Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Monitorowanie wlaman Prelude/Snort
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Monitorowanie wlaman Prelude/Snort

Druciak jest nieaktywny Gold Member
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Abit BX-133RAID
      • Procesor:
      • Pentium III (Coppermine)
      • Karta Graficzna:
      • GeForce
      • Karta Dźwiękowa:
      • Creative Labs SB Live!
      • Monitor:
      • iiyama
      • Kernel:
      • 2.6.16.23-1
    Dystrybucja: 2.0 PLD Linux (Ac)
    Wątków
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    36
    Reputacja
    71

Monitorowanie wlaman Prelude/Snort

Czy tego ktos uzywa Chodzi mi o konfiguracje, jak sie do tego zabrac, co do Snorta to chyba sobie jakos poradze, ale ten Prelude, niby sie zainstalowal z pakietow, ale nie wiem co z nim zrobic. Caly czas dziala, cos tam loguje i to wszystko, nie wiem jak przejzec te logi. Pewnie najlepiej by bylo by on to jakos wrzucal do MySQL i z tej bazy jakims WWW przejzec co sie dzialo. Podobnie chcialbym jesli chodzi o Snorta. Tak wiec czekam na na jakis tutorial, jak to zrobic ;-)

Wątków
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    1
    Witam.
    Ja tylko dodam, że jak czytam logi to się dziwię jak to jest w Mandrake rozwiązane (gubię się) - zatem jeśli ktoś ma pomysł jak poprawnie wszystko to skonfigurować- proszę o pomoc .

o co tu chodzi (fragment syslog?):
    Sep 7 04:20:00 soba CROND[32088]: (mail) CMD (/usr/bin/python -S /var/lib/mailman/cron/qrunner)
    Sep 7 04:20:00 soba CROND[18977]: (mail) CMD (/usr/bin/python -S /var/lib/mailman/cron/gate_news)
    Sep 7 04:21:00 soba CROND[24856]: (mail) CMD (/usr/bin/python -S /var/lib/mailman/cron/qrunner)

JAK to wyłączyć ? albo skonfigurować ..
    Pozdrawiam:
    soba
    -----------
    <a href='http://mandrake.pl/viewtopic.php?p=1013#1013' target='_blank'>http://mandrake.pl/viewtopic.php?p=1013#1013</a>

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)