Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
drukowanie przez siec lokalna (mkd 9.1 ---> windows)
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: drukowanie przez siec lokalna (mkd 9.1 ---> windows)

Anonymous Gość

drukowanie przez siec lokalna (mkd 9.1 ---> windows)

ja mam linuxa (mandrake 9.1)
    drugi komputer to windows z drukarka

mdk wykrywa elegancko drukarke spod windy na drugim kompie (hp laserjet), ale ona nie dziala. wiesza sie z komunikatem 'przetwarzenie'
    jesli uruchomie winde, to dziala...

jakies pomysly?> :shock:

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Anonymous Gość
    Witam!

A ja mam taki problem, ze mandrake 9.0 powykrywal wszystko ok, poustawiane tez cacy, tyle, ze jak chce wydrukowac cos to wyskakuje ze jest ok i ze drukarka drukuje a drukarka nie drukuje. W logach mam ze nie mozna bylo sie polaczyc i oczekuje 60 sekund. Siec lokalna jest skonfigurowana normalnie ogladam wszystko przez konquerrora. Dodam tylko, ze drukark jest podpieta pod WinXP. Ja nie mam pomyslow juz jak rozwiazac problem, ale moze ktos mi pomoze? Czekam na pomoc i z gory dziekuje.

Anonymous Gość
    Takie samo rozwiazanie, jak podalem w innym topicu Mialem podobny problem - najlepiej wlasnorecznie skonfigurowac drukarke i tym razem podac nazwe uzytkownika i haslo pod jakim ma sie logowac linux do windy (w2k i winXP sa blizniacze dlatego mysle, ze z XP tez mozna takiego uzytkownika stworzyc). Usuluge drukowania dla systemow Unix (z plyty instalacyjnej Windy) rowniez polecam zainstalowac - nie wiem, czy to jest konieczne, ale warto to zrobic ;]

Anonymous Gość
    Jak Ci sie udalo "wykryc" ta drukarke na innym kompie?

Wątków
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    29
    Reputacja
    1

mandrake +XP +vmware +samba +drukowanie

Umnie HPeki działają bez problemu na dowolnym kompie nawet pod emulatorem vmware. Poszukaj drukarek po IP kompa powinien widzieć bez problemu - i oczywiście doinstaluj odpowiednie sterowniki.
    Może problem tkwi w sterownikach HP ma te sterowniki czasem problematyczne.
    Co prawda ze skanerem w sieci miałem problem, bo pisał czasem że nie wykrywa ale za 2 razem z regóły zaskakiwał i działał na udostępnianiu.
    Nawet pod vmware widzi mi lasera podpiętego pod mandrake 9.1 i drukuje bezproblemowo wszysko co sie puści. Druga podpięta pod XP tez drukuje z dowolnie puszczonego druku.

Anonymous Gość

Uswiadom mnie

Ale wez mnie uswiadom gdzie sie to ustawia?

Ze da sie drukowac to slyszalem, ale jak to mozna ustawic. Gdzie wejsc i co zrobic?

Wątków
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

analogia do Fedory

Miałem poodbny problem w Fedorze. Linux znalazł mi drukarki automatycznie ale przy próbie druku nic nie wychodziło z drukarki. Gdzieś na innym forum znalazłem odpowiedź. W ustawieniach drukarki (tam gdzie jest podane do jakiego hosta jest podłączona itp) ustawić usera na GUEST a hasło pozostawić puste. Oczywiście jeśli drukarka nie jest zabezpieczona hasłem. Na winXP uaktywnić konto gościa. u mnie ruszyło

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)