Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
TrueCrypt
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Temat: TrueCrypt

Wątków
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

TrueCrypt

Witam!

Mam Windowsy i Mandrivę. Zainstalowałem sobie TrueCrypta. Użyłem opcji Narzędzia -> Konfigurowanie dysku podróżnego. I teraz pytanie moje - jak utworzyć autostart taki, który by działał zarówno pod Windowsami jak i Linuksem? TrueCrypt stworzył mi tylko plik tekstowy autostart, katalog z plikami exe i duży katalog z zaszyfrowanym obrazem do zamontowania. Na stronie TrueCrypta widnieje informacja, że jest on wieloplatformowy.

I rzecz druga, mam kilka partycji, jedna NTFS z Windowsami, druga NTFS z danymi i partycje od Mandrivy. Jak mogę zaszyfrować cały komputer? Ponoć jakąś opcję multiboot trzeba, żebym zastosował. Nie znalazłem żadnego tutorialu jak zaszyfrować cały komputer TrueCryptem, mając kilka systemów operacyjnych. Prosiłbym o link, jeśli ktoś zna taki tutorial. Zastanawiam się też swoją drogą, czy nie nadpisze mi wtedy TrueCrypt bootloadera.

Pozdrawiam!

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia