Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
problem z fglrx dla ati9600 w 2009.1
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: problem z fglrx dla ati9600 w 2009.1

nexus9 jest nieaktywny Boy Hotelowy
    Mężczyzna
    Dystrybucja: mandriva 2009.0/1
    Wątków
    2
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

problem z fglrx dla ati9600 w 2009.1

Z mandrivy korzystam od jakiegoś już czasu zamiennie z windowsem. Od czasu pojawienia się wersji 2008 w coraz większym stopniu i planując z czasem przejść na nią całkowicie.
    Wykorzystuję ją głównie ze względu na dobrą wsþółpracę z blenderem (tak przynajmniej było do wersji 2009.0 mandrivy), która uległa znacznemu pogorszeniu po wgraniu mandrivy 2009.1.
    Dużo czasu już straciłem na poszukiwaniu jakiegoś rozwiązania dlatego postanowiłem poprosić Was o pomoc. Z tego co ustaliłem wynika, że:
    - mandriva 2009.1 wymaga sterownika fglrx 8.6xx bądź otwartego,
    - fglrx 8.6xx nie obsługuje Radeona 9600 (którego to posiadam),
    - otwarty sterownik ATI nie obsługuje GLSL w blenderze i dużo wolniej działa (o ok. 50%),
    - fglrx 8.6xx jest wymagany w KDE 4.2x ze względu na xorg 1.6x.

Ponieważ nie zamierzam z tego powodu kupować nowego sprzętu a chciałbym korzystać z mandrivy w wersji 2009.1 wymyśliłem teoretyczne rozwiązanie, którego niestety nie potrafię zrealizować. Wyszukałem gdzieś informację, że mandrivę 2009.1 można uruchomić na xorg 1.5, które to współpracuje ze sterownikiem fglrx 8.5xx, który to z kolei obsługuje Radeona 9600.

Tak więc przynajmniej teoretycznie byłoby możliwe rozwiązanie mojego problemu gdyby udało się zainstalować mandrivę 2009.1 z xorg 1.5x i fglrx 8.5xx. Niestety nie wiem jak się do tego zabrać i od czego zacząć zwłaszcza, że nie udało mi się nigdzie znaleźć repozytorium z xorg 1.5x.

Jeżeli byście dysponowali wiedzą w jaki sposób rozwiązać ten problem w sposób opisany powyżej bądź inny to dajcie znać.

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

POL_ED jest nieaktywny Zbanowany admin
    Mężczyzna
    Dystrybucja: MDV2011-32,Debian Lenny, 64studio
    Polska
    Wątków
    232
    Siła Reputacji
    1272
    Reputacja
    18333

Odp: problem z fglrx dla ati9600 w 2009.1

Dlaczego fglrx ?
    Zalecany radeonhd i mesa.
    Tak przynajmniej rzeczą znawcy ati w internecie.
    Proszę o używanie przycisków reputacji
    Jak stosować vbcode

Jabber : [jabber]pol_ed[/jabber]

nexus9 jest nieaktywny Boy Hotelowy
    Mężczyzna
    Dystrybucja: mandriva 2009.0/1
    Wątków
    2
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Odp: problem z fglrx dla ati9600 w 2009.1

Cytat Napisał POL_ED
    Dlaczego fglrx ?
    Zalecany radeonhd i mesa.
    Tak przynajmniej rzeczą znawcy ati w internecie.
    Ponieważ wykorzystuję komputer do pracy w blenderze (grafika 3d) i na otwartych sterownikach (czyli ati dla mojej karty Radeon 9600) nie ma wsparcia dla GLSL. Dodatkowo otwarte sterowniki w w powyższym zastosowaniu są o około 50% wolniejsze przy renderowaniu.
    Dlatego zależy mi na nowej plasmie KDE 4.2 ale pod starym sterownikiem fglrx 8.5xx.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia