Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
problem z jar-ami
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: problem z jar-ami

Ludvick jest nieaktywny Sprzedawca Żywopłotów
    Mężczyzna
    Dystrybucja: Bridge Linux (Arch made easy) 64bit
    Wątków
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    107
    Reputacja
    1304

[SOLVED] problem z jar-ami

Mam następujący problem: po zainstalowaniu "na czysto" Mandrivy 2009.1 archiwa javy (.jar) funkcjonowały bezproblemowo - w skojarzeniach plików ustawiłem program obsługujący .jar-y i wszyściutko grało: .zipy otwierał ark, .jary - xjar (xjar to malutki, napisany w c, programik do uruchamiania .jar'ów). Po instalacji Mandrivy wszystko to działało wyśmienicie. Obecnie jest tak, że plik .jar otwiera się w ark'u i za nic nie mogę ustawić programu obsługującego pliki .jar: albo .zipy i .jary otwierają się w ark'u. albo w xjar. W systemsettings (w skojarzeniach) występuje java-archive oraz x-java-archive. W obydwu przypadkach, jako program obsługujący ustawiłem xjar, ale - niestety - przykładowy plik okno.jar, który mam na pulpicie, ani nie ma ikonki takiej, jak na początku (ma taką jak archiwa), ani nie jest obsługiwany przez xjar, tylko przez ark'a.
    Domyślam się, że jest to kwestia tzw. MIME-typów, ale co dokładnie muszę zrobić, żeby wszystko działało, jak na początku, po instalacji? Dodam, że w zakresie javy nic nie było doinstalowywane ani odinstalowywane, programik xjar tez nie uległ zmianom.
    Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Rozwiązanie:

Problem rozwiązany.
    Nie wiem skąd i dlaczego, ale w katalogu

Kod:
    /usr/share/mime/application
    pojawił się plik

Kod:
    java-archive.xml
    wystarczyło usunąć ten plik oraz wpis

Kod:
    application/java-archive
    w plikach

Kod:
    /usr/share/mime/aliases
    /usr/share/mime/globs
    /usr/share/mime/globs2
    /usr/share/mime/types
    i wszystko śmiga, jak po instalacji Mandrivy.

UWAGA! Nie pomylić z plikiem

Kod:
    x-java-archive.xml
    Ostatnio edytowane przez Ludvick ; 17.07.2009 o 02:16 Powód: Automerged Doublepost

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia