Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
mdv 2009.1 one; pulse audio nie dziala po update
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: mdv 2009.1 one; pulse audio nie dziala po update

Wątków
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

mdv 2009.1 one; pulse audio nie dziala po update

Po ostatnim update, po wielu perypetiach z dziwnym zachowaniem dźwięku w Amarok2, a i po testach w grach doszedłem do wniosku, że PulseAudio nie działa z AC97 (audiacius za to działa normalnie). Wyłączenie go naprawia sytuację. Również mam anomalie z innymi sterami nvidii ( płyta główna na jej chipsecie w końcu nForce2). FPS wariuje, co jakiś czas ze 170 spada do 20 na jakieś 10 sec. Również nie mogę dokopać się do info na temat odświeżania monitora. Nie rozumiem dlaczego serwer X stara się być mądrzejszy ode mnie i ciągle ustawia odświeżanie jego zdaniem najlepsze nie uwzględniając moich ustawień w Ustawienia systemowe->Ekran jak i Centrum sterowania mdv->sprzęt->przęglądanie i modyfikacja sprzętu->karta graficzna(konfiguracja)->monitor->standardowe i wybrana odpowiednia rozdziałka+odświeżanie. Dodam, że mam lcd flatron LG. Ustawia mi na 75 hz (co mi wychodzi za ekran), a optymalną wielkością jest 70. Modline generowany przez shell i wpisany do x.conf w podanym na tym forum sposobie daje mierne rezultaty. Dodam że po restarcie xów moje ustawienia są brane pod uwagę gdy wchodzę do ustawienia sys->ekran wcześniej to jak się domyślam automatic.

Sorry, że tak rozlegle, ale nie oszukujmy się... search w tej witrynie jest tragiczny... nic nie da się znaleźć. Powinniście wprowadzić inną politykę. To nie userzy powinni ustawiać słowa kluczowe a administratorzy (pierwszy sprawdzający wątek). Byłby porządek. Bezwartościowe wątki by nie miały słów i człowiek nie znajdywałby wątków ze słowem kluczowym "na".

ps. nie muszę chyba pisać, żem noobek w linuxie. Nie dość, że noob i pare issues w jednym wątku to jeszcze kogoot.... zaraz mnie ochrzani jeden z drugim .

ps2. repo z wątku POL_ED czyly Cooker.

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

POL_ED jest nieaktywny Zbanowany admin
    Mężczyzna
    Dystrybucja: MDV2011-32,Debian Lenny, 64studio
    Polska
    Wątków
    231
    Downloads
    150
    Uploads
    102
    Siła Reputacji
    1271
    Reputacja
    18333

Odp: mdv 2009.1 one; pulse audio nie dziala po update

Dlaczego dodajesz nośniki dla cooker ?
    Zamierzasz testować MDV2010 ?

Powinieneś mieć nośniki urpmi dla wersji free official 2009.1
    Zobacz http://easyurpmi.zarb.org/

Zainstaluj ponownie MDV2009.1 i zrób update z nośników dla official MDV2009.1, a nie dla cooker (MDV2010).

Kod:
    urpmi.addmedia --distrib --mirrorlist '$MIRRORLIST'
    urpmi.addmedia --distrib --mirrorlist 'http://plf.zarb.org/mirrors/$RELEASE.$ARCH.list'
    Proszę o używanie przycisków reputacji
    Jak stosować vbcode

Jabber : [jabber]pol_ed[/jabber]

darcnet jest nieaktywny Seksowna Goldnerka
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • DFI LanParty X48-T2R
      • Procesor:
      • Intel Core 2 Duo E8600
      • Karta Graficzna:
      • GeForce GTX 280
      • Monitor:
      • Samsung SyncMaster 920NW
    Dystrybucja: #!, Emacs
    Wątków
    63
    Downloads
    4
    Uploads
    1
    Siła Reputacji
    528
    Reputacja
    7514

Cytat Napisał rave
    Sorry, że tak rozlegle, ale nie oszukujmy się... search w tej witrynie jest tragiczny... nic nie da się znaleźć.
    Prawda. Ale na szczęście jest rozwiązanie tego problemu - skorzystanie z Google. Formułujesz zapytanie i dodajesz do tego jeszcze frazę:
    Kod:
    site:mandrivalinux.eu
    I wtedy Google przeszuka tylko nasze forum.
    RTFM - naprawdę przeczytaj, zanim zadasz pytanie
    NIE UDZIELAM POMOCY NA JABBERZE ANI GADU-GADU (bo i raczej nie bywam)
    Linux Registered User #440416

Wątków
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

POL_ED wychodzi na to, że już testuję. Co prawda z początku nie byłem tego świadomy. Byłem przekonany, że podane przez Ciebie repo po prostu zwiększają bazę oprogramowania. Marzyło mi się np. bezproblemowe zainstalowanie acetoneiso2. A opis Twojego wątku też za bardzo nie uświadamia ale za to rzuca się w oczy gdy się na tym forum szuka repozytoriów. Dopisek Cooker dużo mi nie mówił .

http://rpmlinux.org/readme-first
    Co myślicie o repo z tego serwisu? Wygląda na bogatą bazę.

Powiem prawdę, na trzeci reinstall nie mam sił (nawet nie pytajcie ) . Za dużo mnie kosztowała konfiguracja tego systemu. Może po prostu podmienię nośniki na te podane na tamtej stronie. Póki co system jest w miarę stabilny. Co prawda jest parę problemów ( np. po wywoływanym przez aplikacje konfiguracyjne po większych zmianach wylogowaniu, ixy nie wstają, jak się to zrobi własnoręcznie nie ma problemu) ale gdy już się uporam z tym problemem z częstotliwością monitora będę raczej zadowolony .

ps. Co jakiś czas wyskakuje mi komunikat o autokonfiguracji, że nie może znaleźć prawidłowego pliku (czy jakoś tak, nie za bardzo wiem gdzie tego szukać), może to jest przyczyną nie pamiętania moich ustawień odświeżania monitora.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia