Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
Proszę o pomoc!!!!!!! Kłopoty z kompilacją dżondra :)
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Proszę o pomoc!!!!!!! Kłopoty z kompilacją dżondra :)

Wątków
    4
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Proszę o pomoc!!!!!!! Kłopoty z kompilacją dżondra :)

Witam

Mój problem wygląda teraz następująco: ściągnąłem sobie dżondro w wersji 2.4.22 i ładnie poustawiałem menuconfigiem. Następnie make dep, clean, bzImage, modules i modules_install. Wszystko ładnie. Następnie przerzuciłem imaga do /boot i zmieniłem lilo.conf, też wszystko dobrze. Nawet dorobiłem sobie inita komendą mkinitrd i również umieściłem w /boot. Dodałem oczywiście wpis do lilo.conf i wklepałem lilo. Wszystko OK. Zrobiłem reboota, wybrałem nową opcję i... błąd... Wywaliło mi taki komunikat :
    Warning: unable to open an initial console
    Kernel panic: No init found. Try passing init= option to kernel.

No i tu się kończy moje doświadczenie w kompilacju kernela (zacząłem to robić dzisiaj ). Więc jeśli ktoś mógłby mi pomóc, powiedzieć co z tym zrobić, byłbym bardzo wdzięczny.

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Wątków
    38
    Siła Reputacji
    68
    Reputacja
    517

Re: Proszę o pomoc!!!!!!! Kłopoty z kompilacją dżondra :)

Wywaliło mi taki komunikat :
    Warning: unable to open an initial console
    Kernel panic: No init found. Try passing init= option to kernel.

Wygląda, że nie wkompilowałeś czegoś co nazywa się console drivers. Albo czegoś innego. Oczywiście nie nadpisałeś starego jajka może je uruchomić?

Wątków
    4
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    No dobrze, udało mi się już odpalić nowego kernela. Mój błąd, późno było wczoraj i źle wpisałem partycję roota. Ale już poprawiłem. Teraz z kolei inna sprawa. Mianowicie nie widzi mi partycji windowsowych. Mam zainstalowanego Linuxa z WindowsemXP i w opcjach dżondra dodałem moduły obsługi systemu VFAT i NTFS. Mimo to ciągle mi nie widzi tych partycji. Zapewne trzeba mu je jakoś dopisać, ale nie wiem jak. Z góry dzięki wielkie za pomoc.

Wątków
    38
    Siła Reputacji
    68
    Reputacja
    517
    No dobrze, udało mi się już odpalić nowego kernela. Mój błąd, późno było wczoraj i źle wpisałem partycję roota. Ale już poprawiłem. Teraz z kolei inna sprawa. Mianowicie nie widzi mi partycji windowsowych. Mam zainstalowanego Linuxa z WindowsemXP i w opcjach dżondra dodałem moduły obsługi systemu VFAT i NTFS. Mimo to ciągle mi nie widzi tych partycji. Zapewne trzeba mu je jakoś dopisać, ale nie wiem jak. Z góry dzięki wielkie za pomoc.
    Heh dziwne.Mandreke zazwyczaj nie ma z tym problemów. Ale sprawdx czy masz taki wpis mniejwiecej w /etc/fstab:
    /dev/hda1 /mnt/win_c vfat iocharset=iso8859-2,codepage=852,umask=0 0 0

Chociaz ten wpis moze byc. Wtedy trzeba zamontowac partycje:
    mount -t vfat /dev/hda1 /mnt/win_c

Oczywiscie lektura obowiazkowa:
    man mount

Wątków
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Odp: Proszę o pomoc!!!!!!! Kłopoty z kompilacją dżondra :)

Cytat Napisał Alexy
    helo to moze oowiesz mi jaknaprawic ten blad kernel panic bo mam tosamo i niewiem co teraz zrobic

pozdro

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)