Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
[HOW-TO] Emotikony GG7 w Kadu
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: [HOW-TO] Emotikony GG7 w Kadu

Wątków
    76
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    217
    Reputacja
    2971

[HOW-TO] Emotikony GG7 w Kadu

Witam. Czasem zdarza się, że komuś kto korzysta z Kadu nie przypadły jego domyślne emotikony do gustu i woli te z GG znanego mu z Windows'a. Opiszę tutaj jak w prosty sposób zyskać ikony z GG7 w Kadu.

1.Po pierwsze musimy mieć gdzieś zainstalowane Gadu-Gadu 7. Jeżeli nie mamy windows'a instalujemy je pod wine.

2.Wchodzimy do folderu w którym zainstalowało się nam gadu. Jeżeli zainstalowaliśmy je pod wine lokalizacja powinna być np. taka:
    Kod:
    /home/twójprofil/.wine/drive_c/Program Files/Gadu-Gadu/
    Kopiujemy z tej lokacji folder emots. Nazywamy go np. gg7_compatible.

3.Wchodzimy teraz w jakiśkolwiek menedżer plików w trybie root. Ja pokażę jak to zrobić w MC. Otwieramy konsolę, wpisujemy su wpisujemy kod administratora następnie wpisujemy mc. Powinien nam się pojawić ładny menedżer plików.

4. Z lewej strony menedżera wyszukujemy katalog który utworzyliśmy (np. gg7_compatible) a z prawej wchodzimy w katalog /usr/share/kadu/themes/emoticons. Wracamy znowu do naszej lewej strony menedżera wybieramy nasz katalog z emotami z gadu i klikamy F5. Gdy katalog się przekopiuje wychodzimy z konsoli (zamykamy ją).

5.Jeżeli mieliśmy w trakcie wykonywania powyższych podpunktów kadu załączone, to wyłączamy je i uruchamiamy ponownie.

6.Wchodzimy w ustawienia Kadu, następnie wygląd i zakładka okno rozmowy. Znajduje się w nim ramka emotikony wybieramy z niej te które wstawiliśmy, w naszym przypadku gg7_compatible.

To by było na tyle. Dodam, że kiedyś znalazłem temat na jakimś forum ubuntu, w którym dowiedziałem się, że tak można zrobić. Z metody tej korzystam już dłuższy czas i nigdy z nią nie miałem problemu, więc mam nadzieję, że inni też nie będą mieli.
    #make ..

Linux Registered User:#485710 | Systemowiec.pl
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia