Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Jaki tuner DVB-S2 do komputera?
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Jaki tuner DVB-S2 do komputera?

mr_x jest nieaktywny Super Moderator
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Asus M2N-SLI
      • Procesor:
      • AMD Athlon 64 X2 5000+
      • Karta Graficzna:
      • NV GF 9800 GTX+
      • Karta Dźwiękowa:
      • Integra
      • Monitor:
      • LG 24 cale (1920x1200)
    Dystrybucja: Mint (amd64)
    Polska
    Wątków
    135
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    636
    Reputacja
    9135

Jaki tuner DVB-S2 do komputera?

Mam zamiar kupić tuner satelitarny DVB-S2 do komputera (PCI). Tuner przede wszystkim musi prawidłowo działać pod kontrolą Linuksa. Wolę DVB-S2, bo zależy mi na HDTV.

Na Allegro znalazłem taki tuner. W opisie jest napisane, że są sterowniki do Linuksa, ale jak znam życie z tym bywa różnie.

Dlatego zwracam się do Was z prośbą o opinie dotyczące poprawności działania konkretnych modeli (jeśli ktoś ma osobiście, bo najbardziej zależy mi na opinii użytkownika).

Oczywiście tuner musi mieć funkcję DiSEqC (i musi ona działać pod Linuksem), bo mam zamiar użyć podwójnego konwertera na dwa satelity.

Jeśli ktoś ma sam tuner DVB-S, też proszę o opinie, bo dobrze byłoby na przyszłość wiedzieć, z jakimi tunerami nie ma problemu.

P.S.
    Oczywiście myślałem też o tunerze ze slotem CI, by w przyszłości być może wykupić abonament na płatną telewizję.

P.S. 2
    Myślałem jeszcze o czymś takim (z portem CI + czytnikiem), lub takim (z portem CI).
    Ostatnio edytowane przez mr_x ; 05.05.2009 o 17:06

suncez jest nieaktywny Super Moderator
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Debian Mandriva
    Wątków
    142
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    281
    Reputacja
    3732

Odp: Jaki tuner DVB-S2 do komputera?

Niedawno kupiłem tuner hybrydowy DVB-T plus analog, fatalnie wybrałem. Dziś wiem czego bym szukał. Tuner, który kupiłem (ok. 260 zł) nie ma żadnego wsparcia sprzętowego dla przetwarzania sygnału analogowego i cyfrowego, potrzebuje procesor min. 2.0 GHz dla TV analogowej, a dla cyfrowej prawdopodobnie 2.4 GHz.

1. Szukaj sprzętu ze sprzętowym wsparciem dla dekodowania sygnału, zdarza się takowy, częściej jako zewnętrzny, ale są i na PCI.

2. Przejrzyj dokumentację kernela dotyczącą DVB, są tam identyfikatory sprzętowe obsługiwanych kart.

3. Uważaj przy obcojęzycznych opisach sprzętu, często informacja o Linuksie dotyczy wewnętrznego oprogramowania sprzętu.

4. Sprzętowe wsparcie dla dekodowania sygnału oznacza prawdopodobnie, że dany sprzęt pojawi się jako /dev/videoX jak zwyczajny tuner analogowy.

Dziś kupiłbym zwyczajny tuner analogowy (nie ma u mnie DVB-T), a dopiero za 3 lata typowo cyfrowy. Przez ten czas szukałbym czegoś co będzie działać pod Linuksem.
    Regulamin Forum - lektura obowiązkowa Pytania - jak mądrze je zadawać vbcode - jak formatować tekst w postach Reputacja - jak używać przycisków reputacji

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia