Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
Radeon i tv-out
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Radeon i tv-out

Wątków
    1
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Radeon i tv-out

Mam poważny problem z tv-outem na karcie radeon 9000. Podczas przechodzenia w tryb graficzny jeżeli jest podłączona wtyczka s-video do karty, system nie uruchamia się. Próbowałem przeróżnych sterowników ale bezskutecznie. Jeżeli ktoś wie co mam począć to niech mi pomoże. Używam M 9.1
    wozer@plusnet.pl

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Wątków
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    Niestety również mam ten sam problem z tą samą kartą (zarówno przy Mandrake 9.1. jak i przy 9.2) - przy podłączonym kablu do TV X-y się nie uruchamiają. Najnowsze sterowniki nic nie dają .
    Dołączam się do próśb Wozera.

nibui@poczta.onet.pl

Anonymous Gość
    No nie przesadzajcie... nie odpala sie tylko KDE a to dlatego ze wywala błąd że nie może znaleść ekranu na drugiej karcie graficznej, mi się udało odpalic gnome z podpiętym tv. Co nie zmienia faktu że TV nie działał.. a właściwie działał tylko że na ekranie "sieczka" .
    Tak więc ja również czekam na rozwiązanie tego problemu )
    Pozdrawiam Seamon )

Anonymous Gość
    Ja mam Radeona 9100, niestety także nie udało mi się ustawić tv-outa na tej karcie. Nie mam zainstalowanych żadnych sterowników grafiki poza tymi, które standardowo wrzucił mi Mandrake 9.2.
    Po podłączeniu kabla (u mnie svhs-euro) nie startują X, więc otwieram filmy mplayerem takim oto poleceniem:
    "mplayer -vo fbdev -fs -vop scale=800:0 -aspect 4:3 -subalign 2 nazwa_pliku.avi"
    bez cudzysłowiów oczywiście
    Ja jeszcze dodaje sobie -subfont-encoding cp1250.
    Obraz jest na tyle dobry, że spokojnie można oglądać.
    To tyle na razie udało mi się osiągnąć.
    Może to komuś pomoże.
    Pozdrawiam

Wątków
    2
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Re: Radeon i tv-out

Mam poważny problem z tv-outem na karcie radeon 9000. Podczas przechodzenia w tryb graficzny jeżeli jest podłączona wtyczka s-video do karty, system nie uruchamia się. Próbowałem przeróżnych sterowników ale bezskutecznie.
    Mam identyczną sytuację.
    Gdy odpalę kompa z podłączoną wtyczką do TV-OUT system w ogóle nie startuje.
    Także przyłączam się do prośby.
    ATI Radeon 7000, Mandrake 9.2, KDE 3.1

pozdr.

Wątków
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    Należy zainstalować sterownik ze strony ati. Uruchomić fglrxconfig. Wybrać obsługę tv-out. Ekrany ustawić na clone mode: primary - crt, secondary - tv. Ustawic parametry odswieżania dla obu monitorów, dla tv kolejno: 30-50 oraz 60. Po zakończeniu konfiguracji sterownika neleży ręcznie edytować XF86Config-4: odszukać w sekcji ustawień karty wpis BusID "PCI:1:0:1" lub "PCI:2:0:1" i zamienić odpowiednio na "PCI:1:0:0" lub "PCI:2:0:0". Pozostaje zapis, restart i X'y startują pięknie na dwóch ekranach.
    PS. Jak ktoś wymysli sposób aby filmy chodziły płynnie na obu ekranach to proszę o info.
    Pozdrawiam.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)