Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Zwiększenie proporcjonalne czcionki w Firefoksie
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Zwiększenie proporcjonalne czcionki w Firefoksie

mr_x jest nieaktywny Super Moderator
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Asus M2N-SLI
      • Procesor:
      • AMD Athlon 64 X2 5000+
      • Karta Graficzna:
      • NV GF 9800 GTX+
      • Karta Dźwiękowa:
      • Integra
      • Monitor:
      • LG 24 cale (1920x1200)
    Dystrybucja: Mint (amd64)
    Polska
    Wątków
    135
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    636
    Reputacja
    9135

Zwiększenie proporcjonalne czcionki w Firefoksie

Od kiedy mam większy monitor, należało zwiększyć DPI (to akurat jest jasne). Problem jest z Firefoksem. Otóż na takim monitorze (24") czcionki na stronach są zbyt małe. Da się czytać, ale po pewnym czasie aż oczy bolą.

Wiem, że jest coś takiego, jak wymuszenie minimalnego rozmiaru czcionki, ale to nie działa, tak jakbym ja tego chciał. Chodzi oto, że wtedy wszystkie czcionki są powiększane (te poniżej progu), a nie powinny (niektóre), przez co wiele stron wygląda źle.

Chciałbym osiągnąć wymuszenie powiększenia czcionek, ale wszystkich proporcjonalnie (coś jak zwiększenie DPI). Efekt taki daje kombinacja Ctrl + scroll myszy, ale tu trzeba robić to z każdą nową stroną, a tyle ich przeglądam, że nie chce mi się wciąż robić tej kombinacji.

Dlatego chciałbym, aby FF sam ustawiał odpowiednio większe czcionki dla każdej strony, ale proporcjonalnie wszystkie na raz (a nie, jak przez wymuszenie minimalnej).
    Ostatnio edytowane przez mr_x ; 06.06.2009 o 16:50

suncez jest nieaktywny Super Moderator
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Debian Mandriva
    Wątków
    142
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    281
    Reputacja
    3732

Odp: Zwiększenie proporcjonalne czcionki w Firefoksie

Strony miewają błędy i dlatego pewnie ustawianie minimalnej czcionki źle działa. Czasem może pomóc wymuszenie lub wykluczenie konkretnego typu czcionki. Kiedyś obok opcji ustawień czcionek była opcja zmiany rozdzielczości, nie wiem czy wciąż to jest w FF, bo używam iceweasel. Jest taki opis, nie wczytywałem się, być może dotyczy tylko wyświetlania fontów w samym FF jako programie, zobacz http://kb.mozillazine.org/Layout.css.dpi
    W samym programie fonty można zmieniać chyba przez wpisy w plikach chrome w katalogu domowym FF, nigdy nie testowałem.
    Ostatnio edytowane przez suncez ; 06.06.2009 o 17:04
    Regulamin Forum - lektura obowiązkowa Pytania - jak mądrze je zadawać vbcode - jak formatować tekst w postach Reputacja - jak używać przycisków reputacji

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia