Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Szkoła itp itd
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Szkoła itp itd

mistix jest nieaktywny Borsuk
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Mint K7vt2
      • Procesor:
      • AMD Duron(tm) 1,3 Ghz
      • Karta Graficzna:
      • GeForce 2 MX400
      • Karta Dźwiękowa:
      • AC'97 zintegrowana
      • Monitor:
      • LCD 17'
      • Kernel:
      • 2.6.x
    Dystrybucja: Gentoo
    Wątków
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    9

Szkoła itp itd

Mam pytanie czym właściwie rózni się Linux Mandrake 9.2 popularnie nazywany "Mandaryną" od
    Red Hata 9 Jakie plusy ma Red Hat że jest taki polularny, słuszałem że Mandrake jest
    wyprodukowany przez tą samą Firmę co Red Hat ? I czy jest gdzieś jakś prasa dotyczaca
    Linuxa jakieś nowości na temat nowych żeczy zainplementowanych dla potrzeb Linuxa
    I czy ktoś wie skąd mogę sobie pociągnąc Half-Life, Return to Castle Wolfenstain, Quake
    3 Arena, Quake 2 czy jakieś nowe gry pod Linuxa. I najważniejsze dlaczego do cholery
    w szkole (technikum) dręczą mnie tym zas***** mnie szczypie gdy
    go widzę niemogę znieśc jak 34 gości próbuje zrobić tabulature w worksie albo jeszcze
    lepiej założyć i skonfigurować konto pocztowe (byłem na tym etapie jak miałem 9 lat :-)).
    I jeszcze jedno mnie ciekawi dlaczego w szkole nie uczą programowania i szkoda, że
    szkolny administrator to pewny sobie ladmin, który kożysta z Windows 2000 a najgprsze
    jest to że serwer jest jeszcze do dzisiaj padnięty lenistow

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Wątków
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    41
    Reputacja
    141
    W kwestii gier:
    Half-Life
    Return to Castle Wolfenstein
    Quake 3: Arena
    Quake 2
    inne gry, (2)

Samo ściągnięcie/zainstalowanie potrzebnych plików z podany powyżej lokalizacji nie da Ci możliwości grania w te gry. Musisz mieć także płyty z samymi grami

Szkoła: lookinj tutaj
    This is your life and it's ending one minute at a time.

Druciak jest nieaktywny Gold Member
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Abit BX-133RAID
      • Procesor:
      • Pentium III (Coppermine)
      • Karta Graficzna:
      • GeForce
      • Karta Dźwiękowa:
      • Creative Labs SB Live!
      • Monitor:
      • iiyama
      • Kernel:
      • 2.6.16.23-1
    Dystrybucja: 2.0 PLD Linux (Ac)
    Wątków
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    36
    Reputacja
    71
    Ja ze swojej strony moge dodac ze ostatnio na Linuksie gram tylko w UT 2003 Demo. Bardzo ladnie chodzi, szybko i wogule jest cacy. :twisted:

Wątków
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    1

re :)

Czym różni się Mandrake od RH? .. Myślę że oba linuxy są bardzo podobne do siębie (różnią się jednak nieznacznei implementacją pakietów rpm na CD- . Mandrake został utworzony na bazie RH. Tu i tu znajdziesz elementy wspólne typu linuxconf.. Myślę jednak, że Mandrake jest nieco łatwiejszy, jeśli chodzi o początkujących użytkowników. Sam zaś szkielet systemu zaczerpnięty jest z RH- co możesz zresztą przeczytać i zauważyć, przy textowym odpalaniu się obu systemów.

Ps. Nt windy nie są wcale takie złe (z całą pewnośćią lepsze od me, 98 i reszty XPków..) Można z powodzeniem na 2000 postawić dobry server - tylko kwestja jest taka, że sprzęt wymagany przez ten system jest znacznei wyższy, niż na server pod linuxem, czy unixem (oczywiście nei mamy też wielkiego pola manewru pod "windą"- o shellach zapomnijmy). Dlaczego zatem instytucje państwowe używają "wind", a nie w dużej mierze systemów knkurencyjnych? (Nie jest to do końca reguła, bo unixy też są na takich serverkach- np. naszrząd używa linuxów, a na niektórych policyjnych- (hehe) - systemach jest Mandrake)- poczytaj sobie o grupie I2O -INTEL + MICROSOFT i da to Tobie odpowiedź dlaczego akurat w szkole masz server na win 2000
    Pozdrawiam:
    soba
    -----------
    <a href='http://mandrake.pl/viewtopic.php?p=1013#1013' target='_blank'>http://mandrake.pl/viewtopic.php?p=1013#1013</a>

Druciak jest nieaktywny Gold Member
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Abit BX-133RAID
      • Procesor:
      • Pentium III (Coppermine)
      • Karta Graficzna:
      • GeForce
      • Karta Dźwiękowa:
      • Creative Labs SB Live!
      • Monitor:
      • iiyama
      • Kernel:
      • 2.6.16.23-1
    Dystrybucja: 2.0 PLD Linux (Ac)
    Wątków
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    36
    Reputacja
    71

Re: re :)

Dlaczego zatem instytucje państwowe używają "wind", a nie w dużej mierze systemów knkurencyjnych?
    Jedynie moge powiedziec, ze czesc firm uzywa systemow opartych na Windows NT/2000 dlatego ze na te systemy sa jakies gwarancje, ze w razie problemow zostana podjete odpowiednie dzialania przez tworcow systemu. Kupujac jakies oprogramowanie dodatkowe, tez masz zapewniony support. Podobnie sie ma sprawa np. z Solarisem, ze za grube pieniadze mozna wykupic support. Z Linuxem sprawa ma sie troche inaczej, wiem ze sa firmy z dystrybucjami jak Mandrake i RedHat, ale one podobno nie wzbudzaja takiego "zaufania" jak Microsoft czy SUN.

Ale to jest dziwny temat, sadze ze nie ma sensu sie nad nim tak bardzo rozwodzic.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)