Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
TrueCrypt
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: TrueCrypt

Wątków
    2
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

TrueCrypt

Witam!

Mam Windowsy i Mandrivę. Zainstalowałem sobie TrueCrypta. Użyłem opcji Narzędzia -> Konfigurowanie dysku podróżnego. I teraz pytanie moje - jak utworzyć autostart taki, który by działał zarówno pod Windowsami jak i Linuksem? TrueCrypt stworzył mi tylko plik tekstowy autostart, katalog z plikami exe i duży katalog z zaszyfrowanym obrazem do zamontowania. Na stronie TrueCrypta widnieje informacja, że jest on wieloplatformowy.

I rzecz druga, mam kilka partycji, jedna NTFS z Windowsami, druga NTFS z danymi i partycje od Mandrivy. Jak mogę zaszyfrować cały komputer? Ponoć jakąś opcję multiboot trzeba, żebym zastosował. Nie znalazłem żadnego tutorialu jak zaszyfrować cały komputer TrueCryptem, mając kilka systemów operacyjnych. Prosiłbym o link, jeśli ktoś zna taki tutorial. Zastanawiam się też swoją drogą, czy nie nadpisze mi wtedy TrueCrypt bootloadera.

Pozdrawiam!

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia