Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Mandriva 64 vs EM64T
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Mandriva 64 vs EM64T

Wątków
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Mandriva 64 vs EM64T

Witam

Z tego co wyczytałem na internecie, EM64T to programowa emulacja rozkazów 64 bitowych w procesorach 32 bitowych, tak w skrócie mówiąc. Moje pytanie jest takie:

Czy da się zainstalować Mandrivę 64 bitową na procesorze z tą technologią (mój prawdopodobnie będzie Pentium 4 3.8) oraz czy się to opłaca Czy może będzie tak, że 32 bitowa wersja będzie działać szybciej od tej "emulowanej"

Z góry dziękuję za informacje.

PS: Mój komp ma być jak się uda:
    HP XW4300, INTEL P4 3,8GHZ, 4GB RAM, 80GB HDD SATA, QUADRO FX 3450.
    Ostatnio edytowane przez attache12 ; 09.07.2009 o 01:18

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

machabeuszan jest nieaktywny Boy Hotelowy
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • MSI GT780DXR
      • Procesor:
      • Intel Core i7-2670QM
      • Karta Graficzna:
      • NVIDIA GTX 570M
      • Karta Dźwiękowa:
      • n/a
      • Monitor:
      • n/a
      • Kernel:
      • 3.2.0-35-generic (x86_64)
    Dystrybucja: Linux Mint 17 KDE 64Bit
    Wątków
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    23
    Reputacja
    51

Odp: Mandriva 64 vs EM64T

Z zasady systemy emulowne działają wolniej niż „natywne” (nie wiem czy to dobre słowo) oczywiście jeśli to jest programowa emulacja.
    Zasada jest bowiem prosta. Każdy procesor ma pewną moc obliczeniową, która jest niestety ograniczona. Uruchamiając emulator już na starcie niepotrzebnie obciążasz procesor. Poza tym Mandriva 64 nie działa z zasady szybciej, pozwala jedynie wykorzystać szybsze procesory 64 bitowe, a 32bit P4 z zestawem kilku 64bit instrukcji do takich nie należy.

Cytat Napisał wikipedia
    EM64T (…) Są to nałożone na architekturę x86 dodatkowe instrukcje umożliwiające obsługę 32- i 64-bitowych aplikacji.
    - to nie oznacza że te procesory są przygotowane do uciągnięcia całego systemu operacyjnego a jedynie pojedynczych komend. To tak jak oglądanie filmów na małym ekranie telefonu komórkowego – można ale nie ma sensu w praktyce.

Lepszym rozwiązaniem by było wykorzystanie nieużywanych zasobów karty graficznej (GPGPU, CUDA). Marzę o systemie który pozwalałby zaemulować na GPU zwykłą jednostkę IA32, x86 (lub x86_64). Programowego rozwiązania nie ma ale nVidia wypuściła Teslę czyli GPU z obsługą x86.

Tyle w teorii. Spróbuj, może Ci się uda coś wykrzesać z tego P4, nieraz udają się takie cuda jak XP na commodore.
    Ostatnio edytowane przez machabeuszan ; 09.07.2009 o 02:24

Wątków
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Odp: Mandriva 64 vs EM64T

Eksperymentować za bardzo mi się nie chce. Zainstaluje wersje 32 bitową. Z góry dzięki za informacje.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia