Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
mandriva 2009.1 + pulseaudio + skype
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: mandriva 2009.1 + pulseaudio + skype

Wątków
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    14

mandriva 2009.1 + pulseaudio + skype

Muszę przyznać, że jakość dzwięku między alsa a pulseaudio (zwłaszcza przy podłączeniu do lepszych głosników i dobrej muzyce) jest odczuwalnie lepsza na pulseaudio. Niestety w nowym wydaniu mandrivy 2009.1 skype nie chciał mi współpracować. Pojawiał sie rwany, zacinajacy sie dźwięk nawet przy teście dzwonka. Podobnie, jak można zorientować się na google, problem ten występuje u wielu posiadaczy mandriva 2009.1. Każdy radzi wyłączyą pulseaudio i na alsa działa skype dobrze. Tylko że już nie ma tej roskoszy słuchania dobrej muzyki w dobrej jakości.
    I tutaj okazuje sie, że linux daje ogromne pole do eksperymentowania.
    Skoro skype ze strony firmowej przeznaczona dla mandrivy nie działa z pulseaudio, to może inna bedzie działać.
    Ściagnąłem skype dynamic (http://www.skype.com/go/getskype-linux-dynamic), rozpakowalem, i w konsoli pełną scieszką odpalam program ( nie klikamy skype.desktop, bo po prostu uruchomi nam skype zainstalowanego wczesniej!)
    Ku milemu zaskoczeniu pojawia sie czysty dzwiek logowania skype (oczywiście w ustawieniach jako urzadzenia dzwiekowe zaznaczamy pulse, tylko urzadzenie wejściowe musimy ustalic droga eksperymentu tak, zeby mikrofon działal). Rozmowa testowa tez super. Dzwonie do znajomych - dziala.
    Dziala, no to wywalam skype zainstalowane z urpmi, co by sie nie uruchamialo skype, które nie dziala. I tu niespodzianka - dzwiek znika.
    w sumie na razie mam zainstalowane skype z rpm dla mandrivy i wersje dynamic. Uruchamiam dynamic i wszystko działa na pulseaudio.
    Kusi mnie tylko spróbowac podmienić sam plik programu skype z dynamic w miejsce tego z rpm-a. Może mi komputer nie wybuchnie.

Edit: Podmieniłem plik programu /usr/bin/skype na ten z rozpakowanej paczki skype-dynamic. Wszystko działa.
    Ps. Jeśli ktoś uzna, że należy tego posta gdzieś przenieść, to nie mam nic przeciwko.
    Ostatnio edytowane przez arbez ; 17.05.2009 o 20:51

mirkam62 jest nieaktywny Sprzedawca Żywopłotów
    Mężczyzna
    Dystrybucja: OpenMandriva 2014.1
    Polska
    Wątków
    19
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    110
    Reputacja
    1301

Odp: mandriva 2009.1 + pulseaudio + skype

Cześć. Rozumiem że mówimy o wersji 2.1.0.47 beta. Potwierdzam lepszą jakość dzwięku, prawdopodobnie przez lepsze dopasowanie Skype do sterowników karty dzwiękowej. Ja wybrałem opcje:
    HDA NVidia, CONEXANT Analog Front Speakers oczywiście bez Pulse.
    Opcje default nie dają dobrego dzwięku, a przy włączonym Pulse wogóle brak dzwięku.

Test dzwięku wykonywałem na wersji: Static, Dynamic oraz .rpm
    Czekam na finalną wersję, może wtedy zaskoczy Pulse. Tak czy inaczej poprawa dźwięku jest i to znaczna.
    Zmieniam swoją ocenę z 3 na pełne 4.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia