Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Serwer sieci LAN
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Serwer sieci LAN

MAGx2 jest nieaktywny Sprzedawca Żywopłotów
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Mandriva 2009 Free
    Wątków
    12
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    168

Serwer sieci LAN

Witam!
    Mam w domu 2 komputery (stacjonarny i laptop) i chciałbym je połączyć w sieć. Do tego celu chcę kupić dodatkowy komputer, który będzie służył za serwer. Jakie wymogi powinien spełniać sprzęt by działać bezproblemowo, dodam iż z laptopem powinien łączyć się za pomocą wi-fi. Dodatkowe opcje jakie powinien obsłużyć to:
    1.możliwość pobierania torrentów (chodzi o to aby z jednego komputera mógł mu zadać zadanie by pobierał torenta)
    2.synchronizacja organizatorów, które są w Mandrivie
    3.archiwizacja danych
    4.możliwość odpalenia serwera Apache
    5.możliwość dawania uprawnień do różnych katalogów (tj. sieć LAN ma pełne uprawnienia do korzystania z dysków, a osoby obce tylko niewielkie)
    Drugie moje pytanie jest następujące. Czy Mandriva 2009 jest systemem operacyjnym który podoła moim wymaganiom? Dodam iż na komputerze stacjonarnym mam Mandrive 2009 Free + Windowsa XP a na laptopie Mandriva 2009 Free.
    Przy okazji znacie jakieś dobre kursy łączenia komputerów w sieć (jak na razie korzystam z tych: http://www.mandrivalinux.eu/showthread.php?t=99598 http://www.mandrivalinux.eu/showthread.php?t=307497 )?

Z góry dziękuje za poświęcony czas
    MAGx2

Wątków
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    192
    Reputacja
    2462

Odp: Serwer sieci LAN

Jak dla mnie, to do tych celów nadałby się nawet komputer z przed 5 lat. Sam używam do podobnych (i do wielu więcej niż wymieniłeś) celów swój wysłużony laptop, który ma procesor z zegarem 900MHz i 256 Ramu. Odpukać, jak do tej pory się sprawdza. No chyba, że chcesz uruchamiać na nim jakieś "wypasione" środowisko graficzne, ale to wtedy mija się z celem - takich rzeczy się nie robi na komputerze przeznaczonym jako serwer. No i do zabawy w serwer docelowo poleciłbym jakąś bardziej ascetyczną dystrybucję, a nie MDV, choć można się na niej pouczyć.

Pozdrawiam

marmal
    "Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu:
    że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością
    wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to
    najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy."

Albert Einstein

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia