Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
S/PDIF + Mandrake 9.1 czy to da sie uruchomic???
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: S/PDIF + Mandrake 9.1 czy to da sie uruchomic???

Wątków
    3
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

S/PDIF + Mandrake 9.1 czy to da sie uruchomic???

Witam
    Mam plyte MSI KT4 ULTRA z karta dzwiekowa zintegrowana C-media 8738. Generalnie mam taki problem ze sprzet audio jest podpiety przez wyjcie cyfrowe S/PDIF ale nie wiem jak to zainstalowac pod linuchem. Jest jakis sterownik pod linucha ? Bo mam sterownik ALSA ale on tylko obsluguje mi standardowe wyjscia jack :| a nie udalo mi sie znalezc zadnego infa na stronach na ten temat.....

::=:: HELP ::=:: and ::=THX=::

Anonymous Gość

s/pdif

Witam

Mam zainstalowanego Mandrake'a 9,1 z kartą muzyczną Zoltrixa opartą na C-media 8738 i działa podłączenie przez s/pdif bez większych problemów. Pod Linuxem masz odpowiednik windowsowej regulacji głośności (teraz nie pamiętam jak się ten programik nazywa). Jest tam kilkadziesiąt suwaków do różnych wejść i wyjść (wej analog, mikrofon itp.). Jest tam również suwak do wyjść cyfrowych, niestety on tylko uaktywnia wyjście, ale nie pozwala regulować głośności. Można się przyzwyczajć i regulować pilotem sprzęt audio
    Jeśli to nie zadziała to ze strony zoltrixa i nie tylko można sciągnąć sterownik dla 8738 z instrukcjią instalacji. Nie jest to łatwe ponieważ wymaga kompilacji jądra, ale można to zrobić. Ja tak zrobiłem w Mandrake'u9.0 i działało, ale na tej samej zasadzie - bez regulacji siły głosu.

Pozdrawiam

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)