Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
nVIdia drivers
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: nVIdia drivers

Anonymous Gość

nVIdia drivers

Zanim zadałem tu pytanie przeczytałem wszytko co udało mi się znaleźć w internecie na ten temat i problemu jak na razie nie udało mi się rozwiązać.
    Po zainstalowaniu sterowników nVidia (najnowszych o ile pamiętam 1.0-4496), zmodyfikowaniu XConfig-4 zgodnie z README i załadowaniu modułu nvidia w czasie wykoywania skryptu startx komputer się zawiesza w spoób uniemożliwiający zrobienie czego kolwiek oprócz "reset na obudowie komputera.

Sterowników próbowałem zarówno na kernellu 2.4.21.-0.13mdk jak i zmienionym 2.4.22. Według logów wszytko jest ok. A jednak nie jest.
    Czy ktoś może mi pomóc?

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Wątków
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    67
    Reputacja
    517

Re: nVIdia drivers

Zanim zadałem tu pytanie przeczytałem wszytko co udało mi się znaleźć w internecie na ten temat i problemu jak na razie nie udało mi się rozwiązać.
    Po zainstalowaniu sterowników nVidia (najnowszych o ile pamiętam 1.0-4496), zmodyfikowaniu XConfig-4 zgodnie z README i załadowaniu modułu nvidia w czasie wykoywania skryptu startx komputer się zawiesza w spoób uniemożliwiający zrobienie czego kolwiek oprócz "reset na obudowie komputera.

Sterowników próbowałem zarówno na kernellu 2.4.21.-0.13mdk jak i zmienionym 2.4.22. Według logów wszytko jest ok. A jednak nie jest.
    Czy ktoś może mi pomóc?
    Heh, znam Twoją historię z pcol'a Ale jakoś nic mi do głowy nie przychodzi. Ale...Dwa tygodnie temu komilowałem jajko 2.4.22 i faktycznie efekt był mniej więcej taki jak opisywałeś. System padał, pozostawał twardy reset. Oczywiście na sterowniku nvidii. Ale w logach pojawiała się informacja, że nie można zincjować modułu. Problemem była na stałe wkompilowana obsługa /dev/agpart lub podobnie. Jeśli masz na stałe wkompilowane to musisz przekompilować jajko na nowo.

Ale gdzieś mi przemknęło, że w plikach XF86config-(4) masz trochę jak dla mnie zbędnych informacji. U mnie poszczególne sekcej wyglądają tak:

Section "Device"
    Identifier "device1"
    VendorName "nVidia Corporation"
    BoardName "NVIDIA GeForce2 DDR (generic)"
    Driver "nvidia"
    #Driver "nv"

BusID "PCI:01:00:0"
    Option "NoLogo"
    Option "DPMS"
    EndSection

Section "Module"
    Load "dbe" # Double-Buffering Extension
    Load "v4l" # Video for Linux
    Load "extmod"
    Load "type1"
    Load "freetype"
    Load "glx" # 3D layer
    EndSection

Jeśli to nie pomoże to ja naprawdę nie mam pomysłu :/

motto jest nieaktywny Jaskółka Europejska
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • JetWay VB400
      • Procesor:
      • Athlon XP 2400
      • Karta Graficzna:
      • GeForce IV
      • Karta Dźwiękowa:
      • AC'97
      • Monitor:
      • Philips170B
      • Kernel:
      • zazwyczaj najnowszy...
    Dystrybucja: Debian GNU/Linux
    Wątków
    101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    30
    Reputacja
    1
    Ehh z tym kompilowaniem jadra to też mam ekscesy, ale tu zapewne wynikajace z mojej niewiedzy, lub zbyt malej wiedzy. Wczytuje stary config do menuconfig i zmieniam tylko procesor na Athlona (nie wiem dlaczego jak sie system instaslowal to rozpoznał mojego Athlonka jako PIII). Kompiluje jajko robie wszytko jak trzeba jak w hawto i wszytko przebiega jak w w tych opisach z tym że na końcu okazuje się, iż nie mam DVD i dźwieku. Poszukam tego agpart czy co kolwiek to jest i jak rozumiem ma to isc jako moduł. Dziękuję już w tej chwili bo każdy pomysł jest dla mnie zbawienny (Daje mi odrobinę nadzieji na to że ureuchomie wszytko jak potrzeba).
    Co do pliku konfiguracyjnego to użyłeś słowa zbędnych, ale czy przeszkadzających? Ok ok zrobie jak najskromniej.

Druciak jest nieaktywny Gold Member
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Abit BX-133RAID
      • Procesor:
      • Pentium III (Coppermine)
      • Karta Graficzna:
      • GeForce
      • Karta Dźwiękowa:
      • Creative Labs SB Live!
      • Monitor:
      • iiyama
      • Kernel:
      • 2.6.16.23-1
    Dystrybucja: 2.0 PLD Linux (Ac)
    Wątków
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    37
    Reputacja
    71
    Ehh z tym kompilowaniem jadra to też mam ekscesy, ale tu zapewne wynikajace z mojej niewiedzy, lub zbyt malej wiedzy. Wczytuje stary config do menuconfig i zmieniam tylko procesor na Athlona (nie wiem dlaczego jak sie system instaslowal to rozpoznał mojego Athlonka jako PIII). Kompiluje jajko robie wszytko jak trzeba jak w hawto i wszytko przebiega jak w w tych opisach z tym że na końcu okazuje się, iż nie mam DVD i dźwieku. Poszukam tego agpart czy co kolwiek to jest i jak rozumiem ma to isc jako moduł. Dziękuję już w tej chwili bo każdy pomysł jest dla mnie zbawienny (Daje mi odrobinę nadzieji na to że ureuchomie wszytko jak potrzeba).
    Co do pliku konfiguracyjnego to użyłeś słowa zbędnych, ale czy przeszkadzających? Ok ok zrobie jak najskromniej.
    Robiles jak jest w HOWTO Zajrzyj do:
    Kod:
    [root@inferno root]# vi /usr/share/doc/kernel-source-2.4.21/README.kernel-sources
    Moze to ci jakos pomoze w konfiguracji kernela... tylko musisz wejsc do source swojego kernela... podpowiem, ze mozna zainstalowac pakiet kernel-source do pozniejszej kompilacji... Ech ten Mandrake
    Ps. nie wiem, ale wydaje mi sie, ze jak ja robielem make install to nawet nowy kernel dodal mi sie do lilo, wiec konfiguracje lilo.conf moglem sobie odpuscic.

motto jest nieaktywny Jaskółka Europejska
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • JetWay VB400
      • Procesor:
      • Athlon XP 2400
      • Karta Graficzna:
      • GeForce IV
      • Karta Dźwiękowa:
      • AC'97
      • Monitor:
      • Philips170B
      • Kernel:
      • zazwyczaj najnowszy...
    Dystrybucja: Debian GNU/Linux
    Wątków
    101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    30
    Reputacja
    1
    Nie no kernel mi się instaluje, tylko potem ma dwa problemy, ginie mi DVD i dźwięk a robie konfig do nowego ze starego zmienijąc tylko prcesor na Athlon. Włąsnie mi zasugerowano, że pomoże

Option "IgnoreDisplayDevices" "DFP, TV"

w sekcji device. NO zobaczymy.

Wątków
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    67
    Reputacja
    517
    Nie no kernel mi się instaluje, tylko potem ma dwa problemy, ginie mi DVD i dźwięk a robie konfig do nowego ze starego zmienijąc tylko prcesor na Athlon. Włąsnie mi zasugerowano, że pomoże

Option "IgnoreDisplayDevices" "DFP, TV"

w sekcji device. NO zobaczymy.
    Z DVD nie pomoge. Co do dźwięku to musisz zainstalować sterowniki alsy. Waniliowy kernel ich nie ma, a mandrekowy jest łatany.

Anonymous Gość

Czy ktoś może mi pomóc?
    spruboj skompilowac drivery z pakietow src.rpm. tylko tym sposobem osiagnalem sprawna akceleracje

Wątków
    58
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    42
    Reputacja
    141
    Jakiś czas temu, dałem na Forum opis instalacji sterowników nVidii. Możecie spróbować opisanym tam sposobem.
    This is your life and it's ending one minute at a time.

Anonymous Gość
    opis zaczerpniety z sieci (adresu juz nie pamietam :cry: ). tylko tym sposobem osiagnolem sprawne 3D pod mandrake
    ___
    Instalacja sterownika nvidia w Linux Mandrake 9.X.

Najpierw należy pobrac 2 pliki:

http://download.nvidia.com/XFree86_40/1.0-....0-3123.src.rpm
    http://download.nvidia.com/XFree86_40/1.0-....0-3123.src.rpm

Teraz jako root należy zainstalować te źródła:
    rpm --rebuild NVIDIA_kernel-1.0-3123.src.rpm
    rpm --rebuild NVIDIA_GLX-1.0-3123.src.rpm

Źródła instalują się w katalogu /usr/src/RPM/RPMS/i586
    Należy tam się udać i wydać takie komendy:
    rpm -Uvh NVIDIA_kernel-1.0-3123.i586.rpm
    rpm -Uvh NVIDIA_GLX-1.0.3123.i586.rpm

Teraz jeszcze trzeba tylko zmienić wpis w pliku /etc/X11/XF86Config-4 (Section "Device")
    Driver "nv"
    na
    Driver "nvidia"

Anonymous Gość

Czy ktoś może mi pomóc?
    http://www.nvnews.net/vbulletin/showthread...?threadid=20750

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)