Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
mandriva 2009.1 + pulseaudio + skype
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: mandriva 2009.1 + pulseaudio + skype

Wątków
    5
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    14

mandriva 2009.1 + pulseaudio + skype

Muszę przyznać, że jakość dzwięku między alsa a pulseaudio (zwłaszcza przy podłączeniu do lepszych głosników i dobrej muzyce) jest odczuwalnie lepsza na pulseaudio. Niestety w nowym wydaniu mandrivy 2009.1 skype nie chciał mi współpracować. Pojawiał sie rwany, zacinajacy sie dźwięk nawet przy teście dzwonka. Podobnie, jak można zorientować się na google, problem ten występuje u wielu posiadaczy mandriva 2009.1. Każdy radzi wyłączyą pulseaudio i na alsa działa skype dobrze. Tylko że już nie ma tej roskoszy słuchania dobrej muzyki w dobrej jakości.
    I tutaj okazuje sie, że linux daje ogromne pole do eksperymentowania.
    Skoro skype ze strony firmowej przeznaczona dla mandrivy nie działa z pulseaudio, to może inna bedzie działać.
    Ściagnąłem skype dynamic (http://www.skype.com/go/getskype-linux-dynamic), rozpakowalem, i w konsoli pełną scieszką odpalam program ( nie klikamy skype.desktop, bo po prostu uruchomi nam skype zainstalowanego wczesniej!)
    Ku milemu zaskoczeniu pojawia sie czysty dzwiek logowania skype (oczywiście w ustawieniach jako urzadzenia dzwiekowe zaznaczamy pulse, tylko urzadzenie wejściowe musimy ustalic droga eksperymentu tak, zeby mikrofon działal). Rozmowa testowa tez super. Dzwonie do znajomych - dziala.
    Dziala, no to wywalam skype zainstalowane z urpmi, co by sie nie uruchamialo skype, które nie dziala. I tu niespodzianka - dzwiek znika.
    w sumie na razie mam zainstalowane skype z rpm dla mandrivy i wersje dynamic. Uruchamiam dynamic i wszystko działa na pulseaudio.
    Kusi mnie tylko spróbowac podmienić sam plik programu skype z dynamic w miejsce tego z rpm-a. Może mi komputer nie wybuchnie.

Edit: Podmieniłem plik programu /usr/bin/skype na ten z rozpakowanej paczki skype-dynamic. Wszystko działa.
    Ps. Jeśli ktoś uzna, że należy tego posta gdzieś przenieść, to nie mam nic przeciwko.
    Ostatnio edytowane przez arbez ; 17.05.2009 o 20:51

mirkam62 jest nieaktywny Sprzedawca Żywopłotów
    Mężczyzna
    Dystrybucja: OpenMandriva 2014.1
    Polska
    Wątków
    19
    Siła Reputacji
    111
    Reputacja
    1301

Odp: mandriva 2009.1 + pulseaudio + skype

Cześć. Rozumiem że mówimy o wersji 2.1.0.47 beta. Potwierdzam lepszą jakość dzwięku, prawdopodobnie przez lepsze dopasowanie Skype do sterowników karty dzwiękowej. Ja wybrałem opcje:
    HDA NVidia, CONEXANT Analog Front Speakers oczywiście bez Pulse.
    Opcje default nie dają dobrego dzwięku, a przy włączonym Pulse wogóle brak dzwięku.

Test dzwięku wykonywałem na wersji: Static, Dynamic oraz .rpm
    Czekam na finalną wersję, może wtedy zaskoczy Pulse. Tak czy inaczej poprawa dźwięku jest i to znaczna.
    Zmieniam swoją ocenę z 3 na pełne 4.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia