Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
Malutki tuning komputera
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Malutki tuning komputera

Wątków
    31
    Siła Reputacji
    94
    Reputacja
    1067

Malutki tuning komputera

Rozważam niewielką modernizację komputera, chodzi o wymianę napędu optycznego oraz montaż wiatraczka do obudowy. Proszę zatem o poradę - wybór co do napędu mam mniej więcej taki:
    http://arest.pl/index.php?inc=cennik...=Interfejs:IDE
    Napęd ma być na IDE, jako że gniazdka SATA na płycie mam jeno 2 i oba już zajęte przez twarde dyski. Nie ukrywam, że z przyzwyczajenia, z tych nagrywarek z linka wybrałbym Nec`a, jako że teraz mam właśnie Nec`a w obudowie i jestem z niego zadowolony. Niestety czas już zrobił swoje i pora na wymianę.
    Druga sprawa: montaż wiatraczka do obudowy. I czy w ogóle warto? Lato idzie, w pudle będzie robił się upał, trochę części tam jest...
    Obudowę mam Codegen made in China, ma już z 8 lat. Kompa zwykłem modernizować wymieniając podzespoły i z pierwotnej konfiguracji została tylko obudowa. Czy warto do takiej obudowy pchać wiatrak, czy może jednak w końcu wymienić na coś porządnego i nowoczesnego?
    Co do wiatraczków wybór jest taki:
    http://arest.pl/index.php?inc=cennik&katid=29&skatid=32
    Jakaś dobra dusza coś poradzi?

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

POL_ED jest nieaktywny Zbanowany admin
    Mężczyzna
    Dystrybucja: MDV2011-32,Debian Lenny, 64studio
    Polska
    Wątków
    232
    Siła Reputacji
    1272
    Reputacja
    18333

Odp: Malutki tuning komputera

Ostatnio edytowane przez POL_ED ; 19.05.2009 o 18:22
    Proszę o używanie przycisków reputacji
    Jak stosować vbcode

Jabber : [jabber]pol_ed[/jabber]

Wątków
    31
    Siła Reputacji
    94
    Reputacja
    1067

No pewnie POL ma rację, że nowa obudowa to najlepsze rozwiązanie, zastanawiam się tylko czy jest sens szarżować i sprawiać sobie obudowę za ponad 300 zł do bebechów których wartość nie przekracza 500 zł?
    Mam P IV Prescott 3,0 HT na s 478, jakąś płytę Gigabyta, 1 gb DDR RAM, geforce 6800 GT. Trochę przestarzały to zestaw...
    A gdybym nie chciał zmieniać obudowy, to który z tych wiatraczków wybrać? Rozumiem że są unwersalne i będą pasować do każdej obudowy ATX i w zależności od ustawienia dmuchać do środka lub na zewnątrz?

Wątków
    76
    Siła Reputacji
    218
    Reputacja
    2971

Co do napędu, to wybierz znowu NEC. Mam już drugiego Nec'a (pierwszego wymieniłem po 3 latach, mimo, że działał, ale nie za każdym razem chciał odtworzyć płytkę). Nec jest bardzo tani w porównaniu do napędów innych firm, poza tym jak się zepsuje po paru latach to kupujesz nowego z nową technologią znowu za grosze, bardziej się to opłaca niż kupno droższego napędu innej firmy.

Napęd ma być na IDE, jako że gniazdka SATA na płycie mam jeno 2 i oba już zajęte przez twarde dyski.
    I słusznie, nie opłaca się kupować napędu pod porty SATA, gdyż napęd i tak nie jest w stanie obsłużyć w pełni tego gniazda. Sam mam jeszcze 2 wolne porty SATA, ale napęd i tak kupiłem pod ATA.

Reputacja przyznana temu postowi
    Łącznie punktów reputacji: 31

Komentarze:
     Lutek  zgadza się   Dzięki
    #make ..

Linux Registered User:#485710 | Systemowiec.pl
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.

Mężczyzna
    Polska
    Wątków
    232
    Siła Reputacji
    1272
    Reputacja
    18333

Obudowa będzie jak znalazł na modernizację płyty po wakacjach
    Polecam http://www.cooling.pl/chieftec-lcx01...dukt,1166.html (379PLN)

Reputacja przyznana temu postowi
    Łącznie punktów reputacji: 31

Komentarze:
     Lutek  zgadza się   Dziękuję, rozważę i to
    Ostatnio edytowane przez POL_ED ; 19.05.2009 o 18:40
    Jak stosować vbcode

Wątków
    31
    Siła Reputacji
    94
    Reputacja
    1067

Cytat Napisał ziolo4ever
    Co do napędu, to wybierz znowu NEC. Mam już drugiego Nec'a (pierwszego wymieniłem po 3 latach, mimo, że działał, ale nie za każdym razem chciał odtworzyć płytkę). Nec jest bardzo tani w porównaniu do napędów innych firm, poza tym jak się zepsuje po paru latach to kupujesz nowego z nową technologią znowu za grosze, bardziej się to opłaca niż kupno droższego napędu innej firmy.

I słusznie, nie opłaca się kupować napędu pod porty SATA, gdyż napęd i tak nie jest w stanie obsłużyć w pełni tego gniazda. Sam mam jeszcze 2 wolne porty SATA, ale napęd i tak kupiłem pod ATA.
    Zanim kupiłem pierwszego Nec`a słyszłem opinię "fachofcuf" że nagrywarki Neca nagrywają dobrze i pewnie, ale mają problem z nagrywaniem na tanich kiepskich płytach. W moim przypadku to się całkowicie potwierdziło.
    Możesz potwierdzić taką teorię?

Mężczyzna
    Polska
    Wątków
    232
    Siła Reputacji
    1272
    Reputacja
    18333

Jak stosować vbcode

Wątków
    76
    Siła Reputacji
    218
    Reputacja
    2971

Zanim kupiłem pierwszego Nec`a słyszłem opinię "fachofcuf" że nagrywarki Neca nagrywają dobrze i pewnie, ale mają problem z nagrywaniem na tanich kiepskich płytach. W moim przypadku to się całkowicie potwierdziło.
    Możesz potwierdzić taką teorię?
    U mnie akurat był inny problem, gdy miałem zmasakrowaną płytę, to raczej pierwszy napęd mi nie chciał jej odczytać (przy czym na innym komputerze z napędem asus ją po którejś próbie odczytywało), za to nie było problemu z jakimkolwiek nagrywaniem, czy z technologią Label Flash. Teraz z nowym napędem nie zauważam żadnego problemu. Czyta i nagrywa wszystkie płyty bez problemu (w końcu technologia idzie do przodu). Ostatnio nawet próbowałem na strasznie zadrapaną płytę nagrać parę plików, wszystko się udało, nie było błędów.
    Napęd kupowałem jakieś 2 miesiące temu i dałem za niego 90 zł (a zaznaczę, że posiada takie bajery jak Label Flash.
    #make ..

Linux Registered User:#485710 | Systemowiec.pl
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.

darcnet jest nieaktywny Seksowna Goldnerka
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • DFI LanParty X48-T2R
      • Procesor:
      • Intel Core 2 Duo E8600
      • Karta Graficzna:
      • GeForce GTX 280
      • Monitor:
      • Samsung SyncMaster 920NW
    Dystrybucja: #!, Emacs
    Wątków
    63
    Siła Reputacji
    528
    Reputacja
    7514

Hm... skąd ja znam tę obudowę?
    Popieram POL-a, ta obudowa jest świetna.
    RTFM - naprawdę przeczytaj, zanim zadasz pytanie
    NIE UDZIELAM POMOCY NA JABBERZE ANI GADU-GADU (bo i raczej nie bywam)
    Linux Registered User #440416

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia