Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
Czy formatować partycję jako ext4?
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Czy formatować partycję jako ext4?

Wątków
    395
    Siła Reputacji
    141
    Reputacja
    1700

Czy formatować partycję jako ext4?

Hej

Planuje zakup nowego kompa, będzie to już po premierze mdv 2009.1 i chciałbym wiedzieć co myślicie o sformatowaniu nowego dysku systemem plików ext4? Ext4 jest już uważany za stabilny, ale ostatnio pojawiły się głosy, że w pewnych wypadkach, przy nagłym zaniku zasilania może dochodzić do utraty danych.
    Chcę więc spytać czy to roztropne aby nowy dysk formatować jako ext4 czy może lepiej i bezpieczniej będzie jeszcze korzystać z ext3?
    Na razie sprawa prosta przy nowym i czystym dysku, ale jak się zapełni to przechodzenie na ext4 co wiąże się z formatowaniem nie będzie już takie proste.
    Kolejne pytanie to czy jeśli np. teraz sformatuje dysk z użyciem ext4, a później ( słyszałem że w lipcu ma wyjść jakaś nowsza wersja poprawiająca ten błąd) to czy wystarczy aktualizacja oprogramowania, czy będę musiał od nowa formatować dyski nową wersją ext4?
    Linux registered user #440406

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

redflow jest nieaktywny documentation daemon
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Arch Linux x86_64
    Wątków
    36
    Siła Reputacji
    462
    Reputacja
    6435

Odp: Czy formatować partycję jako ext4?

Formatować i się nie zastanawiać. A zamiast gdybać o "jakimś ponoć błędzie", przeczytać spokojnie poniższe:
    http://linuxnews.pl/uzywanie-ext4-mo...utraty-danych/
    ... being a Linux user is sort of like living in a house inhabited by a large family of carpenters and architects. Every morning when you wake up, the house is a little different.
    Maybe there is a new turret, or some walls have moved. Or perhaps someone has temporarily removed the floor under your bed.

Wątków
    395
    Siła Reputacji
    141
    Reputacja
    1700

Odp: Czy formatować partycję jako ext4?

Hmm no czyli chyba ok z tego co czytałem, dla bezpieczeństwa partycję główną i home mogę jeszcze postawić na ext3 a resztę partycji z danymi na ext4.

Mam nadzieje,że nie będzie to powodowało jakiś problemów z utratą danych.
    Linux registered user #440406

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia