Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
mandrake 9.2 - 2 pytania
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: mandrake 9.2 - 2 pytania

Anonymous Gość

mandrake 9.2 - 2 pytania

Witam
    Jestem poczatkujacm uzytkownikiem linuxa wiec prosze o lopatologiczna odpowiedz

Proboje zainstalowac rpm`a z sterownikami do radeona 9100. sciagnalem odpowiednie (dla XF86 4.3 - uzywam mdk 9.2) i wyskakuje mi blad przy instalacji z" /usr/X11R6/lib/libGL.so.1.2 from install of fglrx-glc22-4.3.0-3.2.8 conflicts with file from package libxfree86-4.3-23mdk " czyli ze jest konflikt tylko jak sie go pozbyc? instalacja z --force nic nie pomogla.(tak samo sie dzialo przy mdk 9.1 ,myslalem ze upgrade cos pomoze ,ale niestety nie )

a drugie pytanie dotyczy fstab. wpis do dysku windowsowego wyglada tak:

/dev/hda5 /mnt/win_d vfat codepage=852,iocharset=iso8859-2,user,rw,umask=10 0 0

i probelm polega na tym ze po stracie systemu musze jako root odmontowac ta partycje zeby mogl ja zwyklu uzytkownik uzywac.co zrobic aby automatycznie nie montowala sie dla root ?

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Anonymous Gość
    1. Nie jestem pewien, ale mozesz sprobowac najpierw usunac tamten pakiet - rpm -e libxfree86-4.3-23mdk i zainstalowac ten drugi (przy wylaczonych X ofkors - rpm -Uhv fglrx-glc22-4.3.0-3.2.8 (tylko jesli wiesz co dalej robic!)
    2. Wpisz w konsoli 'id' uzyskasz uid swojego uzytkownika - teraz przy opcjach w /etc/fstab dodaj ...,uid=1001 (czy co tam ci wyjdzie) powinno dzialać.

Anonymous Gość
    dzieki za odp.
    Ad1) tez nad tym myslame ,ale usuniecie tego pakietu wiaze sie zjednoczsnie z usunieciem wielu innch pakietow (miedzy innymi qt3 ,kde..) wiec ja sie w to wole nie bawic ,nie na moim poziomie

Ad2)pomoglo idziala jak ta lala tylko zrobilem tak ze przydzielilme niedo uid tylko do gid - bedzie mi sie latwiej potem polapac

Anonymous Gość
    Fajnie ze moglem pomoc :-)

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)