Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Jak usunąć upierdliwą ikonę z pulpitu ??? MDK 9.1
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Jak usunąć upierdliwą ikonę z pulpitu ??? MDK 9.1

ToMaS jest nieaktywny Boy Hotelowy
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Gigabyte 965P-DS3
      • Procesor:
      • Intel Core2Duo E6400
      • Karta Graficzna:
      • GF 7900 GTO 512 DDR2
      • Karta Dźwiękowa:
      • Realtec ALC883 (zintegrowana)
      • Monitor:
      • Samsung 205BW
    Dystrybucja: Mandriva 2007
    Wątków
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1

Jak usunąć upierdliwą ikonę z pulpitu ??? MDK 9.1

WItam!
    Sorka, że poruszam tak trywialny temat, ale....mam kartę TV...do oglądania używam programu XawTv. Wszystko ładnie działa (w mdk 9.2 już nie tak ładnie) ale jest jedno ale.
    Po każdorazowym załadowaniu systemu (KDE) na pulpicie pojawia mi sie ikona aplikacji XawTv i nijak nie mogę jej usunąć. Wiem, że jej dane są zapisane w /usr/share/apps/kdesktop/Deskotop ...zatem odpalam roota, wchodzę do tego katalogu i usówam drania....ikona znika. ALe co z tego, kiedy po ponownym przeładowaniu systemu ona znowu sie pojawia....Help mi Obi Wan Kenobi

A druga sprawa...jak zmodyfikować podpisy (albo nawet usunąć) spod ikon typu CD-ROM, Katalog Domowy, Stacja dyskietek itp?

Pozdrawiam
    "Czasem lepiej milczeć i wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Anonymous Gość

Re: Jak usunąć upierdliwą ikonę z pulpitu ??? MDK 9.1

co do ikon napedow to jak klikniesz mysza prawym na pulpicie i dasz konfiguracja pulpitu (kde) w zakladce zachoanie wybierasz co zamontowane lun niezmontowane ma ci wyswietlac na pulpicie.

Co do ikony Xawtv to ja ja trzymam poniewaz tylko w ten sposob gdy odpale tuner to moge filmy nagrywac (obraz nawet na full screen jest o rozmiarach 800x600 czyli kwadrat na czarnym tle tryb noxv) Gdy odpalam z "menu start" to mam piekne full screen czyli 1024x768 w trybie xv ale nie dziala nagrywanie

ToMaS jest nieaktywny Boy Hotelowy
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Gigabyte 965P-DS3
      • Procesor:
      • Intel Core2Duo E6400
      • Karta Graficzna:
      • GF 7900 GTO 512 DDR2
      • Karta Dźwiękowa:
      • Realtec ALC883 (zintegrowana)
      • Monitor:
      • Samsung 205BW
    Dystrybucja: Mandriva 2007
    Wątków
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    0
    Reputacja
    1
    To akurat wiem Mnie chodzi o to jak pod ikoną CD-ROM zmodyfikować zanjdujący sie tam podpis: "CD-ROM Zamontowany na /mnt/cdrom" <---- o to mi chodzi. O tym, że mogę wyłączyć poszczególne ikony z pulpitu to wiem.
    Natomiast odnośnie ikony XawTV to ja mam własną ikonkę a chce się pozbyć tej, która pojawia się notorycznie po każdym restarcie systemu.
    Wiem, że ją kiedyś permamentnie usunąłem z pulpitu, ale jak tego dokonałem tego nie pamietam, ale wiem, że jest to możliwe bez żadnych ujemnych konsekwencji.

Pozdrawiam
    "Czasem lepiej milczeć i wyglądać na idiotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)