Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
gdm i 2 sesje openbox
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: gdm i 2 sesje openbox

william7 jest nieaktywny Boy Hotelowy
    Mężczyzna
    Dystrybucja: mdv 2009.1 Spring / Arch Linux
    Wątków
    8
    Siła Reputacji
    20
    Reputacja
    1

gdm i 2 sesje openbox

Witam, wydanie 2009.1 Spring.

Doinstalowałem openboksa i w menu gdm mam o dziwo 2 sesje pod nazwą openbox.
    Choć słowo sesja jest tu nie na miejscu bo nie zapisywałem żadnych sesji - używając słowa sesja mam na myśli wybór środowiska lub WM), skonfigurowałem sobie autostart openboksa - w domu na arch linux wszystko działa jak należy.
    I teraz problem.
    Gdy uruchomię pierwszą sesję openbox to startuje tylko sam openbox - tak jakby ignorował plik .xinitrc czy choćby ~/.config/openbox/autostart.sh
    Z koleji druga sesja openboksa startuje z autostartem, jednak przy prawidłowo skonfigurowanym menu z opcjami shutdown i reboot (wg tego poradnika http://urukrama.wordpress.com/openbox-guide/#shutdown2 podpunkt 2: Shut down and reboot without administrative privileges).
    Dodam, ze ww opcja shutdown i reboot działa w pierwszej sesji openbox.
    Natomiast w drugiej sesji openbosa po wybraniu z menu reboot - zamiast wyłączenia kompa, wywala mnie tylko z Openboksa, tzn openbox zostaje wyłączony i tylko tyle.
    Reszta programów uruchomionych działa tylko bez WM'a..
    Bardziej mi zależy na zmuszeniu pierwszej sesji na uruchomieniu autostartu - ponieważ czcionki w tej sesji są takiej samej wielkości jak np. w xfce.
    W w drugiej sesji openboksa po zmianie czcionek na prawidłowe, inne sesje mają za małe czcionki...
    Teraz ustawienia autostartu:
    .xinitrc
    Kod:
    #!/bin/bash

#fluxbox
    #pcmanfm &
    #xfce-mcs-manager &#
    #rox --pinboard=PIN &
    #icewm &
    #fvwm-crystal
    exec openbox &
    #xfsettingsd &
    eval `cat ~/.fehbg` &
    #conky &
    #pypanel
    #/usr/lib/wicd/tray.py &
    #(root-tail -geometry 800x200+10+10 -font "-*-fixed-medium-r-*-*-13-*-*-*-*-*-*" -wordwrap /home/byku/.moje_skrypty/conky/program,white -reload 3000 cat /dev/null &) &
    xfce4-panel &
    conky &
    xfsettingsd
    #root-tail2
    #pcmanfm 
    #conky 
    #sudo rutilt -tp atum4net12
    #exec startxfce4
    #exec fluxbox
    #exec startlxde
    #exec dbus-launch startxfce4
    ~/.config/openbox/autostart.sh

Kod:
    # Run the system-wide support stuff
    . $GLOBALAUTOSTART

# Programs to launch at startup
    #pcmanfm &
    openbox &
    #eval `cat ~/.fehbg` &
    xfsettingsd &
    xfce4-panel
    #conky

# Programs that will run after Openbox has started
    Ostatnio edytowane przez vorlog ; 18.05.2009 o 17:16

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia