Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
[HOW-TO] Emotikony GG7 w Kadu
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: [HOW-TO] Emotikony GG7 w Kadu

Wątków
    76
    Siła Reputacji
    220
    Reputacja
    2971

[HOW-TO] Emotikony GG7 w Kadu

Witam. Czasem zdarza się, że komuś kto korzysta z Kadu nie przypadły jego domyślne emotikony do gustu i woli te z GG znanego mu z Windows'a. Opiszę tutaj jak w prosty sposób zyskać ikony z GG7 w Kadu.

1.Po pierwsze musimy mieć gdzieś zainstalowane Gadu-Gadu 7. Jeżeli nie mamy windows'a instalujemy je pod wine.

2.Wchodzimy do folderu w którym zainstalowało się nam gadu. Jeżeli zainstalowaliśmy je pod wine lokalizacja powinna być np. taka:
    Kod:
    /home/twójprofil/.wine/drive_c/Program Files/Gadu-Gadu/
    Kopiujemy z tej lokacji folder emots. Nazywamy go np. gg7_compatible.

3.Wchodzimy teraz w jakiśkolwiek menedżer plików w trybie root. Ja pokażę jak to zrobić w MC. Otwieramy konsolę, wpisujemy su wpisujemy kod administratora następnie wpisujemy mc. Powinien nam się pojawić ładny menedżer plików.

4. Z lewej strony menedżera wyszukujemy katalog który utworzyliśmy (np. gg7_compatible) a z prawej wchodzimy w katalog /usr/share/kadu/themes/emoticons. Wracamy znowu do naszej lewej strony menedżera wybieramy nasz katalog z emotami z gadu i klikamy F5. Gdy katalog się przekopiuje wychodzimy z konsoli (zamykamy ją).

5.Jeżeli mieliśmy w trakcie wykonywania powyższych podpunktów kadu załączone, to wyłączamy je i uruchamiamy ponownie.

6.Wchodzimy w ustawienia Kadu, następnie wygląd i zakładka okno rozmowy. Znajduje się w nim ramka emotikony wybieramy z niej te które wstawiliśmy, w naszym przypadku gg7_compatible.

To by było na tyle. Dodam, że kiedyś znalazłem temat na jakimś forum ubuntu, w którym dowiedziałem się, że tak można zrobić. Z metody tej korzystam już dłuższy czas i nigdy z nią nie miałem problemu, więc mam nadzieję, że inni też nie będą mieli.
    #make ..

Linux Registered User:#485710 | Systemowiec.pl
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia