Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
laptop bez dysku twardego a wersje live linuxa
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: laptop bez dysku twardego a wersje live linuxa

tuptuś jest nieaktywny zaawansowany inaczej
    Mężczyzna
    Dystrybucja: mdv 2007.1
    Wątków
    35
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    51
    Reputacja
    419

laptop bez dysku twardego a wersje live linuxa

Czy ktoś znający się możne mnie oświecić. Mam laptopa fujitsu siemens (w środku samo via). Próba uruchomienia na nim wersji live mandriva 2008 kończy się błędem (nawet w trybie tekstowym, na ekranie czarno i zwis). Co ciekawe wersie debionopodobne (knoppix, cdlinux) uruchamiają się bez problemu. Pytanie czy może to mieć związek z brakiem dysku twardego w tymże komputerze.
    Ostatnio edytowane przez tuptuś ; 05.06.2009 o 08:20

robdorob jest nieaktywny Początkujący
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Mandriva Free 2009.0
    Wątków
    0
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Odp: laptop bez dysku twardego a wersje live linuxa

Jeżeli inne Live-CD "DEBIANopodobne" działają normalnie oznacza to, że sprzęt jest sprawny.
    Widocznie wersja mdv-One 2008.x nie ma sterowników do tego sprzętu lub niewłaściwie go rozpoznaje.
    Jeżeli laptpop ma być wykorzystywany bez dysku, to proponuję pozostać przy "DEBIANopodobnych".
    Przy okazji powiem, że mdv-One-2009.1 postawiło mnie w bardzo niemiłej sytuacji. Kumpel widział u mnie jak świetnie działa zainstalowane mdv-Free-2009.0. Chciałem mu zrobić niespodziankę i pokazać, że można żyć bez Win-zgrozy. Kilka dni temu ściągnąłem u niego One-2_9_1-KDE, wypaliłem na CD i odpaliłem.... i co... tyłek mokry. Grafika padła zaraz po przejściu przez tryb inicjalizacji. Gdyby nie konsola i kilka lat doświadczeń to całkiem bym się spalił ze wstydu. Mam nadzieję, że wersja z GNOMEm nie będzie miała takich problemów, bo jeśli tak to stracilibyśmy potencjalnego użytkownika (przynajmniej Mandrivy, bo może kumpel skusi się właśnie na jakiś "DEBIANopodobny" ).
    Reasumując : dystrybucja Mandriva w moich oczach niezbyt nadaje się (lub nie przyłożono się aby dobrze działała) jako Live-CD, (co nie oznacza że wersja instalowalna jest również kiepska), a więc jakikolwiek komp bez dysku to niestety Live-CD "DEBIANopodobne".
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez vorlog ; 27.06.2009 o 07:11

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia