Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Jaka była wasza pierwsza dystrybucja? - Strona 3
Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 153

Temat: Jaka była wasza pierwsza dystrybucja?

Wątków
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    27
    Reputacja
    1
    moja pierwsza dystrybucja byl pld, ale po tym jak stwierdzilem, ze nie umiem sie nim poslugiwac wykasowalem go. Potem dlugo, dlugo nic, az w koncu instalka mandrake 9.2 przy ktorym juz zostalem
    True knowledge is unstopable...

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

bordek jest nieaktywny Sprzedawca Żywopłotów
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Intel
      • Procesor:
      • Intel(R) Pentium(R) Dual CPU T2370 @ 1.73GHz
      • Karta Graficzna:
      • GeForce 8600M GT
      • Karta Dźwiękowa:
      • 82801H (ICH8 Family) HD Audio Controller
      • Monitor:
      • Mam notebooka
      • Kernel:
      • 2.6.27-desktop586-0.rc5.2.1mnb
    Dystrybucja: Mandriva One Gnome 2009
    Wątków
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    27
    Reputacja
    3
    Moim pierwszym Linuksem z jakim miałem styczność to kilkalat temu, jak miałem jeszcze łącze przez modem w tpsa był WinLinux, ale nieużywałem go bo kiepskie łącze niepozwoliło mi go sciągnąć, więc tylko o nim czytałem, następną dystrybucją był Corel Linux 1.0(chyba), miałem zero doświadczenia i w trakcie instalacji stwierdziłem że wracam do windy, minęło troszkę latek, i przeczytałem o Auroksie 9.1, bezzastanawiania się ,sciagnąłem 4 płytki ,wypaliłem, to co miał w windzie potrzebnego to zgrałem na płytki i po 2 godzinkach miałem już Linuksa, a winde wyrzuciłem do kosza, po Auroksie 9., zacząłem używać Aurox 9.2, później przeskoczyłem na Mandrake 9.2, potem na MDK Bluehawk 7 i MDK 10 beta 2, a po czasie przetestowałem, Knopixa, Debiana, inne oparte o Debiana....aż w końcu przyszła pora na SuSE 9.0 wersja instalowana wprost z netu.
    Teraz aktualnie używam SuSE 9.1 i jestem z niego bardzo zadowolony, i moi rodzice też, do oglądania filmów używam Movix'a, który spełnia wszystkie moje oczekiwania, a jak ide gzieś, gdzie znajduje się komputer, zabieram ze sobą Knoppiksa 3.4.
    Dzięki, troszkę przy długie...............

I znów powróciłem do Mandrake, tyle, że do MDK 10 Official, chciałem kupić sobie MDK 10 PP,ale brak hajsu(być studentem to nieprzelewki), wróciłem do MDK, ponieważ, przeszedłem na neostrade, a SuSE 9.1, nie obsługuje jeszcze modemu który posiadam, a kupowanie routera, to za duży koszt ,żeby pozostać przy SuSE'łku, może z czasem kupie większy dysk, to zamontuje obok mdk, suse(jak będzie normalnie obsługiwać neo).

Wszystko się zmienia i pisze do Was znowu z SuSE 9.1prof, poradziłem sobie z modemem noe, ale tpsa wprowadziła te limity i chyba powracam do aster, stałka w kablówce jest chyba najlepsza.
    Ostatnio edytowane przez suncez ; 29.10.2010 o 20:56

numerek jest nieaktywny Królik Zabójca
    Mężczyzna
    Dystrybucja: PclinuxOs/win XP
    Wątków
    182
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    -11
    to i ja sie dorzucę
    moim pierwszym linuksem był MDK 9.1 ........coś kombinowałem aż przekombinowałem i go usunąłem na rzecz auroxa -- to była pomyłka wróciłem do MDK 9.1 potem 9.2 i tak już zostało czekam na mdk 10 PP
    po drodze był SuSe ,debian,gentoo,fedora,xandros,slackware najmilej wspominam debiana i chyba sobie go zainstaluję na stałe obok mdk 10
    po ostatnich przebojach z windą a ściślej z sasserem i innymi g*******nami mam dość a że sieć pod mdk nie chce za diabła działać (isdn)to jestem zmuszony z tego czegoś korzystać .
    jak mi tpsa pozwoli mieć sdi to będzie mdk i debian

guitarrizer jest nieaktywny Początkujący
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Gigabyte GA-870A-USB3
      • Procesor:
      • Phenom II x4 975 BE
      • Karta Graficzna:
      • Nvidia GeForce GTX 560 OC
      • Karta Dźwiękowa:
      • Audigy 2 Value
      • Monitor:
      • Emprex LCD TFT 22'
      • Kernel:
      • zawsze najnowszy
    Dystrybucja: Slackware (modyfikowany)
    Polska
    Wątków
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    31
    Reputacja
    57
    Właśnie miałem przetestować Yellow Dog Linux 3.0.1 Sirius, ale pierwsza płyta za Chiny nie chciała się bootować... Okazało się, ze to nie jest distro na PC tylko na PowerPC i działa tylko na platformach Apple i IBM, kompletnie nie działa z x86

Szkoda, bo wiele dobrego czytalem o tej dystrybucji...

alpin19 jest nieaktywny Gold Member
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Epox EP8RDA+
      • Procesor:
      • Intel(R) Celeron(R) CPU 2.60GHz
      • Karta Graficzna:
      • Intel Corporation 82845G/GL[Brookdale-G]/GE Chipset Integrated Graphics Device
      • Karta Dźwiękowa:
      • Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) AC'97 Audio Controller
      • Kernel:
      • 2.6.12
    Dystrybucja: Gentoo 2005.1-r1 | 2.6.12
    Wątków
    81
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    13
    Moim pierwszym distro Linuxa był Mandrake 9.2.
    Pamiętam, źe jakoś się wtedy zraziłem do Linuxa bo w żaden sposób nie mogłem podłączyć się do netu.
    Teraz zaś jadę na MDK 10.0 Official i jestem bardzo zadowolony. Jego stabilność działania mnie poraża. Może uznacie mnie za szowinistę, ale czuję odrazę do windowsa - wszystkie sprzęty (no, oprócz drukarki i karty tv) doskonale działają. Linux doskonale wykorzystuje zasoby sprzętowe. Daje doskonałą barwę dźwięku.
    ...qrcze - znów pojechał off-topic

Wątków
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    1
    od tej chwili do urzywanych przeze mnie dystrybucji dolacza Knoppix 3.4 .
    | mail: karbowski[na]gmail.com | jid: smuki[na]chrome.pl | gg: 4250718 |
    [url=http://smuki.jogger.pl]Mój blog</a> | linux@chat.chrome.pl - fajny pokój czaterski
    http://my.opera.com/smuki/affiliate/lang/pl - wspomóż głodujące dzieci w Etiopii [licencją na Opere].

Druciak jest nieaktywny Gold Member
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Abit BX-133RAID
      • Procesor:
      • Pentium III (Coppermine)
      • Karta Graficzna:
      • GeForce
      • Karta Dźwiękowa:
      • Creative Labs SB Live!
      • Monitor:
      • iiyama
      • Kernel:
      • 2.6.16.23-1
    Dystrybucja: 2.0 PLD Linux (Ac)
    Wątków
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    35
    Reputacja
    71
    A ja z czystego lenistwa caly czas w domu uzywam dystrybucji zwanej Windows 2000.
    Nie chce mi sie instalowac PLD. Ale i tak bede musial zostawic jakas mala partycje z 10GB na Windows, bo musze troche CV powysylac i jak zrobie w OO to ludziom w firmach pewnie sie to bedzie rozjezdzac, wiec wole nie ryzykowac. Teoretycznie moge jeszcze sie pobawic z pdf, ale nie wiem czy jest to warte swieczki.

Borry jest nieaktywny Gold Member
    Dystrybucja: Debian/Freesco/WinXP
    Wątków
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    30
    Reputacja
    6
    Dlatego, ja wczoraj zainstalowałem na VMWare Windows i łącze przyjemne z pożytecznym.
    A oto człowiek który potrafi usypiać cegły.
    --------------------
    JID : borry@chrome.pl (to NIE jest mail)

Wątków
    29
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    27
    Reputacja
    1
    Moja przygoda jest taka

12.07.02 Pierwszy knoppix (z płytki) wersja 3.1(środowisko KDE) Stabilny system , szybki , niezawodny . Wójek mi pokazał a potem już sam się tym bawiłem.Po wakacjach powróciłem do Windowsa XP .
    Wiosna 2003 Postanowiłem wrócić do knoppix-a (z płytki) Była to już wersja 3.2 (KDE - Mam nadzieje że to ta wersja) Zabawa z tym systemem jeszcze raz. Do końca Września się z nim bawiłem.
    Rok 2004 Był już inny zainstalowałem sobie tego knoppixa na dysku i zniego wyszedł (uwaga) Debian. Przestraszyło mnie to ale system był bardziej stabilny potem UPDATe kernela na nowszy i zabawa z nim. W końcu usłyszałem o czymś takim jak MANDRAKE 10.0 :!: :!: :!: Tak mnie to zainteresowało że pobiegłem szukać kto ma MDK 10.0. Gdy zainstalowałem Coś nie tak było system się walił.(trzeba tu było poprawić i tam) Jakoś nie działał MDK być może coś źle skonfigurowałem .Pewnego dnia poszłem do kolegi on miał S.u.S.E 9.1 . Stabilny system pod Wine poszło mu War 2 , War 3 , Q2 , Q3 , Starcraft. Kiedy pojechałem do mego brata ciotecznego który mieszka w Warszawie pokazał mi swego Debianka no dobrze :wink: A ja w kiosku znalazłem Linux + z S.u.S.E 9.1 zawaliście. Kupiłem i jak dostane nowego i świeżutkiego twardziela to potestuje sobie tamtą dystrybucję a jak dobrze będzie się sprawoała to na stałe :wink:
    Ostatnio edytowane przez suncez ; 29.10.2010 o 20:58
    Przeczytaj:<a href='http://rtfm.bsdzine.org/' target='_blank'>Jak mądrze zadawać pytania </a>
    <a href='http://pl.php.net/manual/pl/' target='_blank'>PHP-Manual</a>
    <a href='http://pacan.info/google/' target='_blank'>Jak Używać google</a>
    Użyj : <a href='http://google.pl' target='_blank'>Google</a>

Wątków
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    26
    Reputacja
    1
    Zacząłem od Amigi CDTV (ech, co to był za sprzęt!) no i Workbencha. W PC meczylem sie oczywiscie w DOSie, Windows 3.11, potem Win 95. Przez jakis czas uczylem sie linuxa na Red Hat 5.0 (Ale podobal mi sie Corel Linux ze wzgledu na profesjonalny wyglad). Od roku testowalem przerozne systemy linuxowe (zaczalem od Caldery Openlinux - tez mi sie podobala) az ostatecznie zostalem przy Mandrake 10. Jakos najbardziej mi "lezy", chociaz podobal mi sie bardzo SuSE. Po windowsie zostalo mi troche miejsca na dysku...
    Ostatnio edytowane przez suncez ; 29.10.2010 o 20:59

Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)