Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
laptop bez dysku twardego a wersje live linuxa
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: laptop bez dysku twardego a wersje live linuxa

tuptuś jest nieaktywny zaawansowany inaczej
    Mężczyzna
    Dystrybucja: mdv 2007.1
    Wątków
    35
    Siła Reputacji
    52
    Reputacja
    419

laptop bez dysku twardego a wersje live linuxa

Czy ktoś znający się możne mnie oświecić. Mam laptopa fujitsu siemens (w środku samo via). Próba uruchomienia na nim wersji live mandriva 2008 kończy się błędem (nawet w trybie tekstowym, na ekranie czarno i zwis). Co ciekawe wersie debionopodobne (knoppix, cdlinux) uruchamiają się bez problemu. Pytanie czy może to mieć związek z brakiem dysku twardego w tymże komputerze.
    Ostatnio edytowane przez tuptuś ; 05.06.2009 o 08:20

robdorob jest nieaktywny Początkujący
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Mandriva Free 2009.0
    Wątków
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Odp: laptop bez dysku twardego a wersje live linuxa

Jeżeli inne Live-CD "DEBIANopodobne" działają normalnie oznacza to, że sprzęt jest sprawny.
    Widocznie wersja mdv-One 2008.x nie ma sterowników do tego sprzętu lub niewłaściwie go rozpoznaje.
    Jeżeli laptpop ma być wykorzystywany bez dysku, to proponuję pozostać przy "DEBIANopodobnych".
    Przy okazji powiem, że mdv-One-2009.1 postawiło mnie w bardzo niemiłej sytuacji. Kumpel widział u mnie jak świetnie działa zainstalowane mdv-Free-2009.0. Chciałem mu zrobić niespodziankę i pokazać, że można żyć bez Win-zgrozy. Kilka dni temu ściągnąłem u niego One-2_9_1-KDE, wypaliłem na CD i odpaliłem.... i co... tyłek mokry. Grafika padła zaraz po przejściu przez tryb inicjalizacji. Gdyby nie konsola i kilka lat doświadczeń to całkiem bym się spalił ze wstydu. Mam nadzieję, że wersja z GNOMEm nie będzie miała takich problemów, bo jeśli tak to stracilibyśmy potencjalnego użytkownika (przynajmniej Mandrivy, bo może kumpel skusi się właśnie na jakiś "DEBIANopodobny" ).
    Reasumując : dystrybucja Mandriva w moich oczach niezbyt nadaje się (lub nie przyłożono się aby dobrze działała) jako Live-CD, (co nie oznacza że wersja instalowalna jest również kiepska), a więc jakikolwiek komp bez dysku to niestety Live-CD "DEBIANopodobne".
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez vorlog ; 27.06.2009 o 07:11

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia