Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
Instalacja systemu - wybór składników
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Instalacja systemu - wybór składników

suncez jest nieaktywny Super Moderator
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Debian Mandriva
    Wątków
    142
    Siła Reputacji
    283
    Reputacja
    3732

Instalacja systemu - wybór składników

Witam
    Od wczoraj jestem posiadaczem laptopa. Tymczasem korzystam z Visty, mam jednak 80 G nie przydzielonej powierzchni dyskowej pod Debiana i do tego jedną wątpliwość.
    Ilekroć przy instalacji Debiana widzę wybór: system podstawowy, środowisko graficzne itd. mam cichą nadzieję, że jak kliknę środowisko graficzne to będę miał wybór Gnome/KDE, no i zawsze jest tylko Gnome i przymusowe ponowienie instalacji.

Instaluję więc system bazowy, a potem z wiersza poleceń dodaję kdebase, kdm, kmix, mc, alsa-base, alsa-utils, alsa-oss, synaptic i polskią lokalizację do KDE.

I tu moje pytanie. Z czym wiąże się zaznaczenie laptop przy wyborze składników instalacji. Np. zaznaczam system podstawowy, laptop i klikam ok, co się zainstaluje?

Dziękuję za odpowiedź,
    suncez

Dopisane
    Jak dowiedziałem się na Forum DUG wybór laptop zaowocuje instalacją pakietów
    bluez-utils
    finger
    libapm1
    libcpufreq0
    libdaemon0
    libpcsclite1
    acpi
    acpi-support
    anacron
    apmd
    avahi-autoipd
    bluetooth
    cpufrequtils
    hibernate
    nvclock
    pcmciautils
    powertop
    toshset
    vbetool
    wireless-tools
    wpasupplicant
    Ostatnio edytowane przez suncez ; 08.04.2009 o 08:00
    Regulamin Forum - lektura obowiązkowa Pytania - jak mądrze je zadawać vbcode - jak formatować tekst w postach Reputacja - jak używać przycisków reputacji

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

szuwa 64 jest nieaktywny Mugol chmielowy
    Mężczyzna
    Dystrybucja: MDV 2008.1 ,lap - Aptosid "Κῆρες
    Wątków
    68
    Siła Reputacji
    64
    Reputacja
    551

Odp: Instalacja systemu - wybór składników

Najprościej Sidux się odnajduje na laptopach, grafa, webcam, te sprawy... SMXi wymiata wszystko.
    Spróbuj, nie pożałujesz.3/4 czasu mniej z konfiguracją - no, chyba że masz nadmiar wolnego czasu
    Pochwal się - co za sprzęcior zakupiłeś?
    Linux user :407394
    "Napić się i jechać ? po co ? kiedy można zajarać i odlecieć..."

[jabber]cw12@debian.linux.pl[/jabber]

suncez jest nieaktywny Super Moderator
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Debian Mandriva
    Wątków
    142
    Siła Reputacji
    283
    Reputacja
    3732

Odp: Instalacja systemu - wybór składników

Tak do końca nie wiem jeszcze. Nie mogę dojść ładu. To co piszą na stronach, to co mówią w sklepie, to co zainstalowane a to co faktycznie działa chyba się różni. Np. napęð cdrom ma funkcję LightScribe czy nie Jest zainstalowany program, sprawdza zgodność napędu i sprawdza i sprawdza... może mu właściwą płytkę trzeba włożyć, nie wiem. Kamera obrotowa... ale jak niby?

To jest link do sklepu, w którym kupiłem. Sklep jest w moim mieście i pewnie dowiem się tam co i jak, ale wpierw jeszcze Debiana postawię.
    Notebook Asus X71VN-7S027C

Dopisane
    Wcześniej uruchamiałem Acera z WinXP, tam zauważyłem że płytka ze sterownikami dotyczy także urządzeń, których nie ma w tym modelu Acera. Asus zawsze mi się podobał z uwagi na pełen komplet płytek: recovery, drivers, programs. Dostałem laptopa z zainstalowanym systemem, być może ciut za dużo jest wgrane .
    Ostatnio edytowane przez suncez ; 08.04.2009 o 19:38
    Regulamin Forum - lektura obowiązkowa Pytania - jak mądrze je zadawać vbcode - jak formatować tekst w postach Reputacja - jak używać przycisków reputacji

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia