Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
Problem z zapisywaniem plików na dysku - brak uprawnień?
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Problem z zapisywaniem plików na dysku - brak uprawnień?

wlasnowierca jest nieaktywny Początkujący
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Mandriva 2009.0 Free
    Wątków
    2
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Problem z zapisywaniem plików na dysku - brak uprawnień?

Zainstalowałem mandrivę 2009.0 Free. Mam jeden dysk swap 1 Gb, dysk na którym zainstalowałem system ext3 (czy jakoś tak) 8Gb, resztę przestrzeni podzieliłem na dwa dyski po ok. 50Gb i nadałem im ext3 (czy jakoś tak).

Kiedy wchodzę na dyski widzę folder lost+found ze znaczkiem x u góry. Do folderu nie wchodzę, bo się nie da. Gdy próbuję zapisać cokolwiek obok, np. przenieść zdjęcie o nazwie 111.jpg, pojawia się komunikat:

Błąd podczas kopiowania "111.jpg".
    Wystąpił błąd podczas kopiowania pliku do /media/disk.
    Error opening file '/media/disk/111.jpg': Brak dostępu

Co mam zrobić, by móc wchodzić na te dwa dyski (jeden się nazywa disc, drugi disc-1), aby móc używać ich jako archiwum?

Na koniec dodam, że nie znam się na informatyce, jestem przeciętnym użytkownikiem, który w linuxie stawia pierwsze kroki. Więc prosiłbym pomocy udzielić językiem łopatologicznym. Krok po kroku, gdzie wchodzić i co wpisać, czy kliknąć.

Wątków
    213
    Siła Reputacji
    182
    Reputacja
    2232

Odp: Problem z zapisywaniem plików na dysku - brak uprawnień?

Jako root w konsoli wydaj polecenie:

Kod:
    chmod 755 /media/disk
    Ostatnio edytowane przez vorlog ; 12.03.2009 o 18:12

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia