Hello Guest, if you reading this it means you have not yet registered. Please take a second to Click here to register and in a few simple steps, you will be able to enjoy all the many features of our fine community. Please note that nicknames are prohibited lewd or meaningless (no numbers or letters at random) and introduce yourself in the section for you to meet our community.
Przyśniło mi się...
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Przyśniło mi się...

Stajnia jest nieaktywny Pogromczyni smoków
    Kobieta
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Patrz w Profilu =o mnie=
      • Procesor:
      • Patrz =o mnie=
      • Karta Graficzna:
      • Patrz =o mnie=
      • Kernel:
      • Patrz =o mnie=
    Dystrybucja: ARCH Linux/ Aptosid/ Debian
    Polska
    Wątków
    78
    Siła Reputacji
    163
    Reputacja
    2152

Przyśniło mi się...

Obudziłam się rano z pewnym pomysłem. Linux staje się ostatnio coraz popularniejszy a wydarzeń związanych z Linuxem i IT jest ciągle za mało. Zdarzało mi się, że ktoś proponował zorganizowanie warsztatów a potem wszystko padało w przedbiegach ze względu na problemy z organizacją. Czasem odnoszę wrażenie, że to wszystko jest robione od złej strony i dosłownie mamy do czynienia z przerostem formy nad treścią. Ja strasznie lubię uczestniczyć w wydarzeniach związanych z informatyką i czuję ich niedosyt, czemu więc nie zrobić czegoś samemu?
    Idea jest taka, żeby zaczynając od najprostszej formy kontaktu zebrać w jednym miejscu pasjonatów, którzy czują potrzebę pogłębiania swojej wiedzy nie tylko czytając setki postów, artykułów i książek, więc jakaś lista mailingowa i kanał irc do luźniejszych kontaktów. Nie chciałabym, żeby wyglądało to na zasadzie: ja coś wiem i zrobię wam wykład a wy mnie słuchajcie. Widzę to tak, proponujemy temat na jaki chcielibyśmy porozmawiać, popracować w grupie i nauczyć się więcej. Znika tutaj potrzeba posiadania dużej wiedzy, zawsze ktoś inny wie coś innego i można wymieniać się doświadczeniami. Tutaj dochodzimy do sedna, umawiamy się powiedzmy raz na 2 tygodnie w jakimś miejscu z dostępem do prądu i internetu i mamy zabawę podczas warsztatów w realu, ot wszystko.
    Wiem że w tym przypadku dochodzi jeszcze fakt, że użytkownicy forum są porozrzucani po całej mapie Polski i nie tylko ale zakładając, że taki projekt miałby miejsce na waszym podwórku, co o nim sądzicie? Może macie jakieś uwagi?
    No. Albo taki bober. Toż to rybak! Łapał ryby, łapał, cały kosz nałapał… A dziad idzie, prosi: „Daj rybkę mnie, głodnemu”. A rybak klepnął sie po dupie, „O tu dla ciebie ryba, darmozjadu” – mówi. I jeszcze piernuł. I co? Od razu jemu chwost rybięcy wyrasta i szerść, i odtąd bobry w wodzie kisno i z zimna popierdujo…

2. Panna Google
    Panna Google jest aktywna

Pochwał
    159

Nie lubisz reklam? Zarejestrowani ich nie widzą! Rejestracja

Wątków
    76
    Siła Reputacji
    218
    Reputacja
    2971

Odp: Przyśniło mi się...

Mielibyśmy wyjść z domów? Żartujesz? Przecież obowiązkiem każdego informatyka jest siedzenie przed komputerem i czytanie

Tak na poważnie to pomysł masz dobry, ale obawiam się, że będzie ciężko zebrać większą ilość osób w jednym miejscu, właśnie dlatego, że jesteśmy porozrzucani po całej Polsce.

W sumie to przyszło mi do głowy jak można by rozwinąć Twój pomysł, omijając granice, które stawiają nasze miejsca zamieszkania. Gdyby zebrać po parę osób w różnym miastach tworząc w ten sposób parę grup, można by organizować warsztaty na jeden temat w jednym czasie, a grupy łączyłyby się ze sobą np. za pomocą irc i wymieniały się informacjami. Co o tym sądzisz/sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez bleake ; 16.03.2012 o 20:21
    #make ..

Linux Registered User:#485710 | Systemowiec.pl
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.

mr_x jest nieaktywny Super Moderator
    Mężczyzna
    • Platforma sprzętowa
      • Płyta Główna:
      • Asus M2N-SLI
      • Procesor:
      • AMD Athlon 64 X2 5000+
      • Karta Graficzna:
      • NV GF 9800 GTX+
      • Karta Dźwiękowa:
      • Integra
      • Monitor:
      • LG 24 cale (1920x1200)
    Dystrybucja: Mint (amd64)
    Polska
    Wątków
    135
    Siła Reputacji
    637
    Reputacja
    9135

Pomysł jest jak najbardziej ciekawy, ale właśnie z tą odległością będzie problem. Co do osób ze wspólnego podwórka w moim przypadku też będzie problem, bo nie znam osobiście nikogo, kto mógłby do mnie dołączyć. Chyba, że jest ktoś z moich okolic, ale się ukrywa, to niech da znać.

Wątków
    76
    Siła Reputacji
    218
    Reputacja
    2971

Zależy od miejsca zamieszkania, ja w mojej okolicy znam ok. 10 osób które mogły by do takiego czegoś dołączyć (pytanie czy chciałyby). Moim zdaniem jeżeli ktoś zechciałby jakoś to wszystko organizować to byłaby szansa powodzenia.
    #make ..

Linux Registered User:#485710 | Systemowiec.pl
    Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.

Informacje o wątku

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia