Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Mandriva Extreme 3 na laptopie
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Mandriva Extreme 3 na laptopie

dariuszbojek jest nieaktywny Sprzedawca Żywopłotów
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Mandriva 2007.0/Windows XP Home Edition
    Wątków
    10
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    36
    Reputacja
    208

Mandriva Extreme 3 na laptopie

Witam,
    Planuję zakup i instalację wersji Mandriva Extreme3 na moim laptopie. Pytanie tylko czy warto wydać kasę na tą wersję? Czy ktoś z Was ma zainstalowaną?
    Obecnie mam na laptopie wstawionego LINKSA UBUNTU 8.10 Iranka, ale mój pierwszy kontakt z linusem był właśnie z Mandrivą (wtedy jeszcze Mandrake). Myślałem nad instalacją wersji Mandriva 2009 Free ale widziałem u znajomego wersję komercyjną Extreme 2 i bardzo mi się spodobała.
    Proszę o poradę.
    1) Laptop Acer Aspire 3690WLMi 120 z WinXP
    2) Laptop Toshiba Tecra S1 - obecnie z UBUNTU 8.10PL Iranka

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

darcnet jest nieaktywny Seksowna Goldnerka
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • DFI LanParty X48-T2R
      • Procesor:
      • Intel Core 2 Duo E8600
      • Karta Graficzna:
      • GeForce GTX 280
      • Monitor:
      • Samsung SyncMaster 920NW
    Dystrybucja: #!, Emacs
    Wątków
    63
    Downloads
    4
    Uploads
    1
    Siła Reputacji
    528
    Reputacja
    7514

Odp: Mandriva Extreme 3 na laptopie

O ile dobrze pamiętam, to możesz sporo na ten temat przeczytać w tych dwóch tematach:
    http://www.mandrivalinux.eu/showthread.php?t=371942
    http://www.mandrivalinux.eu/showthread.php?t=372047
    RTFM - naprawdę przeczytaj, zanim zadasz pytanie
    NIE UDZIELAM POMOCY NA JABBERZE ANI GADU-GADU (bo i raczej nie bywam)
    Linux Registered User #440416

Wątków
    76
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    217
    Reputacja
    2971

Po pierwsze Xtreme, a nie Extreme

Jakby to powiedzieć. Wątki które podał Ci darcnet założyłem ja, i przekonałem się, że tak naprawdę najlepsze są darmowe dystrybucje. Mam konto w klubie Mandrivy, dzięki czemu mogłem za darmo pobrać sobie płatne dystrybucje. Najpierw miałem Xtreme, potem PowerPack (mam go nadal zainstalowany, ale z niego na razie nie korzystam), a teraz większość czasu spędzam na Ubuntu 8.10 bo go testuję.

Jedyna różnica jaka istnieje pomiędzy trzema wersjami mandrivy (Free, Xtreme i PowerPack) to bajery i wodotryski. Xtreme ma ich najwięcej, PP ma ich troszeczkę, a w Free nie ma ich od razu. Fakt jest taki, że każda z tych wersji może wyglądać i działać (pomijając fakt, że na Xtreme Gnome nie działa poprawnie) praktycznie tak samo tylko tyle, że samemu musisz wszystko zainstalować.

Jeżeli bym nie miał konta w Klubie na pewno bym jej nie kupił, a jedyny powód z którego mam to konto, jest taki, że dostałem je za zakup Mandrivy Xtreme 2.1 USB. Jeżeli nie dostałbym tego konta, to też bym go nie miał, bo moim zdaniem nie warto.

Najlepiej pobaw się sam z jakąś darmową wersją/dystrybucją, a prócz efektu jaki uzyskasz więcej się nauczysz.
    Ostatnio edytowane przez paseczek ; 25.03.2009 o 17:37
    #make ..

Linux Registered User:#485710 | Systemowiec.pl
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.

Wątków
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Mam ją zainstalowaną (Xtreme3) na HP Pavilion i wszystko działa elegancko.
    Jest bardziej intuicyjna od Visty no i mniej obciąża procek. Nagrywarka również szybciej nagrywa;-) Czuć, że to system zrobiony pod użytkownika.
    Wszystkie dokumenty Office i pdfy działają wyśmienicie, nawet te zapisane przez najnowszego Offica. Jak dla mnie 130 zł za to wszystko to naprawdę nie wiele w zamian dostaniesz stabilny, legalny, multimedialny system.

Można też pobawić się w ściąganiu i kompilowaniu tych wszystkich dodatków ale moim (jestem nowym użytkownikiem linuksa) zdaniem system po instalacji powinien mieć wszystkie potrzebne rzeczy by nie zniechęcać windowsowego użytkownika.

Pozdrawiam
    P.S Na tej Mandrivce działają mi wszystkie klawisze dotykowe i inne wodotryski hardwerowe wbudowane w tego lapka;-)

Wątków
    76
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    217
    Reputacja
    2971

Jest bardziej intuicyjna od Visty no i mniej obciąża procek.
    Też tak uważam, ale już z niej nie korzystam, ponieważ jest wolniejsza od innych dystrybucji (ale oczywiście szybsza od Windows). Co do intuicyjności, to każdy system z rodziny Gnu/Linux można tak skonfigurować, że będzie i intuicyjny i ładnie wyglądał, tyle że w MDV Xtreme to wszystko jest od razu skonfigurowane.
    Ja polecam spróbowanie innych dystrybucji jak będziesz się czuł już na siłach (MDV jest bardzo łatwe w porównaniu do innych dystrybucji).

Wszystkie dokumenty Office i pdfy działają wyśmienicie, nawet te zapisane przez najnowszego Offica.
    Najciekawsze, że MS Office 2007 nie wszystkie dokumenty ze starszych wersji jest w stanie otworzyć poprawnie, a OpenOffice otwiera je bez problemu.
    #make ..

Linux Registered User:#485710 | Systemowiec.pl
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia