Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
Za wysoka rozdzielczość uniemożliwia instalację Mandriva 2009 One
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: Za wysoka rozdzielczość uniemożliwia instalację Mandriva 2009 One

Wątków
    1
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Wykrzyknik Za wysoka rozdzielczość uniemożliwia instalację Mandriva 2009 One

Witam wszystkich forumowiczów,

Mandriva 2009 One to moje pierwsze podejście do Linuxa. Jestem pełen zapału i optymizmu, ale... już na starcie pojawia się poważny problem. Mam stary monitor obsługujący max. rozdzielczość 800x600. Podczas startowania systemu z płyty wyświetlają się oczywiście opcje (język, rozdzielczość, ustawienia jądra itd), ale mimo każdorazowego wybierania rozdzielczości 800x600 i kontynuowaniu przez kliknięcie na "uruchom Mandriva 2009..." system uruchamia się w zbyt wysokiej rozdzielczości, która uniemożliwia mi późniejszą instalację (ekran migocze, drga, widzę więcej niż 1 pulpit itp). Próbowałem szukać pomocy googlując ten problem, ale wszystkie posty, które odnalazłem, mówią raczej o odwrotnym problemie - zbyt niskiej rozdzielczości. Proszę o odpowiedź - czy istnieje sposób aby zmienić rozdzielczość w prosty sposób (jakąś kombinacją klawiszy) niestety, nie jestem w stanie nawet zobaczyć, gdzie znajduje się ikonka otwierająca menu i jakieś ustawienia rozdzielczości. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam!

Dodano 9.04.2009 - kupiłem nowy monitor - problem rozwiązany... Widać czasami po prostu trzeba "odświeżyć" sprzęt.
    Ostatnio edytowane przez creasybear ; 09.04.2009 o 21:21

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia