerowało że odnosisz się do wcześniejszego postu
    Wsadziłem płytke do napędu , ładnie wszedł ekran instalacyjny - sam automatycznie chyba zaczoł instalować linuxa , wszedł ekran i na dole biały paseczek z napisałem "boot ~coś tam " zaczoł się ładować ale po załadowaniu przestaje sie coś dziać pozostaje "czarny ekran"
    a jak się okazało masz zupełnie inny problem, bo u Ciebie system się zainstalował. Nie będę tak po kolei Cię wypunktowywał, bo chyba nie chodzi o prowadzenie wojen, tylko wzajemną pomoc, ale musi się ona opieroać o pewne przejrzyste zasady.

Diabelko jest nieaktywny Diabeł Tkwi w Szczegółach
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • GA-K8N
      • Procesor:
      • AMD64 SEMPRON 2800+ 1,6G
      • Karta Graficzna:
      • Galaxy GF 7300GT128mb
      • Karta Dźwiękowa:
      • narazie brak :\ a moze kiedyś :)
      • Monitor:
      • LCD SAMSUNG SyncMaster 713N
      • Kernel:
      • 2.6.18-6-amd64
    Dystrybucja: Debian GNU/Linux lenny
    Wątków
    29
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    26
    Reputacja
    33

Cytat Napisał Juvenito
    Ja mam podobny problem.
    Wkładam płytkę Mandrivia 2008 wybieram instaluj, potem ładuje się coś na dole. Następnie miałem ekran z logiem Nvidi. Myślałem, że będzie to trwało wieczność, lecz zachwilę pojawił się czarny ekran i napis Login - a następnie Password-
    i własnie nie wiem co tu wpisać. Żadnych haseł jeszcze nie podawałem a tutaj mnie prosi o takie coś. Pomoże ktoś?

no to wyjaśnienie jest bardzo proste
    1: podczas instalacji tworzymy dwa profile
    root
    tu natomiast logujemy sie jako administrator ten profil został tez utworzony jako pierwszy podczas instalacji
    i jako drugie (które zostało utworzone podczas instalacji )
    user
    tu wpisujemy swoją nazwę użytkownika i hasło jesli pojawia sie tak zwany czarny obraz to : Shell i wynika to ze albo zostało coś pominięte podczas instalacji / nie ustawiona karta graficzna /

do reszty , wychodzi to ze zapomniałeś jaki utworzyłeś profil i hasło dostępu do systemu jako user
    bez obaw zdarza sie

2: opcja logo nVidia mozliwe ze nie została zmodyfikowana podczas instalacji karta graficzna co gorzej jeśli nie ma sterów a system nie potrafi znaleźć to zostaje ładowany manualny sterownik vesa

teraz od siebie , wile jest błędów nowych użytkowników którzy panicznie szukają pomocy i to z skutkiem często negatywnym sypiąc treści czasem im nie zrozumiałe i boja sie Shella

Shell nie gryzie widać ze prosi o login i hasło to wystarczy sie zalogować to proste
    myślę ze pomogła by pewna opcja w forum : Przedszkole - objaśnienia i przewodnik (skrótem i zwięźle opisane metody instalacji skoro opcja google i szukaj nie jest widoczne )
    z poważaniem ciągle błąkający sie user Debian GNU/Linux Etch
    pozdrawiam

Reputacja przyznana temu postowi
    Łącznie punktów reputacji: 22

Komentarze:
     szuwa 64  zgadza się   Marcin gdzie byłes jak Ciebie nie było?
    Debian GNU/Linux Lenny/Sid
    UMTS (Globetrotter Fusion+) | Internet: ORANGE |
    KDE 3.5.9 | Kernel 2.6.22-3-k7

Linux Registered User #466632

suncez jest nieaktywny Super Moderator
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Debian Mandriva
    Wątków
    142
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    281
    Reputacja
    3732

wanio123

informacje z profilu:
    Kod:
    Mandriva 2008.0
    informacje z postów:
    Kod:
    AMD Athlon XP+ 1800
    256 ram 333 mhz
    Radeon 9600pro
    WDC 80 gb 7200/8mb
    RT 2400 Wireless lan card
    SV KT 266 - p. główna
    temat postu:
    "Czarny Ekran " podczas instalacji mandriva 2008.0
    opis problemu
    Cytat Napisał wanio123
    Wsadziłem płytke do napędu , ładnie wszedł ekran instalacyjny - sam automatycznie chyba zaczoł instalować linuxa , wszedł ekran i na dole biały paseczek z napisałem "boot ~coś tam " zaczoł się ładować ale po załadowaniu przestaje sie coś dziać pozostaje "czarny ekran" i nic dalej sie nie dzieje
    Można rozumieć, że instalacja dobiegła końca, a problem jest ze startem systemu, albo że występuje to w trakcie instalacji. Bardzo dobry opis...

bolek117

informacje z profilu:
    Kod:
    MDV2008.0
    Intel Celeron CPU 2.00Ghz
    ATI Radeon 9600 PRO XT
    Advance AC'97 audio for VIA (R) audio controler
    CRT 19''
    opis problemu
    Cytat Napisał bolek117
    Mam to samo. W "Verbose mode" przy końcówce przelatuje szybko parę errorów, ale wszystko skacze w trybie błyskawicznym. Potem już tylko czarny, nieaktywny ekran
    Prawdopodobnie chodzi już o start systemu, a nie o instalację. A temat mówi co innego. Lepiej trochę...
    Cytat Napisał bolek117
    Podmieniłem w pudle radeona 9600 na nvidie 4400mx i wszystko zaczęło smigać. Ten ekran który nie wyświetlał się przy radku to było wielkie logo Nvidi którego najprawdopodobniej radeon nie umiał strawić.
    Rzeczywiście, karty ati chodzą na sterownikach które przy starcie systemu wyświetlają logo nvidii. Dobry powód do dyskusji.

Juvenito

informacje z profilu:
    Kod:
    Mandriva 2008
    opis problemu:
    Cytat Napisał Juvenito
    Ja mam podobny problem.
    Wkładam płytkę Mandrivia 2008 wybieram instaluj, potem ładuje się coś na dole. Następnie miałem ekran z logiem Nvidi. Myślałem, że będzie to trwało wieczność, lecz zachwilę pojawił się czarny ekran i napis Login - a następnie Password-
    i własnie nie wiem co tu wpisać. Żadnych haseł jeszcze nie podawałem a tutaj mnie prosi o takie coś
    Ten opis chyba naprawdę dotyczy problemu przy instalacji, choć nie ma pewności. Szkoda...

Temat zamykam i przyklejam jako "wybitnie poprawny". Uważam, że jego kontynuacja jest bezcelowa, zrobiłby się z niego nic nie wnoszący tasiemiec. Użytkownikom zainteresowanym rozwiązaniem wymienionych problemów sugeruję uzupełnienie profilów na Forum, zapoznanie się z Regulaminem i założenie nowych poprawnie zredagowanych tematów. Wszelkie uwagi w sprawie zamkniętego tematu proszę kierować do moderatów działu Instalacja, ewentualnie do supermoderatorów czy administracji.

suncez

Reputacja przyznana temu postowi
    Łącznie punktów reputacji: 5

Komentarze:
     bolek117  neutralny   Nareszcie ktoś wyjaśnił wszystko krótko i treściwie
     Diabelko  zgadza się   no super
    Ostatnio edytowane przez Hagal ; 23.10.2010 o 10:42
    Regulamin Forum - lektura obowiązkowa Pytania - jak mądrze je zadawać vbcode - jak formatować tekst w postach Reputacja - jak używać przycisków reputacji

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia