Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
5 --> 3 --> 5
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: 5 --> 3 --> 5

Wątków
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    41
    Reputacja
    141

5 --> 3 --> 5

Czy ktoś może mi przypomnieć, jaka to była komenda, co po jej wpisaniu, X-y się wyłączały a użytkownik "spadał" do trybu tekstowego? Muszę zainstalować sterowniki do karty graficznej (wiadomo już jakiej), ale nie chcę restartować kompa. Może mi ktoś odświeżyć pamięć?
    This is your life and it's ending one minute at a time.

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Druciak jest nieaktywny Gold Member
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Abit BX-133RAID
      • Procesor:
      • Pentium III (Coppermine)
      • Karta Graficzna:
      • GeForce
      • Karta Dźwiękowa:
      • Creative Labs SB Live!
      • Monitor:
      • iiyama
      • Kernel:
      • 2.6.16.23-1
    Dystrybucja: 2.0 PLD Linux (Ac)
    Wątków
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    37
    Reputacja
    71
    Trzeba z trybu graficznego przejsc w tekstowy, jakis Ctrl+F9 czy F8, a tam wpisac init 3. Ta komenda wylaczy tryb graficzny. Nie jestem wstanie tego sprawdzic, ale cos takiego zrobilem jak instalowalem sterowniki od NVidia.

Mam nadzieje ze pomoglem.

Wątków
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    30
    Reputacja
    1

re :)

Witam.
    A jak mnie Xsy się wieszają robię tak: <ctr>+<alt>+<F1>(lub F2) - loguję się jako root -kill pid(xsy) i po zabawie ;]

a init 3 jest odpowiedzialny faktycznie za start bez Xsów :)
    jeszcze można przejść całkowicię (nawet odpalanie z dokładniejszym potwierdzeniem) w tryb textowy - konfiguracja tego leży w ./etc/lilo.conf -opisałem ten przebieg w aswoim poście - odnośnie kompilacji kernela (fragment z konfiguracją lilo), lub na http://soba.box.net.pl/kernel/kernel - tu są także parametry rozdzielczości konsoli podane..
    append="quiet devfs=mount" -usuńmy quite zostawiając devfs mount

vga=788 -tryb text 1024x768
    Pozdrawiam:
    soba
    -----------
    <a href='http://mandrake.pl/viewtopic.php?p=1013#1013' target='_blank'>http://mandrake.pl/viewtopic.php?p=1013#1013</a>

Wątków
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    41
    Reputacja
    141
    Już znalazłem: telinit 3. Sprawa zakończona, sterowniki zainstalowane
    Zna ktoś może jakieś parametry powiązane ze sterownikami nVidii, które można wpisać do XF86Config? Jak dotąd znalazłem jedynie cień do wskaźnika myszy i wysyłanie sygnału wizji dodatkowo na wyjście telewizyjne.

Wątków
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    30
    Reputacja
    1

re:)

Witam.
    ja również jestem zainteresowany - a właśnie jak ten wskaźnik zrobiłęś - z ciekawości pytam.. ?

Oraz jeżeli używam Xfree 3.... a chciałbym przejść an 4 czy jest jakiś kreator w mandrake, który mi to ułatwi, czy muszę dłubać i instalować nowy Xfree ?
    Pozdrawiam:
    soba
    -----------
    <a href='http://mandrake.pl/viewtopic.php?p=1013#1013' target='_blank'>http://mandrake.pl/viewtopic.php?p=1013#1013</a>

Anonymous Gość

YanC

Już znalazłem: telinit 3. Sprawa zakończona, sterowniki zainstalowane
    Zna ktoś może jakieś parametry powiązane ze sterownikami nVidii, które można wpisać do XF86Config? Jak dotąd znalazłem jedynie cień do wskaźnika myszy i wysyłanie sygnału wizji dodatkowo na wyjście telewizyjne.

W sicie pojawiła się nowa wersja programu YanC (Yet another nV Configurator). Jest to wyposażona w graficzny interfejs aplikacja służąca do konfiguracji linuxowych sterowników kart graficznych nVidi. Wersja 0.1.2 przypomina swoim wyglądem programy oferowane dla systemu Windows. Poczynione przez użytkownika zmiany, takie jak m.in. cień wskaźnika, pojawiające się logo nVidi oraz oczywiście opcje związane z wyświetlaniem obrazu na dodatkowym ekranie, zapisywane są w pliku XF86 Config. Opisywana tu aplikację można pobrać ze stron serwisu SourceForge. yanc.sourceforge.net
    Chip Linux Wiosna 2003

Wątków
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    41
    Reputacja
    141
    Dzięki! Faktycznie działa! Nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje :mrgreen:

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia