Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
SPDIF nie działa
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: SPDIF nie działa

sepa jest nieaktywny Boy Hotelowy
    Kobieta/Female
    Dystrybucja: mandriva spring 64bit, KateOs
    Wątków
    3
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

SPDIF nie działa

Witam. Wiem, że to już było, bo cały dzień googluje. Niestety nie znalazłam rozwiązania swojego problemu:stosuję po kolei wszystkie rozwiązania-żadne nie zadziałało jak do tej pory.
    Karta zintegrowana: CK804 AC97
    sterownik: intel8x0
    system: Mandriva 64bit
    Pod wejscie analogowe mam podłączone słuchawki do gadania, chcę, zeby dźwięk z komputera był przekazywany do wzmacniacza przez SPDIF. Najlepiej żeby domyślnie wszystkie dźwięki, ale ostatecznie zadowoli mnie dźwięk tylko z Amaroka i Mplayera
    Ustawienia Amaroka: alsa, plugin:spdif, Kaffeine to samo. Mplayer z ustawieniem (nie wiem czy dobrze wykombinowałam)Codecs & Demuxer: AC3/DTS pass-through S/PDIF - po prostu wywala.
    Mam alsa-utils, w alsamixer IEC958 ustawione unmute. Zastosowałam się do porad stąd - nadal nie działa... Prosze o pomoc, bo juz się sama w tym gubię.

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

amator jest nieaktywny Konto nie aktywowane
    Mężczyzna
    Dystrybucja: OpenSuSE 12.1 64bit
    Wątków
    185
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    990

Odp: SPDIF nie działa

Cytat Napisał sepa
    Witam. Wiem, że to już było, bo cały dzień googluje. Niestety nie znalazłam rozwiązania swojego problemu:stosuję po kolei wszystkie rozwiązania-żadne nie zadziałało jak do tej pory.
    system: Mandriva 64bit
    Pod wejscie analogowe mam podłączone słuchawki do gadania, chcę, zeby dźwięk z komputera był przekazywany do wzmacniacza przez SPDIF. Najlepiej żeby domyślnie wszystkie dźwięki, ale ostatecznie zadowoli mnie dźwięk tylko z Amaroka i Mplayera
    Ustawienia Amaroka: alsa, plugin:spdif, Kaffeine to samo. Mplayer z ustawieniem (nie wiem czy dobrze wykombinowałam)Codecs & Demuxer: AC3/DTS pass-through S/PDIF - po prostu wywala.
    Mam alsa-utils, w alsamixer IEC958 ustawione unmute. Zastosowałam się do porad stąd - nadal nie działa... Prosze o pomoc, bo juz się sama w tym gubię.
    Jeśli poradzisz sobie to daj znać bo ja też mam prawdopodobnie problem z SPDIF

Wątków
    104
    Siła Reputacji
    156
    Reputacja
    1950

Aby uzyskać dźwięk cyfrowy z SPDiF należy posiadać zestaw nagłaśniający cyfrowy ...Jan
    Nagradzam firmy produkujące sprzęt zgodny z Mandriva Linuks

Dźwięk zawodowców Mandriva-linux-Xfce4-One-2009

Kobieta/Female
    Wątków
    3
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    Cytat Napisał JanlllSobieski
    Aby uzyskać dźwięk cyfrowy z SPDiF należy posiadać zestaw nagłaśniający cyfrowy ...Jan
    Proszę nie robić ze mnie kretynki...Oczywiście, ze posiadam amplifier z możliwością odbioru sygnału cyfrowego, sygnał z kompa jest podpięty pod coaxial aux - żeby nie było wątpliwości - pod windowsem wszystko działa.
    Ostatnio edytowane przez vorlog ; 26.02.2009 o 20:14

Mężczyzna
    Wątków
    185
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    990

Jak już jest ten sprzęt to jak uzyskać sygnał na wyjściu SPDIF? Czy on tam jest cały czas kierowany? Z tego co wyczytałem z wygooglowanych stronach to nie jest tak iż karta dźwiękowa od razu sama kieruje dźwięk na wyjście SPDIF. Trzeba to jakoś ustawiać. Tylko gdzie i jak Wystarczyłoby dla mnie jakby tylko na wyjście SPDIF wysyłał sygnał MPLAYER.
    Ostatnio edytowane przez amator ; 26.02.2009 o 10:54

Wątków
    104
    Siła Reputacji
    156
    Reputacja
    1950

No ja mam przełącznik w SBLive analog/cyfra. Ustawić odpowiednie kanały i tyle, tylko mixer
    @sepa, co to znaczy ze ma możliwość, to znaczy że może nie mieć możliwości?(trzeba ustawić ręcznie?) ....Jan
    Ostatnio edytowane przez JanlllSobieski ; 26.02.2009 o 19:39

Mężczyzna
    Wątków
    185
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    990

(trzeba ustawić ręcznie?) ....Jan
    A jak się to robi?

Znalazłem takie coś
    Kod:
    # Use COAX-digital output
     amixer set 'IEC958 Optical' 100 unmute
     amixer set 'Audigy Analog/Digital Output Jack' on
    Niepodoba mi się tylko ten wpis Audigy

Czy tyczy się on tylko kart Audygi czy każdej?

Kobieta/Female
    Wątków
    3
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

No ja mam przełącznik w SBLive analog/cyfra. Ustawić odpowiednie kanały i tyle, tylko mixer
    @sepa, co to znaczy ze ma możliwość, to znaczy że może nie mieć możliwości?(trzeba ustawić ręcznie?) ....Jan
    To zależy jak podłączę. Wzmacniacz ma wejścia zarówno analogowe jak i cyfrowe, mogę w ten "podwójny " sposób podłączyć aux, cd albo magnetofon/dat. Np. teraz, na windowsie, mam komputer podpięty zarówno analogowo jak i cyfrowo i przełączam sobie na wzmacniaczu. Niestety, na linuksie to nie działa- jeśli podłączę słuchawki+mikrofon do voipa, to nie mam sygnału analogowego na kolumny (zajęte jest wyjście z tyłu kompa-podpięte słuchawki). Dlatego chciałam użyć spdif, żeby mieć i to i to... No, ale na linuksie nie działa spdif:/
    Wpadłam na inny pomysł: z tyłu, normalnie jak do tej pory, analog do wzmacniacza i na kolumny, a słuchawki+mikrofon w gniazda w fp audio - ale niestety, wtedy po wyjęciu z fp audio zworek i połączeniu kabelków "tylne" wyjście przestaje działać - i tu pytanie- czy zawsze tak się dzieje, czy to też kwestia ustawień? Proszę, pomóżcie, bo już nie mam siły i chyba po kilku latach użytkowania linuksa wrócę z powrotem do xp

Cytat Napisał sepa
    Ale niestety, wtedy po wyjęciu z fp audio zworek i połączeniu kabelków "tylne" wyjście przestaje działać - i tu pytanie- czy zawsze tak się dzieje, czy to też kwestia ustawień? (
    Już wszystko w porządku, zamieniłam niechcący dwa kabelki. Czyli podłączam wszystko wg drugiego sposobu, ale i tak czekam na wszelkie informacje dotyczące spdif-a....
    Ostatnio edytowane przez vorlog ; 27.02.2009 o 13:57 Powód: Automerged Doublepost

Wątków
    104
    Siła Reputacji
    156
    Reputacja
    1950

Cytat Napisał amator
    A jak się to robi?

Znalazłem takie coś
    Kod:
    # Use COAX-digital output
     amixer set 'Audigy Analog/Digital Output Jack' on
    Niepodoba mi się tylko ten wpis Audigy

Czy tyczy się on tylko kart Audygi czy każdej?
    Te opcje masz wykonać w konsoli jako user
    następnie, w zależności jaką masz kartę amixer musi pokazać jakim przełącznikiem się włącza Jack'a, tu jest tylko przykład(mam podobny) nie sugeruj się nazwą Audigy.

Poszukaj tego włącznika
    amixer -c 0 scontrols
    A potem w/g wzoru
    amixer set 'Tu_twój_Jack' on
    ....Jan

@sepa, musisz napisać jaką masz kartę, bo już się pogubiłem, jak jest zbudowane wyjście SPDiF (gdzie jest gniazdo) może tylko wyczytałaś, a może masz tak jak u mnie SBlive! i po prostu jest minijack. Inna sprawa jeżeli podłączysz do wzmacniacza analog i cyfrę to musisz być na 100% że wzmacniacz się przełącza. Być może dalej ciągnie analog i dlatego gra w Windowsie.
    ---------------------------------------------------
    AHa to już wiem
    Steruj IEC958
    Będę szukał ...Jan
    Ostatnio edytowane przez JanlllSobieski ; 27.02.2009 o 10:09 Powód: Automerged Doublepost

Mężczyzna
    Wątków
    185
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    990

Te opcje masz wykonać w konsoli jako user
    Kod:
    To IEC958 Optical to też chyba może być inne? Optical kojarzy mi się z wyjściem optycznym a mi chodzi o elektryczne.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia