Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
serwis acer
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: serwis acer

Wątków
    213
    Siła Reputacji
    182
    Reputacja
    2232

serwis acer

Polecam! Pomijając, że DHL dowozi paczkę w 4 dni do Czech i 4 dni spowrotem, to netbook trafił do serwisu w czwartek po 8:00, a wyjechał naprawiony o 12:00! Usterka: walnięty bios (dlaczego?), naprawa: aktualizacja bios.

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

bolwerk jest nieaktywny Admin
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Debian GNU/Linux Wheez/CyanogenMod-7.0.3
    Wątków
    41
    Siła Reputacji
    265
    Reputacja
    3451

Odp: serwis acer

Ragga... Ty się przyznaj co robiłeś z lapem

A swoją drogą to takie informacje są potrzebne
    Dziękuję za info ...

Następnym razem rozważę możliwość zakupu Acera zamiast Asusa

Pozdrawiam ...

Wątków
    104
    Siła Reputacji
    156
    Reputacja
    1950

A tak na boczku, notebook Dell ze szwecką klawiaturą, jak wejść do BIOS'a, którymi klawiszami wiem tylko to nie działa? ....Jan
    Nagradzam firmy produkujące sprzęt zgodny z Mandriva Linuks

Dźwięk zawodowców Mandriva-linux-Xfce4-One-2009

Wątków
    135
    Siła Reputacji
    186
    Reputacja
    2338

Zazwyczaj Bios przy rozruchu pokazuje co trzeba nacisnąć.
    Trzeba trzymać się znaczków narysowanych na klawiaturze, zmiana mapy klawiatury zachodzi w momencie uruchomienia systemu operacyjnego - miałem tak z lapkiem z francuską klawiaturą (simens chyba to był).
    W lapkach to na ogół któryś z eFek jest, przetestuj wszystkie.
    Nie wiem czy można zmienić rozkład klawiatury w biosie, nigdy się nad tym nie zastanawiałem, IMO jaki ustawią w fabryce taki jest.

No chyba ze ktoś po zmieniał (o ile można) i bios ignoruje znaczki nadrukowane na klawiszach, wtedy trzeba sie domyśleć jaka mapa obowiązuje.

Co śmieszniejsze w XP ustawienie klawiatury wczytywane jest po zalogowaniu się usera, wyobraźcie sobie teraz wpisywanie hasła wymaganego przy logowaniu - (klawiatura francuska, hasło było podawane z przemapowanej na polską)
    teraz mnie to śmieszy, wtedy to nie było śmieszne, była chwila zawahania i niepewności.
    Ostatnio edytowane przez konopia ; 24.02.2009 o 14:51
    Cytat Napisał H.L.Mencken
    Powinniśmy szanować poglądy religijne naszych bliźnich, ale tylko w takim sensie i do takiego stopnia, do jakiego szanujemy czyjeś przekonanie, że jego żona jest piękną kobietą, a dzieci są bardzo mądre.

Wątków
    213
    Siła Reputacji
    182
    Reputacja
    2232

Pytanie czemu bios padł?

bolwerk jest nieaktywny Admin
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Debian GNU/Linux Wheez/CyanogenMod-7.0.3
    Wątków
    41
    Siła Reputacji
    265
    Reputacja
    3451

Karmiłeś lapa i dawałeś mu pić ?

NIE !?

No to już wiesz

Wątków
    213
    Siła Reputacji
    182
    Reputacja
    2232

Jeśli to przenośnia, to nie kumam Jak dowcip to nie śmieszny

DRACO_WAHATEVER jest nieaktywny "Jego Upierdliwość"
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Mandriva 2010 One
    Wątków
    40
    Siła Reputacji
    274
    Reputacja
    3619

@Janie do wyboru masz za zwyczaj F1 ,F2 ,DEL ,F12 . Musisz cisnąć szybko po "power", bo biosy w lapkach ostatnio przeskakuja w ułamku sekundy.

Wątków
    9
    Siła Reputacji
    118
    Reputacja
    1321

Hmm, może opowiem moją opowieść, o moich zmaganiach z serwisem Acera. Z góry uprzedzam, iż mogę trochę ściemniać jeśli chodzi o ramy czasowe.
    Na początku grudnia 2007r. zepsuł mi się Acer Aspire 5101AWLMI (dodany do działu kompatybilnego sprzętu). Laptop się zawieszał w losowych momentach oraz pokazywał cuda w biosie na temat napędów jak i sn - googlerka powiedziała mi, że należy postawić na nowo mostek północny oraz gpu na płycie głównej + nowy bios. Znaczy uległa awarii płyta główna. Moja sytuacja była o tyle nietypowa, że miałem rok gwarancji na tego lapa i oczywiście zepsuł się 2 miesiące po gwarancji. Jednak postanowiłem skorzystać z niezgodności towaru z umową, gdzie odpowiedzialność spada na sprzedawcę i trwa 2 lata. Udałem się do sklepu Real w Katowicach (gdy kupowałem lapa, to był to jeszcze Geant) w celu reklamacji. Pani odpowiedzialna za reklamacje nie robiła żadnych problemów, wręcz chciała pomóc. Uzgodniliśmy, że lap zostanie wysłany do serwisu Acera i tak się też stało. Laptop pozwiedzał Czechy i dotarł do serwisu. Z serwisu wrócił, niby naprawiony. Została wymieniona płyta główna. Co prawda nie zawieszał się ale nie działały porty usb i touchpad. Oczywiście lap trafił ponownie do serwisu i po "naprawie", która znowu polegała na wymianie płyty głównej, nadal "nie był taki jak wcześniej". W losowych momentach wyświetlał artefakty na lcd oraz zwieszał się. W końcu stwierdziłem, że chcę odzyskać pieniądze, bo zależało mi na czasie (byłem w trakcie pisania pracy dyplomowej), a cała ta przepychanka z serwisem trwała prawie 3 miesiące. Po tych doświadczeniach z serwisem firmy Acer mam dość tej firmy i nie polecę nikomu ich produktów.
    Teraz mam HP i jestem zadowolony z pracy serwisu, z którego już skorzystałem.
    Ostatnio edytowane przez gegu ; 26.02.2009 o 10:16
    registered Linux user #364828
    Każdy staje się beta-testerem Microsoftu kiedy uruchamia Windows. ISTQB certified tester
    Acer Aspire R.I.P. Lenovo R.I.P. gegu vs. laptopy 2:0

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia