Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
2 problemy z linuksem
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: 2 problemy z linuksem

Wątków
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

2 problemy z linuksem

Witam
    Jestem poczatkujacym uzytkownikiem linuksa.
    mam dwa problemy
    1. czesto przy instalacji programow wyskakuje mi komunikat o braku biblioteki np. libpng12.so.0 . na plytach instalacyjnych jej nie ma , wiec sciagam ja z internetu. moje pytanie w ktore miejsce ja wrzucic aby juz ten komunikat nie wyskakiwal tylko zeby program sie dobrze zainstalowal? wrzucalem juz do /lib, /usr/X11/R6/lib, /usr/lib/qt3/lib, ale to nic nie dawalo tzn komunikat calyczas sie pojawial.
    2. dzis przy probie uruchomieniu linuksa pojawil mi sie taki komunikat:
    Failed to chceck system. Do you want to repair errors?
    bez roznicy czy dam na tak czy nie wyskakuje mi ze nie mogl naprawic, moge tylko zrestartowac albo sprobowac naprawic samemu w konsoli bez mozliwosci uruchomienia KDE. Niestety nie wiemjak naprawic ten blad. Dlatego prosze o pomoc.
    Dodam ze ostatnio probowalem skonfigurowac quote i mozliwe ze cos przekombinowalem.
    Z gory dziekuje
    Greeteri

Wątków
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    1
    1. ta bibliotek jest na płycie powinno to sie nazywać libpng-devel-*.rpm czy jakoś tak, co do umiejscowienia to większość bibliotek jest w /usr/lib/
    2. w konsoli jet progranmik który nieestety nie pamiętam jak się nazywa, ale jak sobie nie proadziś to zreinstaluj sysa (ja przynajmniej moge tak trobić bo u mnie /usr to inny dysk i /home/ to inny dysk więc mi nie lecią sie kochać żadne progsy i dane podczas reinstalacji sysya)
    pozdro

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)