Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Instalacja Lexmark-drukarki
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Instalacja Lexmark-drukarki

Anonymous Gość

Instalacja Lexmark-drukarki

cześć,
    kupiłem drukarkę lexmark z25 z logo linuxa, ale nie mogę jej zainstalować. (Dodam że zainstalowałem bez problemu drukarkę HP, tak więc zupełnum lamerem nie jestem).
    oczywiście w pudełku NIE było do lexmarka sterowników - zassałem je z sieci.
    Zainstalowałem je, nawet wydrukowałem stronę testową.
    ALE:
    - żaden program pod linuxem nie widzi tej drukarki,
    - jak wchodzę do menu drukarki i chce jeszcze raz wydrukować stronę testową - nie mogę (udało się TYLKO w trakcie instalacji)
    --------
    Napisałem do pomocy technicznej lexmarka - odpisali mi że "nikt nie obiecywał że będzie łatwo", na drugi list odpowiedzi żadnej nie dostałem.
    ---------
    I mam pytanie, czy może ktoś wie jak zainstalować to badziewie? bo ja już tracę nadzieję. Praktycznie TYLKO ta drukarka trzyma mnie przy windzie, bo inaczej musiałbym ją wyżucić na śmietnik i kupić jakiegoś HP-ka - ale kasy ni ma

Proszę, jak ktoś wie jak to zaqinstalować - HELP !

PS. dodam tylko że nie grzebałem w systemie (za mało się znam) a jedynie zainstalowałem sterowniki.

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Wątków
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    Czesc

Nie ma to jak profesjonalna obsluga serwisu Lexmarka, hehehe

Zajrzyj do 'Konfiguracja->Centrum Sterowania Mandrake' (jako haslo podaj haslo roota), nastepnie wybierz zakladke sprzet i pozniej drukarka, a nastepnie podaj mi co tam pisze? Czy pisze tam Lexmark Z25 (domyslna) czy cos w tym stylu?

Co to za sterowniki miales? Czy dobrze przeczytales instrukcje instalacji?

Postaraj sie jak najdokladniej opisac co robiles, aby zainstalowac te sterowniki? Jest to niezbedne, poniewaz ja nie mam takiej drukarki i jak chcesz mojej pomocy, to music dostarczyc mi szczegolowy opis swych poczynan.[/b]
    Registered Linux User: 323529 | PLD User:
    e-mail: mrstone@interia.pl | GG: 3858908
    Jabber ID: mrstone@chrome.pl | Dawid Kamola

Wątków
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    Jeśli próbujesz zainstalować Lexmarka z25 na Mandrake9.1 to niestey musisz poczekać conajmniej do września. Wtedy najwcześniej pokażą sie sterowniki. Ja mam Lexmarka Z35(ten sam sterownik) i sterownik pobrany ze strony producenta i bardzo, bardzo elegancko chodzi pod Mandrake 9.0. Na 9.1 nie ma szans. Z tego powodu musze pozostać przy starszej wersji. Nie pomogą tu żadne podstępy i kombinacje. No chyba ze komuś sie uda to czekam na wiadomość.
    Kontaktowłem sie w tej sprawie z Lexmarkiem (potraktowali mnie bardzo poważnie) i własnie taką dostałem odpowiedź (sterowniki najwczeniej we wrześniu). Podobny problem jest z najnowszym RH9 i AX9.0.
    Piotrek Karczmarczyk
    Registered Aurox User No.449
    GG 4289143

Wątków
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Lexmark 1020

Witam, mam podobny problem z Lexmarkiem 1020. Wybieram drukarke z Centrum Sterowania, rozpoznaje ja dobrze, instaluje stery a przy stronie testowej drukuje krzaki i to tak dlugo az ja wylacze. A jezeli probuje dodac drukarke z CUPSa to sa tylko sterowniki na drukarki Postscriptowe a do tej juz nie ma. Super drukowala pod RedHatem 7.3. Pomoc Mandrake jest cool ;-)) za wiele mi nie pomogla. A w RH 9 ten sam problem.

Wątków
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Re: Instalacja Lexmark-drukarki

cześć,
    kupiłem drukarkę lexmark z25 z logo linuxa, ale nie mogę jej zainstalować. (Dodam że zainstalowałem bez problemu drukarkę HP, tak więc zupełnum lamerem nie jestem).
    oczywiście w pudełku NIE było do lexmarka sterowników - zassałem je z sieci.
    Zainstalowałem je, nawet wydrukowałem stronę testową.
    ALE:
    - żaden program pod linuxem nie widzi tej drukarki,
    - jak wchodzę do menu drukarki i chce jeszcze raz wydrukować stronę testową - nie mogę (udało się TYLKO w trakcie instalacji)
    --------
    Napisałem do pomocy technicznej lexmarka - odpisali mi że "nikt nie obiecywał że będzie łatwo", na drugi list odpowiedzi żadnej nie dostałem.
    ---------
    I mam pytanie, czy może ktoś wie jak zainstalować to badziewie? bo ja już tracę nadzieję. Praktycznie TYLKO ta drukarka trzyma mnie przy windzie, bo inaczej musiałbym ją wyżucić na śmietnik i kupić jakiegoś HP-ka - ale kasy ni ma

Proszę, jak ktoś wie jak to zaqinstalować - HELP !

PS. dodam tylko że nie grzebałem w systemie (za mało się znam) a jedynie zainstalowałem sterowniki.

Anonymous Gość
    Czesc

Nie ma to jak profesjonalna obsluga serwisu Lexmarka, hehehe

Zajrzyj do 'Konfiguracja->Centrum Sterowania Mandrake' (jako haslo podaj haslo roota), nastepnie wybierz zakladke sprzet i pozniej drukarka, a nastepnie podaj mi co tam pisze? Czy pisze tam Lexmark Z25 (domyslna) czy cos w tym stylu?

Co to za sterowniki miales? Czy dobrze przeczytales instrukcje instalacji?

Postaraj sie jak najdokladniej opisac co robiles, aby zainstalowac te sterowniki? Jest to niezbedne, poniewaz ja nie mam takiej drukarki i jak chcesz mojej pomocy, to music dostarczyc mi szczegolowy opis swych poczynan.
    [/b]

Wątków
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    67
    Reputacja
    517

Re: Instalacja Lexmark-drukarki

Kiedyś miałem numer 0801 do serwisu Lexmarka. Znajdziesz pewnie na Googlach. Zadzwoń do nich i objedź z góry na dół. Takie zachowanie jest niedopuszczalne. Chyba, że napisali gdzieś, że nie wspierają Linuksa. Jeśli nawet Ci nie pomogą to sobie ulżysz zwymyślając ich.
    W końcu trzeba serwisy oduczyć ignorowania innych systemów niż okienka.

Anonymous Gość

Re: Lexmark 1020

Witam.POTRZEBUJĘ DRIVERY DO LEXMARKA 1020.jeśli ktoś ma to bardzo proszę prześlijcie na maila.

DZIĘKI

Borry jest nieaktywny Gold Member
    Dystrybucja: Debian/Freesco/WinXP
    Wątków
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    32
    Reputacja
    6
    A oto człowiek który potrafi usypiać cegły.
    --------------------
    JID : borry@chrome.pl (to NIE jest mail)

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)