Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Radeon i tv-out
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Radeon i tv-out

Wątków
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Radeon i tv-out

Mam poważny problem z tv-outem na karcie radeon 9000. Podczas przechodzenia w tryb graficzny jeżeli jest podłączona wtyczka s-video do karty, system nie uruchamia się. Próbowałem przeróżnych sterowników ale bezskutecznie. Jeżeli ktoś wie co mam począć to niech mi pomoże. Używam M 9.1
    wozer@plusnet.pl

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Wątków
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    Niestety również mam ten sam problem z tą samą kartą (zarówno przy Mandrake 9.1. jak i przy 9.2) - przy podłączonym kablu do TV X-y się nie uruchamiają. Najnowsze sterowniki nic nie dają .
    Dołączam się do próśb Wozera.

nibui@poczta.onet.pl

Anonymous Gość
    No nie przesadzajcie... nie odpala sie tylko KDE a to dlatego ze wywala błąd że nie może znaleść ekranu na drugiej karcie graficznej, mi się udało odpalic gnome z podpiętym tv. Co nie zmienia faktu że TV nie działał.. a właściwie działał tylko że na ekranie "sieczka" .
    Tak więc ja również czekam na rozwiązanie tego problemu )
    Pozdrawiam Seamon )

Anonymous Gość
    Ja mam Radeona 9100, niestety także nie udało mi się ustawić tv-outa na tej karcie. Nie mam zainstalowanych żadnych sterowników grafiki poza tymi, które standardowo wrzucił mi Mandrake 9.2.
    Po podłączeniu kabla (u mnie svhs-euro) nie startują X, więc otwieram filmy mplayerem takim oto poleceniem:
    "mplayer -vo fbdev -fs -vop scale=800:0 -aspect 4:3 -subalign 2 nazwa_pliku.avi"
    bez cudzysłowiów oczywiście
    Ja jeszcze dodaje sobie -subfont-encoding cp1250.
    Obraz jest na tyle dobry, że spokojnie można oglądać.
    To tyle na razie udało mi się osiągnąć.
    Może to komuś pomoże.
    Pozdrawiam

Wątków
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Re: Radeon i tv-out

Mam poważny problem z tv-outem na karcie radeon 9000. Podczas przechodzenia w tryb graficzny jeżeli jest podłączona wtyczka s-video do karty, system nie uruchamia się. Próbowałem przeróżnych sterowników ale bezskutecznie.
    Mam identyczną sytuację.
    Gdy odpalę kompa z podłączoną wtyczką do TV-OUT system w ogóle nie startuje.
    Także przyłączam się do prośby.
    ATI Radeon 7000, Mandrake 9.2, KDE 3.1

pozdr.

Wątków
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    Należy zainstalować sterownik ze strony ati. Uruchomić fglrxconfig. Wybrać obsługę tv-out. Ekrany ustawić na clone mode: primary - crt, secondary - tv. Ustawic parametry odswieżania dla obu monitorów, dla tv kolejno: 30-50 oraz 60. Po zakończeniu konfiguracji sterownika neleży ręcznie edytować XF86Config-4: odszukać w sekcji ustawień karty wpis BusID "PCI:1:0:1" lub "PCI:2:0:1" i zamienić odpowiednio na "PCI:1:0:0" lub "PCI:2:0:0". Pozostaje zapis, restart i X'y startują pięknie na dwóch ekranach.
    PS. Jak ktoś wymysli sposób aby filmy chodziły płynnie na obu ekranach to proszę o info.
    Pozdrawiam.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)