Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
Pętla śmierci :-(
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Pętla śmierci :-(

Wątków
    58
    Siła Reputacji
    43
    Reputacja
    141

Pętla śmierci :-(

Witam!
    Mój Mandrake (9.1) skonfigurowany jest tak, aby automatycznie przy starcie przechodził w runlevel 5. Niestety, ostatnio elektorowania postanowiła mi napsuć krwi i na pół godziny wyłączyli prąd. Oczywiście, akurat wtedy, komputer był włączony. Teraz część plików poznikała, a system, podczas uruchamiania KDE wpada w pętlę: dochodzi do ekranu z logo KDE i migającymi ikonami, kilka sekund miga pierwszą, potem melduje o braku jakiegoś pliku (jakby co, to dopiszę później) i wracam do ekranu logowania. Jak mogę wyjść z tej pętli, albo przynajmniej przejść na runlevel 3? Raczej pilne!
    This is your life and it's ending one minute at a time.

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Druciak jest nieaktywny Gold Member
    Dystrybucja: 2.0 PLD Linux (Ac)
    Wątków
    48
    Siła Reputacji
    38
    Reputacja
    71

Re: Pętla śmierci :-(

Witam!
    Mój Mandrake (9.1) skonfigurowany jest tak, aby automatycznie przy starcie przechodził w runlevel 5. Niestety, ostatnio elektorowania postanowiła mi napsuć krwi i na pół godziny wyłączyli prąd. Oczywiście, akurat wtedy, komputer był włączony. Teraz część plików poznikała, a system, podczas uruchamiania KDE wpada w pętlę: dochodzi do ekranu z logo KDE i migającymi ikonami, kilka sekund miga pierwszą, potem melduje o braku jakiegoś pliku (jakby co, to dopiszę później) i wracam do ekranu logowania. Jak mogę wyjść z tej pętli, albo przynajmniej przejść na runlevel 3? Raczej pilne!
    Dokladnie nie udziele odpowiedzi, bo aktualnie nie mam jak sprawdzic tego co napisze.
    Ale przy uruchomieniu komputera, chyba z plyty CD. Jest jakos opcja wejscia w tryb administratora runlevel 1. Jak mowie nie pamietam jak sie to dokladnie robilo.
    Potem trzeba edytowac odpowiedni plik w ktorym ustawia sie w jakim trybie sie uruchamia. Najlepiej zrobic restart i juz powinno byc w miare OK

Wątków
    58
    Siła Reputacji
    43
    Reputacja
    141
    Już sobie poradziłem. Na śmierć zapomniałem o tym, że w Linuksie jest kilka terminali, pomiędzy którymi można się przełączać. Jak na jednym jest ekran logowania w trybie graficznym, na pozostałych też można się logować, ale w trybie tekstowym... To wszystko przez to, że za długo siedziałem przy Windowsie... :twisted:
    This is your life and it's ending one minute at a time.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)