Witaj Gościu, jeżeli to czytasz to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund , a dzięki temu zniknie Ci ten dymek oraz będziesz miał pełne możliwośći personalizacji forum do własnych potrzeb.
Przyśniło mi się...
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Przyśniło mi się...

Stajnia jest nieaktywny Pogromczyni smoków
    Kobieta
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Patrz w Profilu =o mnie=
      • Procesor:
      • Patrz =o mnie=
      • Karta Graficzna:
      • Patrz =o mnie=
      • Kernel:
      • Patrz =o mnie=
    Dystrybucja: ARCH Linux/ Aptosid/ Debian
    Polska
    Wątków
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    161
    Reputacja
    2152

Przyśniło mi się...

Obudziłam się rano z pewnym pomysłem. Linux staje się ostatnio coraz popularniejszy a wydarzeń związanych z Linuxem i IT jest ciągle za mało. Zdarzało mi się, że ktoś proponował zorganizowanie warsztatów a potem wszystko padało w przedbiegach ze względu na problemy z organizacją. Czasem odnoszę wrażenie, że to wszystko jest robione od złej strony i dosłownie mamy do czynienia z przerostem formy nad treścią. Ja strasznie lubię uczestniczyć w wydarzeniach związanych z informatyką i czuję ich niedosyt, czemu więc nie zrobić czegoś samemu?
    Idea jest taka, żeby zaczynając od najprostszej formy kontaktu zebrać w jednym miejscu pasjonatów, którzy czują potrzebę pogłębiania swojej wiedzy nie tylko czytając setki postów, artykułów i książek, więc jakaś lista mailingowa i kanał irc do luźniejszych kontaktów. Nie chciałabym, żeby wyglądało to na zasadzie: ja coś wiem i zrobię wam wykład a wy mnie słuchajcie. Widzę to tak, proponujemy temat na jaki chcielibyśmy porozmawiać, popracować w grupie i nauczyć się więcej. Znika tutaj potrzeba posiadania dużej wiedzy, zawsze ktoś inny wie coś innego i można wymieniać się doświadczeniami. Tutaj dochodzimy do sedna, umawiamy się powiedzmy raz na 2 tygodnie w jakimś miejscu z dostępem do prądu i internetu i mamy zabawę podczas warsztatów w realu, ot wszystko.
    Wiem że w tym przypadku dochodzi jeszcze fakt, że użytkownicy forum są porozrzucani po całej mapie Polski i nie tylko ale zakładając, że taki projekt miałby miejsce na waszym podwórku, co o nim sądzicie? Może macie jakieś uwagi?
    No. Albo taki bober. Toż to rybak! Łapał ryby, łapał, cały kosz nałapał… A dziad idzie, prosi: „Daj rybkę mnie, głodnemu”. A rybak klepnął sie po dupie, „O tu dla ciebie ryba, darmozjadu” – mówi. I jeszcze piernuł. I co? Od razu jemu chwost rybięcy wyrasta i szerść, i odtąd bobry w wodzie kisno i z zimna popierdujo…

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Wątków
    76
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    216
    Reputacja
    2971

Odp: Przyśniło mi się...

Mielibyśmy wyjść z domów? Żartujesz? Przecież obowiązkiem każdego informatyka jest siedzenie przed komputerem i czytanie

Tak na poważnie to pomysł masz dobry, ale obawiam się, że będzie ciężko zebrać większą ilość osób w jednym miejscu, właśnie dlatego, że jesteśmy porozrzucani po całej Polsce.

W sumie to przyszło mi do głowy jak można by rozwinąć Twój pomysł, omijając granice, które stawiają nasze miejsca zamieszkania. Gdyby zebrać po parę osób w różnym miastach tworząc w ten sposób parę grup, można by organizować warsztaty na jeden temat w jednym czasie, a grupy łączyłyby się ze sobą np. za pomocą irc i wymieniały się informacjami. Co o tym sądzisz/sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez bleake ; 16.03.2012 o 20:21
    #make ..

Linux Registered User:#485710 | Systemowiec.pl
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.

mr_x jest nieaktywny Super Moderator
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Asus M2N-SLI
      • Procesor:
      • AMD Athlon 64 X2 5000+
      • Karta Graficzna:
      • NV GF 9800 GTX+
      • Karta Dźwiękowa:
      • Integra
      • Monitor:
      • LG 24 cale (1920x1200)
    Dystrybucja: Mint (amd64)
    Polska
    Wątków
    135
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    636
    Reputacja
    9135

Pomysł jest jak najbardziej ciekawy, ale właśnie z tą odległością będzie problem. Co do osób ze wspólnego podwórka w moim przypadku też będzie problem, bo nie znam osobiście nikogo, kto mógłby do mnie dołączyć. Chyba, że jest ktoś z moich okolic, ale się ukrywa, to niech da znać.

Wątków
    76
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Siła Reputacji
    216
    Reputacja
    2971

Zależy od miejsca zamieszkania, ja w mojej okolicy znam ok. 10 osób które mogły by do takiego czegoś dołączyć (pytanie czy chciałyby). Moim zdaniem jeżeli ktoś zechciałby jakoś to wszystko organizować to byłaby szansa powodzenia.
    #make ..

Linux Registered User:#485710 | Systemowiec.pl
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia