Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
Uruchom ponownie brak wyboru systemu
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Uruchom ponownie brak wyboru systemu

suncez jest nieaktywny Super Moderator
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Debian Mandriva
    Wątków
    142
    Siła Reputacji
    282
    Reputacja
    3732

Uruchom ponownie brak wyboru systemu

Jakiś czas temu pytałem o działanie funkcji uruchom ponownie, teraz, w nowszym systemie, jej nie mam.

Wybór systemu przy funkcji "Uruchom ponownie" włączało się w Centrum sterowania KDE - Administracja systemu - Menedżer logowania - zakładka Wyłącz system - opcja Menedżer uruchamiania systemu. Teraz nie ma u mnie tej opcji.

Za logowanie i zamykanie systemu odpowiada KDM, porównałem więc pliki /etc/kde3/kdm/kdmrc Etcha i Lennego. Wyszło mi, że w Lennym w sekcji [Shutdown] brakuje wpisu BootManager=None Zamiast None może być Grub kub Lilo. Nawet jak dodałem taki wpis do kdmrc Lennego nie pojawiła się opcja wyboru w Menedżerze logowania ani przy zamykaniu systemu.

Co zrobić, aby włączyć wybór systemu do uruchomienia po restarcie?

KDE 3.5.10
    kdm 4:3.5.9.dfsg.1-6

Ostatnio edytowane przez suncez ; 11.03.2009 o 21:54
    Regulamin Forum - lektura obowiązkowa Pytania - jak mądrze je zadawać vbcode - jak formatować tekst w postach Reputacja - jak używać przycisków reputacji

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia